Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem ciki ha valaki a fogászati...

Nem ciki ha valaki a fogászati kezeléstől fél izgul remeg, igaz? A fogorvosoknak ez nem kirívó különleges viselkedés ugye?

Figyelt kérdés
Idén még időszerű lesz fogőeltavolítas ilyen éves vizit. Tavaly mikor voltam beültem izgultam remegtem a fejem egy picit nem bírtam stabilan mozgatása nélkül tartani. De pár perc múlva elmúlt. Szerintem annyira nem zavarta a dokit mert nem szólt de én éreztem hogy nem tartom stabilan a fejem elmozditom rángatom stb..
2020. dec. 9. 22:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem múlik el közben sem, nagyon parázok. Ciki, nem ciki, ez van. Sajnos azt látom, hogy a fogorvosok fele kicsit ingerülten áll a dologhoz. Átmentem magánba.
2020. dec. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

Felnőttkorban elég ciki. Nem az életed a tét, és ennyi tűrőképességre szükség volna.


Szabad félni, az teljesen rendben van, de remegni már túlzás. Igyekezz kontroll alatt tartani a félelmedet; biztasd magadat, legyél Te a hős, aki szabad akaratából elmegy a fogorvoshoz (működik, nálam is bevált ez a technika), és legyél büszke arra, hogy megteszed.

2020. dec. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

"Felnőttkorban elég ciki. Nem az életed a tét, és ennyi tűrőképességre szükség volna."


Konkrétan belém az iskolai fogászatok tették ezt a félelmet. Köszönhetően a tanárok "poénkodásának" is. Ráadásul, felnőttként simán érzéstelenítő nélkül is tömték már fogam, fájt, de túléltem. Tudom, hogy nem lesz nagy a fájdalom, mégis, egyszerűen félek.

Ettől függetlenül, azon pl. röhögtem, amikor felszakadt a fejem és dőlt a vér belőle, ráadásul enyhe agyrázkódást is kaptam. Szóval, a fájdalomtűrésem elég jó, de a fóbia más kérdés.

2020. dec. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A te penzed is ugyanolyan,mi t a tobbi embere. Maganfogorvosok nem szolnak semmit.
2020. dec. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem, egyáltalán nem ciki. Kirívó pedig aztán tuti nem. Én nem félek az átlag fogászati kezelésektől, nem szoktam izgulni, remegni stb., de amikor ki kellett műteni az egyik fogamat akkor azért én sem voltam valami nyugodt. Egy rossz szót nem szólt se az orvos se az asszisztense, sőt még próbáltak megnyugtatni. Ha “hagyod magad” és nem akadályozod a munkát, akkor egy normális orvosnál nem hiszem, hogy probléma lenne belőle. Úgyhogy szerintem érdemes olyan fogorvost választani, akiben megbízol és kellemes a személye, empatikus, emberi stb., mert szerintem ez a legnagyobb segítség a félelmek elűzéséhez. (Amúgy szerintem ez nem azon múlik, hogy magán vagy nem magán. Mármint érteni vélem az összefüggést, csak szerintem ez nem törvényszerű és magam is ismerek nem egy ellenpéldát.) A másik pedig az, ha végiggondolod, hogy ez a te érdekedben történik, túl leszel rajta és utána már jobb is lesz :)
2020. dec. 10. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy elkezdtem leírni az én történetemet, de minél többet írtam, annál inkább éreztem elrettentőnek.😅


A lényeg: általánosban érzéstelenítő nélkül fúrt fog; legközelebb 18 éves koromban kerültem orvoshoz, amire 2 évet készültem; az első már felnőtt kori látogatásomnál izzadtam, görcsöltem, remegtem, bőrömet martam és sírtam a félelemtől.


De itt a másik lényeg: ha csak fogkőleszedésre mész, akkor nincs okod félni. Tudom, hogy ez most valószínűleg nem segít, mert nekem sem segített a húzás előtt, nem hittem el egyik "nem fáj" kommentet sem, hiába olvastam el több oldalnyi kérdést.

De azért valahol mélyen reménykedem, hogy egyszer (többször) segíthet valakinek ez a komment.😄

Amióta átestem a RENGETEG kezelésen, de már közben is rájöttem, hogy SEMMI okom sincs félni.

Biztonságban és profi kezek között vagyok, akik nem akarnak fájdalmat okozni, csak megszüntetni azt. Bátran kérdezhetek, szólhatok, ha valami nem jó és baráti hangulatúak a kezelések. Csak a legjobbat akarják nekem és a többi páciensnek.


Mára boldogan megyek fogorvoshoz bármikor, mindenféle tünet nélkül.

Ne félj! Én bízom benned.😊

Lélegezz be lassan és hosszan, közben gondolj bármire, ami eltereli a figyelmedet.

Írj nyugodtan, ha szeretnél bíztatást vagy kérdezni tőlem.

2020. dec. 10. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is a kötelező iskolai fogászat miatt kezdtem el rettegni a fogorvostól és ezt kb. 3-4 éve sikerült leküzdenem. Magánba járok én is, igazából nem az orvoson múlik, mert az én doktornőm egy ilyen hideg-rideg, katonás típus, tehát így nyugtatgatni nem nagyon szokott, egyébként pánikbeteg is vagyok. Nagyon csípem a dokinőt, rettentően szimpatikus. Poénkodni szokott olyanokkal, hogy akkor most gyökérkezelés lesz, fájni fog, szóval beletérdel a gyomromba, hogy ne mozogjak :-DDDD én meg visszaszólok, hogy ha fájni fog, akkor markolok.. úgyhogy így elpoénkodunk egymással. És fáj is, de már annyit mentem hozzá, sok a probléma a fogaimmal, valószínűleg genetika, hogy egy ici-pici izguláson kívül semmi más nincs. Nem pánikolok be. Szóval meg lehet szokni azt a széket. :)


26N

2020. dec. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%
Azt az elvet vallom, hogy fizettem már elég TB-t, fogorvosnál pedig sosem voltam, szóval magándoki kizárva, azért fizetek évtizedekig, hogy tisztességesen ellássanak. Kivéve! A fogorvost :) Ha egyszer mennem kell, biztos, hogy magánba intézem, olyan szinten para még a gondolat is, hogy már most feláll a szőr a hátamon. Ciki, nem ciki, ez van. Ez nem felnőttség kérdése.
2020. dec. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%
Eü-ben dolgozom.Nem ciki.Volt olyan fiatal srác,aki elájult a fogorvosnál,nekem kellett tolókocsiban levinni.Ha bármilyen orvost megkérdeznél,valószínűleg mindegyik találkozott már hasonló esetekkel.
2020. dec. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

"Tudom, hogy nem lesz nagy a fájdalom, mégis, egyszerűen félek."


És teszel ellene? Hidd el, hogy szembe tudsz szállni a fóbiáddal, nem kell örökre olyannak tartanod magadat, aki "fél a fogorvostól"!


Én is rettegtem. Nem egyszerű, de jobb nem félni, mint félni.

2020. dec. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!