Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem azt, hogy az...

Miért érzem azt, hogy az emberek csak szerepet játszanak?

Figyelt kérdés

Facebookon majdnem minden poszt, videó szerepjáték, olyat mutatnak az emberek ami szerintem nem helyes. Használják egymást, magamutogatóak, áttaposnak egymáson. A tiktokos "pasizós" videóknál is ezt látom, ami olyan népszerűek.

A családomban is mindenki mintha csak egy álarcot hordana és nem őszintén kedvesek, csak haszonlesőek. A körülöttem lévő kapcsolatok is ilyenek.

Sokszor érzem úgy, hogy az őszinte, kedves, valódi hozzáállás már nem kell senkinek.

Miért van ez?


2020. dec. 16. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

"Sok ember közt vagy

A leginkább egyedül

Sírnak a gyászolók,

Itt mindenki

Csak a szerepét játsza,

Egy réges-régi vágyad

Ma teljesül,

Sírok én is,

És ezzel is

Csak a szerepem játszom."

2020. dec. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Joungi pszichológiában ezt hívják Persona-nak.
2020. dec. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindenhol, mindenki szerepet játszik, így épült fel a társadalom, szocializáció. Mindig van egy elvárt séma hogyan kell viselkedned
2020. dec. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon jó kérdés, én már évek óta mindenhol így érzem.


Vegyük például a facebookot, amit írtál. Tök vicc, az ember elmegy nyaralni egy évben egyszer (jobb esetben) és feltölt egy tengerpartos képet, de az év teljes szakában semmit nem közöl magáról. Ez kicsit képmutatás.


Az ünnepek idején amikor összegyűlik a rokonság, olyan emberek ülnek le beszélgetni egy asztalhoz, akik egész évben szartak egymásra.


Munkahelyről borzasztó sokat tudnék mesélni, amikor valaki közvetetten vagy közvetlen érdeke származik abból, hogy valakivel jóban legyen, ellenkező esetben ha a másik ember nem jelent neki semmit, egyből leereszti az álarcot, és flegma, nem segítőkész, nem kérdez felőled semmit, vagy esetleg kibeszél. Közben előtted unott arccal néz. Fú, ez meg akkor szörnyű, ha tudod, hogy 5 munkanapból 5 munkanapot unott pofával tölt el, és kicsit se érdekli, hogy veled mi van, majd hirtelen elkezd barátkozni mert összerakta magában hogy valakinek a valakijének a valakije vagy, és az az érdeke, hogy kihasználjon téged, ez meg nem fog menni, ha 2 szót se beszéltek egymáshoz.


Aztán sok ember van a facebookon, egy poszt alatt tök normális kommented alatt elkezd oltogatni téged, meg játssza a veszélyes alakot, aztán értesíted, hogy ennek rossz vége lesz, de még rátesz egy lapáttal és mivel úgyis utál mint egy sz*rt, elkezdi ecsetelni, hogy hogyan kínozna meg téged egy széken, persze kamu fb profil mögül, aztán ha lebukik és ügye lesz ebből, akkor szalad hozzád sírni, hogy nem úgy gondolta :D

2020. dec. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Színház az egész világ,


És színész benne minden férfi és nő:


Fellép s lelép: s mindenkit sok szerep vár."

2020. dec. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

"Vegyük például a facebookot, amit írtál. Tök vicc, az ember elmegy nyaralni egy évben egyszer (jobb esetben) és feltölt egy tengerpartos képet, de az év teljes szakában semmit nem közöl magáról. Ez kicsit képmutatás."


Miért is képmutatás hogy egy évben egyszer elment nyaralni?

Hát ez is egy érdekes szemlélet.


Én pl határozottan érdeklődni szoktam, hogy milyen élményt tudnak ezek az emberek mondani.

Én képes vagyok más örömének örülni és magamnak leszűnni a tanulságot és a tapasztalatot, amit más szerzett.


Te, ellentétben velem, kifejezetten csak rossz szóval tudod illetni azt, aki nyaralni volt és töltött fel képet.

Te képmutatónak minősítesz valakit, aki egyszer tölt fel utazós képet és utána nem kamuzik, nem tölt fel bármit. Te egy kép alapján mindent eldöntesz a másik emberről. E rólad mutat képet, nem a másikról.

2020. dec. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
nem fogok hülyékkel leállni vitatkozni, hidd azt amit szeretnél
2020. dec. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezért utálom az egész FB-t, és készülök magányosan lenni ott, semmint álarcos majmokkal együtt lenni.
2020. dec. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!