Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van más is aki úgy érzi nem...

Van más is aki úgy érzi nem értik meg a környezetében?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom hogy ilyen istenkirály ember vagyok mert nagyon távol állok attól. De úgy érzem, hogy teljesen 0 EQ-s emberekkel vagyok körülvéve, gyakorlatilag minden lépésemet félre értelmezik, vagy rosszat látnak bele. Család, haverjaim (nem mind, mert nem végeztem közönség kutatást a témában, csak párról tudom).

Én úgy gondolom, és remélem, hogy nem vagyok rossz ember. Sajnos vagy nem sajnos az érzelmeim eléggé széles skálán mozognak. Mármint nem vagyok 0 EQ-s. Lehet ez a bajom.

Soha senkinek nem ártottam, mégis úgy érzem mintha az emberekkel a közeli körömben teljesen más nyelvet beszélnénk, a jó dolgokat amiket teszek nem értékelik, egyesek bunkón beszélnek velem ok nélkül, vagy olyan tulajdonságokkal illetnek ami én egyáltalán nem vagyok.

Úgy érzem, hogy ők teljesen reménytelen emberek, és már nem nagyon akarok ezekbe a kapcsolatokba energiát ölni, mert teljesen más embernek gondolnak, mint aki vagyok.

Más is érez hasonlóan?


ápr. 28. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen megesnek velem is.

Felrértrnrk nem èrtenek, de pl meloban mobbing is megy.


Valoszinű ezek azért vannak ha kevés a kommunikacio magadrol, kicsit kiismerhetetlen lehetsz, és a résekeket próbálják betölteni magukban hogy akkor ők alakitanak ki rólad képet.

Es a sok esetben azért negatív mert mások tele vannak frusztrációkkal, görcsökkel, félnek te mit gondolsz róluk és automatikusan támadni kezdenek.

ápr. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már évek óta gondolkodom és 35 éves vagyok szóval van valamennyi élettapasztalatom.

A következtetésem az,hogy ha valaki valamiben jó, van véleménye,vagy jól néz ki, vagy van személyisége, azt megpróbálják elnyomni. (Kivéve persze,ha nekik ebből előnyük származik valamilyen módon).

Konkrétan arról van szó,hogy minél sikeresebb vagy boldogabb vagy,annál többen fognak úgy tenni,mintha deviáns lennél,mintha nem lenne veled oké valami. Előszór csak megpróbálnak lekicsinyelni, aztán kritizálnak, vagy ignorálnak,lényeg,hogy kibillentsenek a pozíciódból.

ápr. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet te érted félre. Nálunk az egyetemen volt egy lány, aki ugyanígy érzett. Mondta nekem, hogy utálja az egész csoport, pedig távolról sem volt így. Általában ha mondtam neki egy ártalmatlan mondatot, abból kiragadott valamit és átköltötte olyanra, mintha épp rátámadtam volna.

Az a tipikus eset, hogy például én megkérdezem tőled, hogy milyen volt pénteken az óra, mert beteg voltam. Te elmondod, hogy miket vettetek, hogy a tanár humorosan magyarázta el a tananyagot, izgalmas feladatot is csináltatok és, hogy tök jó óra volt, mindenki jól érezte magát. Én dühösen megköszönöm a beszólást, azt mondom, hogy azért ennyire nem kell nyílvánosan utálni engem, hogy azt mondod, hogy jól éreztétek magatokat, mert nem voltam ott.

Elmondod, hogy te nem mondtál ilyet, mire én rád förmedek, hogy hogy merészelsz engem hazugnak nevezni. Erre annyit mondasz, hogy félreértelek, mire kikérem magamnak, hogy gyengeelméjűnek neveztél engem.

ápr. 29. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3 Erről eszembe jutott gyerekkoromról egy amolyan mondás/mondókaféle vagy mifene:

Én vagyok én, te vagy te!

Ki a hülye, én vagy te?

🤡🤡🤡🤡🤡

ápr. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Neeem nekem nem ilyesmik. Hanem pl én igyekszem mindig tök normálisan beszélni bátyámmal, de nagyon hangulatember, kb egyik pillanatról a másikra átvált gyökér stílusba és már nem is akarok vele beszélni mert két mondatot beszélünk és belémköt.


Az emberek látnak kívülről bizonyos cselekedeteimet és akkor kitalálják hogy azt biztos ezért meg ezért tettem, holott köszönő viszonyban sincs a valósággal.

És egyszerűen azt érzem, hogy lehetetlen rájuk hatni, kicsit se érzik át a másik helyzetét.

ápr. 29. 09:59
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha a bátyád akivel egy fedél alatt laksz se ért, az nem a te hibád. Egyszerűen más nyelvet beszéltek, elbeszéltek egymás mellett.

Én az ilyenekkel csak annyit szoktam beszélni,amennyit muszáj, azt se szívesen.

Szilenciumot gyakorlok az jobban fáj nekik,észrevettem.

Hiszen így nehezebb kötekedni ami lételemük.

ápr. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére már egy fél éve elköltöztem, néha járok még vissza, mert vannak ott cuccaim stb, de akkor se bírja ki. Igen, nekem is ez a gondolatom, hogy jobb ha nem kommunikálok vele egyáltalán.
ápr. 29. 10:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Vannak emberek akiktől ha 100x kérdezem meg mi a baja, akkor is azt mondja, hogy semmi. A

semmi mindig valami. Ha nem ismerném ezer éve a nevét se tudnám. Ennyire se képesek értelmes kommunikációra.

Persze lehet én vagyok a hibás, hiszen amit mondok vagy kérdezek az kínai nekik. 🤔🤔🤔

máj. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kérdezői, #5-ös, és 3. kommentben eléggé anyára ismertem. Ha rossz passzban van, szereti kiforgatni a szavainkat, cselekedeteinket. De olyan is volt, hogy apával elmentünk kocsit takarítani, és nevetve jöttünk vissza, mert valamelyikünk alkotott. Anya meg meghallotta, és olyat mondott, totál komolyan, hogy "azért érzitek jól magatokat, mert én nem voltam ott!". Meg hasonló dolgok pepitában.

Amióta idősödik, így viselkedik, és hiába szeretem, nem mindig könnyű vele :/

tegnap 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!