Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan ördögtől való...

Miért olyan ördögtől való hogy a pénz boldogít?

Figyelt kérdés
Sokkal boldogabb, kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb vagyok mióta jól keresek. Emlékszem egyetemistaként nem volt pénzem egy ingre sem, emiatt ugyanabba a pólóban buliztam és a wc-ben ittam laposüvegből nagyapám pálinkáját.Emiatt sokat szorongtam. Egy gagyi laptopom volt amin nem tudtam normálisan házit csinálni vagy zh-ra tanulni mert félóránként lefagyott, volt hogy elsírtam magam. Lyukas cipőben mentem órákra, a professzor is beszólt egyszer előadáson emiatt, onnan gyakorlatilag minden órája szorongás volt. Most azért jobb. Nem gond megvenni egy 70 ezer forint lagavulint.
2020. jún. 26. 14:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem félreérted. Ha valaki szegény, az tényleg lehet - emiatt - boldogtalan, okozhat ez nála komoly nehézségeket az életben.


De maga a pénz nem hozza meg a boldogságot automatikusan! Én ismerek gazdag és boldogtalan embereket. Te nem?


Szóval precízen a mondás úgy lenne, hogy a pénz _önmagában_ nem boldogít.

2020. jún. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ördögtől való. Én is hasonlóan vagyok, mint te. Abszolút átérzem, amiről írsz. Kinek mi. Igazából nem kell foglalkozni azzal, hogy kinek mi tetszik. Ha neked így jó, akkor tojd le, ki mit mond. Szeretem, mikor előadják, hogy, de sose leszel boldog, ha csak a pénzt nézed. Kérdem én, attól boldog leszel, ha az életed abban merül ki, hogy mindig kuporgatsz a számlákra? Egy idő után az az ember is megutálja a hőn áhított munkát, aki amúgy szerette pont amiatt, mert nem tud belőle megélni és megkeseredik.
2020. jún. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nem ördögtől való.

Hogy a pénz önmagában nem boldogít mondjuk egy lakatlan szigeten az tény, de a rajta megvásárolható javak kifejezetten boldogító hatással vannak.

Nyugalmat és biztonságot - nagyrészt az egészséget is - nyújt, de akit zavar, az adakozza el az összeset és legyen boldog, nyomorogva!

2020. jún. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

#2: igazából aki mindig a kuporgat a számlákra, az is folyton a pénzt nézi (kényszerből).


Az az ideális helyzet, ha nem kell a pénzt nézni, vagy legalábbis nem napi szinten, és nem is az az életed központja, hogy mennyid van és mennyit keresel.

2020. jún. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

" A pénz nem boldogít!"

Mondják ezt azok - önmaguk vigasztalására - akiknek nincs.

Lehet, hogy nem boldogít, de a hiánya rohadt nagy boldogtalansághoz tud vezetni.

2020. jún. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

Én még nem hallottam ezt a mondást úgy, hogy valaki szó szerint értette volna és konkrétan kimondja.


Boldog vagyok, mert szép autóval járok, nem én dolgozom másnak, hanem mások nekem, hamarosan elkészül az otthonom is a párommal.

Ott nyaralok, ahol szeretnék, ott eszem, ahol szeretnék.

Nincs ezzel semmi baj, boldoggá tesz.


Az első 2 vállalkozásom nyögvenyelős volt, soha többé azt a stresszt nem kívánom magamnak!

2020. jún. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ezt azok mondják, akiknek kevesebb van, mint neked és így próbálják kompenzálni a (vélt vagy valós) sikertelenségüket/komplexusukat veled szemben.
2020. jún. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
53%
bizonyos esetekben igaz lehet, néhány éve borzasztó jól kerestem, soha sehol nem kellett figyelnem az árakat, csak megvettem ami nekem tetszett, minden másnap buli, nők, miegymás, de sokszor olyan dolgokat kellett tennem, ami miatt éjszakákon át nem tudtam aludni. Mindig a munka körül pörögtem, stresszeltem amikor épp nem buliztam, szinte sose aludtam nyugodtan éveken keresztül, hiába engedhettem meg bármit, nem tudott boldogítani semmi. Aztán ez a munka megszűnt, most sokkal szerényebben élek, cserébe nyugodtan alszom és nem vagyok állandó stresszben és ez hidd el, megfizethetetlen.
2020. jún. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a legfelsőbb elitek terjesztették közvetítőkön keresztül, hogy a népnek a gondolkodásmódja is hátráltassa azt, hogy vagyont halmozzanak fel és hatalmuk legyen, hogy a felsők hatalma stabil legyen. Ha elgondolkodsz rengeteg dolgon ami terjesztésre került, rájössz hogy ugyanolyan orbitális baromságok, mint ezek, de ismerek olyat aki ezeket TÉNYLEG elhiszi. Szüksége van a pénzre hogy jól éljen, de gyűlöli, egy nagy ellentétben éli az életét, szegénységben.
2020. jún. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
#8: Tehát a pénz egyértelműen boldogít, csak te rossz módszerekkel kerested meg...
2020. jún. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!