Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A tinik ki akarnak tűnni a...

A tinik ki akarnak tűnni a tömegből?

Figyelt kérdés

Egy átlagos tinédzser, amikor felveszi a márkás cipőjét, a haspólóját és a magasderekú farmerjét, akkor közben arra gondol, hogy ezzel most ki akar tűnni a tömegből?

Mert ugye mostanában szinte minden tizenéves lány ezeket hordja.


Vagy amikor így öltözik fel, akkor a divatot akarja követni? Esetleg tetszeni akar másoknak?


A serdülőkorban lévő lányoknak az a célja, hogy kitűnjenek a sorból vagy az, hogy beáljanak oda?


Én is tizenéves lány vagyok, de még véletlenül sem vennék fel olyan ruhát, ami divatos és minden korombelin az van.

Én ki akarok tűnni a tömegből az egyedi stílusommal és nem azért, hogy tetszek másoknak, hanem azért, mert ezzel akarom tudatni mindenkivel, hogy nem vagyok átlagos.



A többi tinédzser is úgy gondolkodik, ahogy én?

Vagy nekik az a lényeg, hogy kövessék a trendeket, meg az ilyeneket?



2020. aug. 23. 00:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Azok a kamaszok, akikre te gondolsz, azok mainstreamek akarnak lenni. Elfogadtatni szeretnék magukat az adott közösségben, néha ezért képesek beállni a sorba és saját maguknak is lehazudják a karakterüket. Egyébként részemről is hasonló a helyzet, mint ami nálad van. Annyi különbséggel, hogy én azért vagyok olyan, amilyen, mert így érzem jól magam. És ezzel a kisugárzással kedveltettem meg magam a legtöbb társaságban.
2020. aug. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én is így érzem jól magam.

Elképzelni sem tudom, hogy boldog és fesztelen lennek úgy felöltözve, mint az átlag.

Az öltözködésem eltér a szokványostól, és teljesen egyezik a személyiségemmel.

2020. aug. 23. 00:48
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Mit jelent az "eltér a szokványostól" a te esetedben?
2020. aug. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Metálosabb és punkosabb ruháim vannak, de mégsem szín tisztán ez a műfaj, mert egyedi módon egészítem ki.

Nem tudom ennél jobban elmagyarázni.


Meg ugye nem hordok olyan drága és feltűnően márkás cuccokat vagy haspólót meg ami divatos meg minden.

2020. aug. 23. 00:55
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
#1->#3 Teljesen mindegy, hogy neki milyen a stílusa (bár engem is érdekelne, hogy férfi szemmel jól néz-e ki), itt azon van a lényeg, hogy a korosztályunkbeliek sose azt hordják, amit igazán szeretnének (van, hogy nincs is ilyen nekik), mert az adott közösség mást vár el tőlük. Ezért jobb ez a recept, amit a kérdező és jómagam is űzünk: Kiépíteni egy nekünk tetsző stílust, érdeklődési kört, ambíciókat és életvitelt, és ezzel élni együtt boldogan. Az nem élet, hogy a többi kamasz a többiek elismerésére vár, mint eb a farhátra.
2020. aug. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Errefelé az ilyet "tömeg"-nek hívják. Én nem igazán vagyok az, ha valami megtetszik a divatból akkor beszerzem, ha tudom, de mindig is eltért stílusom a mostani divatoktól.

Egyébként szerintem legtöbb lány ezzel a stílussal csak beáll a sorba, ami imponál a fiúk többségének, vagyis errefelé (tisztelet a kivételnek). De kinek a pap kinek a papné!

2020. aug. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
5-ös: Azért kérdeztem rá, mert cinikusként láttam rá esélyt, hogy a kérdező egy kis hópihe, aki pusztán azért tartja magát a megszokottól eltérőnek, "mert ő erényesen öltözködő jókislány, aki nem mutogatja a hasát meg a fenekét, mint az instagirlök". Miközben az a kategória is akkora létszámmal bír speciel, mint a haspólósok.
2020. aug. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Wow, hallottál már a redditről?

Írd be hogy reddit, notlikeothergirls, youtube-ba például. Te vagy a töketes példa azokra a lányokra.


Ha belegondsz a társadalom ugyanúgy befolyásolja hogy hogyan öltözködsz, mert te direkt ellentmondasz a divatnak. Szóval hiába tetszik valami, ha mások is azt fogják hordani nem fogod felvenni.


Képzeld én ma vetten egy nagyon király magasderekú, vajszínű kicsit bőbb nadrágot, és egy sötét sárkányos haspólót. Istenien érzem magam benne, kényelmes, divatos, tetszik. Ettől én most tömeg lány lettem?


Mióta is határozza meg az ember személyiségének egészét az, hogy milyen ruhákat hord?

Mi lenne ha mindenki felvehetné amit szeretne (persze ami nem ütközik törvénybe) anélkül hogy el lenne ítélve érte, meg lenne bélyegezve ez alapján?

És én elhiszem hogy jó stílusod van, de hidd el nem csak te öltözködsz punkosan. Nem akarom letörni a szarvad, és nem is tudom milyen ember vagy, de valószínűleg nem vagy olyan különleges mint hiszed. Sőt, ha mindig arra törekszel hogy te "hú de nagyon" különleges legyél, elveszted önnmagad.


A kérdésedre válaszolva: Én pl nem szoktam arra törekedni hogy kitűnjek, egyszerűen felveszem ami tetszik, jól érzem magam benne, és úgy gondolom hogy csinos.

2020. aug. 23. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

"Ha belegondsz a társadalom ugyanúgy befolyásolja hogy hogyan öltözködsz, mert te direkt ellentmondasz a divatnak. Szóval hiába tetszik valami, ha mások is azt fogják hordani nem fogod felvenni."


Nekem pont ez szokott a bajom lenni a divatkövetőkkel és a kitűnni akarókkal, mert külső impulzust helyeznek az előtérbe. Vicces, amikor a két tábor egymásra köp, miközben egyformák. :D Mindkettőt ugyanúgy a mainstream formálja, csak egy egyik megfelelni akar neki, a másik meg középső ujjat mutatni neki.


Ha valaki belülről fakadóan más, mint az átlag, és ez kifejeződik a külsejében is, akkor nem tekinti célnak azt, hogy kitűnjön, és ugrik rá azokra, akik meg ugyanennyire erőlködve be akarnak olvadni, mert NEM ÉRDEKLI, hogy a kinézete milyen hatást vált ki a tömegre.

2020. aug. 23. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8-as vagyok

Utolsó, teljes mértékben egyetértek veled.

2020. aug. 23. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!