Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túlzott figyelemigénnyel mit...

Túlzott figyelemigénnyel mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem úgy vagyok figyelemigényes, hogy pár likeért bármit feltöltök. Meg csak a figyelemért nem csinálok kirívó dolgokat. Inkább barátoknál, ha elkezdenek mesélni a magukról, nem bírom ki és mindig magamra terelem a szót. És folyton vágyók arra, hogy magamról beszéljek. Hogy mindig az én érzéseiről legyen szó. Mit tegyek? Vágom, hogy nem körülöttem forog a világ, de ettől még az érzéseim nem változnak meg. Ettől még ugyan úgy vágyok a figyelemre.

2020. dec. 13. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Mit kompenzálsz ezzel? Mi hiányzik az életedből valójában?
2020. dec. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem érzed fontosnak és jónak magad, ezért a külvilágban próbálsz olyan helyzeteket teremteni, ami ezt mutatja neked: ha mindig te beszélsz és mindenki figyel rád, biztos fontos lehetsz. Tudatalatt ezt csinálod magaddal és a környezeteddel, meg akarod saját magad erősíteni abban, amire vágysz: hogy fontos vagy.


De sosem fogod annak érezni magad, mert ha nem figyelnek rád egy pillanatban, már elveszik annak az érzete, hogy az vagy. Ezért mindig próbálod fenntartani, újra és újra, a KÜLSŐ világon változtatsz, ahelyett hogy magadban belül tennéd, és elfogadnád, nem rólad van szó, és talán nem érdekelsz senkit, de ettől még fontos vagy.

2020. dec. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!