Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rád milyen hatás fejtett ki a...

Rád milyen hatás fejtett ki a koronavírus, vagy ennek következményei ? Milyen hátrányait tapasztaltad ? Hogyan élted/ éled meg ezt az időszakot ?

Figyelt kérdés

2020. dec. 8. 17:17
A kérdező szavazást indított:
Nehezen viselem.
Különösebben nem érint meg.
35 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nem csak magára a vírusra, hanem a korlátozásokra, gazdasági recesszió stb gondolok...
2020. dec. 8. 17:23
 2/11 A kérdező kommentje:
Munkahely, szociális kapcsolatok, szórakozás területén milyen változásokat tapasztaltatok az életben?
2020. dec. 8. 17:24
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Lehet egyedül leszek ezzel, de nekem eddig több a pozitívum:

home officeba dolgozok, nem kell elviselni a munkatársakat, nem kell napi 1 órát buszoznom. Munka jelenleg több van mint vírus előtt. Az utóbbi években sehova sem jártam szociális kapcsolatok miatt (és legalább nem is jön senki), szóval ez inkább szintén plusz. Ja és persze a legnagyobb pozitívum, hogy a családban senki nem kapta még el.

Negatívum, nem mozgok semmit, és nem járhatok többféle étterembe.

2020. dec. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Én nem foglalkozom vele,nagyon amúgy sem vagyok emberek között.
2020. dec. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%
Hozzászoktam hogy olyan arcot vághatok a maszk alatt amilyet csak akarok, és most, hogy bejon az oltás, félek, hogy akaratlanul maszk nélkül is fogom csinálni őket más emberek előtt.
2020. dec. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Óvatosabb stratégia mentén élem az életemet, de a józan, megfontolt magatartáson túl igazából csak annyit változott az életem, hogy a szabályok betartására odafigyelek. Ez nem kerül pénzbe, emberileg teljesíthető is, és a valósághoz rugalmasan igazodik. A kezemet többször és alaposabban mosom. A munkahelyemet a munka megkezdése előtt és annak befejezése után lefertőtlenítem. Kerülöm a tömeget. Ahol kell, használom a maszkot. Türelmesen várom, hogy a kialakult egészségügyi helyzethez józanul viszonyulók kerüljenek többségbe, - mert amíg ez nem következik be, addig "helyben topi" lesz. Idő kell még az embereknek, hogy ezt belássák, mi a helyes stratégia, - Ausztráliában már megértették az emberek, hogy milyen stratégia mentén lehet a leghamarabb kikecmeregni a vírus helyzetből. Nekünk kell még egy pár évszázad, de tenni ez ellen egy személyben nem igen tudok. Ennyi az egész és nem több!
2020. dec. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Munka szempontjából pozitív.


Építőipar, így volt mit csinálni, még kényelmes is volt, hogy 10 perc autóval minden és pályán is padlógázzal végig vidékre. Fizetésemelést is kaptam illetve szép év végi prémiumot. Ezek valószínűleg meglettek volna vírus nélkül is, de akkor is pozitívum.


Albérlet szempontjából szintén pozitív.


Lakótársaim elköltöztek. Hónapokig laktam szoba bérléssel egyedül egy lakásban. Így anyagilag is jó volt. Vendéget is tudtam fogadni, stb. Illetve a magasabb fizuval kivettem az egész albérletet végül, így továbbra is egyedül vagyok.


Ingatlan szempontból is pozitív.


Némileg csökkentek az ingatlan árak. Nyilván nem számottevően, de az az 1-2 millió is több a semminél. Ha így haladok akkor jövő évben egy kisebbet meg tudok vásárolni és saját otthonomban lakhatok tovább.


Szociális szempontból szintén pozitív.


Szerencsére találtam magamhoz való embereket. Természetjárás, túrázás a hobbim, azt meg meg lehetett oldani a szigorúbb korlátozások mellett is. 1000+ km teljesítménytúrán vagyok túl az idén.


Család, magánéleti szempontból is pozitívum.


Párkapcsolatom nem lett, de volt 1-2 ismerkedési lehetőségem, ami nálam már tök jó érzés volt, emelte kicsit az önbecsülésem. Szülőm is rendben van korábbi depresszióból állt fel. Testvérem is párkapcsolatban van, így ők is megvannak.


Haláleset volt, 90+ éves nagymamám. De évek óta nagyon le volt épülve és várta a halált, így inkább "felszabadult" a család mikor elment, neki is jobb így.

2020. dec. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Kezdem egyre nehezebben viselni... A maszk használata zavar a szemüvegességem miatt, a beszélgetésben is zavaró. Figyelek a tisztaságra, de bármi lehet.
2020. dec. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Amúgy vírus szempontból alapból mindig figyeltem a kézmosásra, tisztaságra, egy korábbi szemgyulladás után, amit vonaton összefogdosott kézzel szedtem össze.


Illetve a maszkhasználat mellett nem voltam mostanában beteg, mert máskor ilyenkor már mindenkit ledöntött az influenza és megfázás aztán össze vissza fertőzött. Most meg aki beteg otthon marad, aki nem az is jobban vigyáz.


Annyit sajnálok, hogy sok esemény, versenyek, utazások elmaradtak. De szerencsére ezek helyett is találtam elfoglaltságot.


Ja és még z esti kijárási tilalom és iskola bezárás is pozitívan érint. Mivel panelban élek, és a ház előtt reggel az iskolások, este meg a részeg fiatalok, vagy kivénhedt alkoholisták üvöltöztek. Ehhez képest most 8 órakor teljes a nyugalom és végre minden este jót tudok aludni.


Aztán soha nem lehet tudni, lehet jövőre én is munka nélkül maradok, vagy bekattanok otthon mert nem mehetek sehova. De ez a 2020-as év az én szempontomból egy egészen jó évre sikerült. Nem életem legjobb éve, de összességében pozitív. Főleg, hogy voltak évek amikor sokkal inkább mélyponton voltam, akár anyagilag, akár lelkileg és az öngyilkosság járt már a fejemben.

2020. dec. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
Negatívuma, hogy soker embert elküldött a cég.. ezáltal a fizetésem csökkent. Csoportvezető vagyok és januárban még 15 ember tartozott alám, most meg 6.. értelemszerűen minél többen vannak annál több pénzt kapok utánuk.
2020. dec. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!