Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik a szingliség és a szingli...

Mik a szingliség és a szingli élet előnyei/hátrányai ?

Figyelt kérdés

2020. dec. 12. 16:05
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A mai magyar társadalomban és a magyar politikában miért nézik le a szingli embereket és miért bélyegzik meg őket a családos emberekkel szemben ?
2020. dec. 12. 16:07
 2/14 anonim ***** válasza:
38%
Mert szükségük van valakiknek a megbélyegzésére, hogy ők maguk többnek érezhessék magukat.
2020. dec. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
Mert gazdaságilag szükség lenne minél több gyerekre.
2020. dec. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én szingli vagyok, és nagyon élvezem 😊 Soha az életben nem lesz se párkapcsolatom, se gyerekem. Szegény többiek, akik felesleges plusz terheket vesznek magukra....
2020. dec. 12. 16:17
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Előny: Senki nem basztat este, nem kell veszekedni az ebédnél, kevesebb az anyagi kiadás, felszabadultabb vagy stb.

Hátrány: Rossz úgy élni, hogy nincs párod, szex hiány, nagyon zárkózott lehetsz stb.

18/F

2020. dec. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
En pedig osszesen 1 evet voltam szingli az elmult 10 évben, mégis éltem 4 kontinensen, jártam 50+ országban, vettem egy jó lakást, imádom a munkám, stb. Egy társ nem kivesz, hanem hozzáad az életedhez, nagyon nagyon sokat.
2020. dec. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

4: " Rossz úgy élni, hogy nincs párod, szex hiány, nagyon zárkózott lehetsz stb."


A szingliség nem egyenlő azzal, hogy teljesen egyedül maradok, az embernek lehetnek barátai, és eljárhat közösségi helyekre, kulturális eseményekre, találkozhat új emberekkel. A szex annyira nem létszükséglet nálam, de ha nagyon kanos lennék, arra ott a jobb kezem.

2020. dec. 12. 16:47
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor igazából teljesen jó a szingli lét számodra, lényegében a kapcsolatokkal szerintem is csak a macera van, a szexet meg én se tartom fontosnak.
2020. dec. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
35%

Igazából már le lett írva szal csak ismételni tudom. Senkihez nem kell alkalmazkodni, arra költöd a pénzed amire akarod és magadra természetesen.

Senki nem ugat bele a dolgaidba. Nálam 0-24 jár állandóan a futárszolgálat. Most is 3 aktív rendelésem van és 2 hét múlva adom le a következőt.

Én pl imádok drága dolgokat vásásrolni. Ezek egyébként le is vannak írva mint vásárlási terv :) Havi szinre lebontva.


Volt is hogy jót röhögtem egy 3 gyerekes csávon akinek semmire se futja.

A munkatársaimat is kiszoktam röhögni hogy mennyit szívnak a gyerekesdivel. De hát tettek és következmények.


Azt mondjuk elismerem hogy nincs szex az életemben, az ami volt is minimális volt anno. Szubjektív hogy ez kinek hátrány. Meg a Vitya 40%-os adókulcsot rak a fizetésemre 3-4 gyerekeséknek meg 0-t. De nem érdekel.

Mert látom hogy milyen életük van, és ezt én nem irigylem tőlük.


Éves szinten MILLIOKAT tudok magamra költeni és az egészségemen felül kizárólag EZ érdekel. Nem ment el az eszem hogy ezen változtassak.

2020. dec. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

Majd 70 évesen röhögjél, amikor nem lesz melletted gyerek, unoka, amikor senki nem szeret őszintén, amikor senkire nem számíthatsz.

Igaz, függ a szakmától, de a szingli lét (ha már nem számíthatsz a szüleidre) olyan értelemben is kockázatosabb, hogy az állásod elvesztése esetén, az átmeneti időszakban nincs melletted egy társ, aki lelkileg és anyagilag is melletted áll.

Persze, lehetnek haverjaid, akiktől esetleg még kölcsön is kérhetsz-ha adnak, de az nem ugyanaz.

2020. dec. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!