Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolsz, annyi jót kapsz...

Mit gondolsz, annyi jót kapsz vissza más emberektől, mit amennyire te vagy velük jóságos/nagylelkű ? Hogy áll a mérleg ?

Figyelt kérdés

2020. dec. 16. 15:13
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
30 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Akik hasonló értékrenden vannak azoktól igen, akik nem azokat igyekszem elkerülni.
2020. dec. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A boldog élet záloga az, hogy annyi jót kapj vissza másoktol, amennyit te adsz ?
2020. dec. 16. 15:18
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem hinném, ez csak egy pozitív körülmény ha így történik.
2020. dec. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Rohadtul nem... A mai világban a jó embereket hála helyett kihasználják, elnyomják...
2020. dec. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Melyik a rosszabb? Ha több jót adsz, mint amennyit kapsz, vagy ha több jót kapsz és cserébe alig teszel valamit a közösbe ?
2020. dec. 16. 15:32
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Többen visszaéltek már a kedvességemmel/ nagylelkűségemmel, de szerencsére messze ezekből az emberekből volt a kevesebb. De legalább ebből is tanultam valamit és már sokkal jobban fel tudom mérni, hogy kit is kell elkerülni.
2020. dec. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
ahogy az #1-es! :)
2020. dec. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen. Ha nem is pont ugyanazoktól az embertől de nálam általában egyensúlyban van az adok-kapok.
2020. dec. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Velem sokkal több jót tesznek, mint amennyit én tudni adok. Igyekszem, meg tudom, hogy ez így nem jó, csak nem vagyok (még) annyira jó ember, mint ők.
2020. dec. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem, de nem is ezért teszek jót. Viszonzást ritkán várok, nem is nagyon van szükségem jó cselekedettekre, mikor meg mégis akkor mindíg van valaki akire számíthatok.

Az hogy azért teszek jót valakivel, hogy utána azt viszonozza és huzzuk a strigulákat, az nem önzetlen jó cselekedet, az valami más. Én azért szeretek jót tenni, mert nekem jó érzés, a másiknak meg segítség. Ha anyagi helyzetem engedné, akkor még több jót is tehetnék a világgal, nem csak ismeretségi körömben 1-1 szivesség, vagy valami, hanem ténylegesen változtathatnék a dolgokon, hogy másoknak akár tartósan könnyebb legyen az élete. Ezért se várhatnék el viszonzást, nem is azért tenném, hanem mert jobb a világ minden egyes segítséggel. Ha pl itt is 1 nap 1 embert megtudok mosolyogtatni, már az is hatalmas siker egy jobb világ felé, mégha egy apró dolog is, de van akiket pár kedves szó egy nehéz időszakon segíthet át, vagy feldobhatják egy napját. Gyakran írogatok itt rá emberekre tényleg csak olyan célzattal, hogy egy picit szebb legyen a napjuk és mindíg bejön. Ezért is milyen viszonzást várhatnék el?? Nem azért csinálom, hogy majd segítsenek nekem, hanem hogy nekik jobb legyen.

2020. dec. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!