Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Boldogít téged, ha segítesz...

Válaszoknélkül kérdése:

Boldogít téged, ha segítesz másokon?

Figyelt kérdés
Úgy értem, szívből teszed vagy kötelességként éled meg?

2020. dec. 11. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem különösebben boldogít, de azért segítek.
2020. dec. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Igen! Én határozottan boldogságot érzek, amikor azt érzem, hogy jót tettem és ezért keresem is a lehetőségeket...
2020. dec. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Csak ha szívből teszem. Kötelesség nem boldogít. Pl. odajönnek hozzám tarhálni, azt utálom és zaklatásként élem meg, de amikor önként adok és nem kényszerből, az boldogító!
2020. dec. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3-as válaszolóval egyetértek.
2020. dec. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, nekem felemelő érzés támogatni a fogyatékkal élőket, beteg gyerekeket. Ők akiket támogatok.Őnhibájukon kivül vannak ott ahol. Pénzzel, es egyeb segitseggel szoktam öket.
2020. dec. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Leginkább akkor, amikor valami olyanban segítek, amit a szívemen viselek, és a célom is.


Például azért írogatok itt a GYK-n is ebben a témakörben, mert szívesen segítek másoknak boldogabbá válni, harmonikusabb életet élni, vagy megoldani valamilyen súlyos problémájukat.


Az már különösebben nem tölt el örömmel, ha kinyitok valakinek egy ajtót, vagy beengedek magam elé a forgalomban. Megteszem, amikor adódik rá lehetőség, de ennyi, hamar el is felejtem.

2020. dec. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Ha nem elvárás, akkor boldogít.
2020. dec. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát, a logika miatt teszem meg. Annyira nem boldogít, de jó ésszerű dolgokat tenni.
2020. dec. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Régen igen, ma már nem. Miért? Mert kihasználnak a jóindulatom miatt.
2020. dec. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Metionin ***** válasza:
Nem kötelesség de nem is boldogít. Inkább vannak ezek az alap dolgok hogy ha elesik valaki felsegítem vagy segítek feltenni a nagy táskát a tömegközlekedésen, átadom a helyem ha látom hogy az illetőnek szüksége van rá. Ezek ilyen normális mindennapi dolgok, nem érzem magam hú de terézanyának tőle, inkább ösztönből jön. Másféle segítséget nem adok idegeneknek, barátnak is csak akkor ha a saját dolgaim nem kerülnek veszélybe miatta. Amikor állatokon segítek, az viszont kifejezetten boldoggá tesz, maga a tudat hogy most az általam vitt kaját megeszik vagy hogy abból a pénzből egy kidobott állat életminősége javul. A sétáltatás meg kifejezetten win-win helyzet mert nekem is szükségem van rá terápiás céllal.
2020. dec. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!