Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A cigányok más országokban...

A cigányok más országokban hogyan viselkednek/mi a véleményük róluk?

Figyelt kérdés
Most nem a Magyarországról külföldre vándorolt romák érdekelnek, hanem akik eleve oda születtek.Ők tudnak békében élni a többségi társadalomban, beilleszkedtek, dolgoznak?Vagy hasonló a helyzet mindenhol velük mint Magyarországon, nem csak itt vannak ezek az áldatlan állapotok?

2020. dec. 17. 20:07
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Rasszisták kiméljenek, ez csak egy kérdés!!!
2020. dec. 17. 20:08
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Nagyjából ugyanolyan a vélemény róluk más országokban.
2020. dec. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
53%
Mindenhol utalják őket. Indiából származnak, de ezt még az indiaiak is kikérik maguknak. Vagyis tagadják. Xd
2020. dec. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
41%

Utolsó, te honnan tudod? Talán voltál egy világfeljáró körúton, és minden országban megkérdezted?

Na de, hogy a kérdésre is válaszoljak. Nem hinném, hogy minden országban ilyen ellenségesek a cigányokkal. Akik oda születnek, eleve másképp élnek, mert szinte minden országban nagyobb az összetartás, és a jóindulat, mint itt Magyarországon. Ezt onnan tudom, hogy vannak rokonaim, akik kiköltöztek külföldre, vagy elmentek dolgozni ki erre, ki arra, és folyamatosan mondják. Ráadásul külföldön fel sem tűnik, ha kicsit barnább a bőre az embernek, mert mindenhol több vegyes ember, mint itt Magyarországon.(néger, kínai, indiai, pakistán, cigány). Sajnos itt sokkal több az előítélet,mint másutt!

2020. dec. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
69%

-Kanadában többek között a magyar cigányok miatt szigorodtak a menedékkérelmi és a bevándorlási szabályok

-Romániába rengeteget jártam fiatalon, nagyjából az ország 60-70%-a megvan. Volt több román kolegám, "ekte" román és Erdélyi is. Ott biztosan ugyanez a vélemény a cigányokról, mint itthon. Az én tapasztalataim is ugyanazok voltak mint itt Mo.-n.

-Bulgária teherautósofőrként nagyjából 10-15 x voltam ott. Dettó, mint Mo.

Putriba laknak, kéregetnek, nem dolgoznak, a börtönök velük vannak tele.

-Lengyelországban laktam 10 hónapot. Ugyanaz. Talán annyi, hogy ott már észrevehetően kevesebben vannak, bár ez lehet csak az ország mérete miatt tűnik úgy.

-Ukrajna ugyanez a vélemény csak ott még hatványozottabban. A rendőrök abban az országba csak dísznek vannak, plusz a hatalmas szegénység

-Horvátországban az Eszéki régióban van tapasztalat, gondolom megsem lepődsz a válaszon, de dettó ugyanez.

-Nyugati országokba (pl: Fr,De,Uk,Be,Dk,Nl) 2 fajta roma van. Az amelyik azért jutott ki, mert megvan a magához való esze és az aki kimegy az államon élősködni (esetleg valami gyári munka vagy szórólapozás)

-Spanyolország több városában is figyelmeztettek az utcai kereskedők, hogy a cigányok zsebes bandába vannak tömörülve, szóval csak óvatosan sétálgassak


Az én tapasztalatom az, hogy a cigányok SEHOVA nem tudtak/akartak/akarnak beilleszkedni.

2021. jan. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
21%
Ez nem mindegyikünkre igaz kedves utolsó. Legalább írnád oda, hogy tisztelet a kivételnek.
2021. jan. 13. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%

Bírom, hogy a nettó igazság hogy le van pontozva, mert valakiknek bántja a kicsi libsi lelkét.

#7 mindenre van kivétel. Ki nem szarja le a kivételeket mikor ők a kisebbség? Ha kirabol 100 roma, nem fogok összebarátkozni a 101.-el.

A spanyolok sem azt mondták, hogy csak 10-ből 9 romával vigyázzak.

2021. jan. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
7%

Na ezér vagyok én büszke magamra hogy cigánynak születtem, és pont az ilyen stílusú negatív emberek motiválnak abban, hogy mégjobb ember legyek, és mutassam meg, hogy semmi sem igaz az állításukból.

Általánosítsak én is, mert nagyon sok bunkó alpári rossz magyar ember van?? Na azt nem! Még szerencse, hogy attól, hogy ilyeneket olvasok itt, én még jól érzem magam.. :) Örülök, hogy cigány vagyok!

2021. jan. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%

Fogd már fel, hogy ebben semmi rosszindulat nincs!

Ez a nettó igazság! Mit nem lehet ezen megérteni? A kész tényekben mit nevezel rosszindulatnak? Bulgáriától Spanyolországig mindenhol csak a probléma van a cigánysággal. Az miért általánosítás, ha leírjuk, hogy 10-ből 10 országban ugyanolyan rossz a cigányok megítélése? Biztos mindenki rasszista meg negatív ugye? Még véletlenül sem a romák tehetnek erről, áh dehogy is!

2021. jan. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs igazad, sőt, biztos, hogy nincs igazad! Nekem is vannak külföldi ismerőseim, nem csak cigányok.

Angolul tartom velük a kapcsolatot. Azt sem tudják mi az, hogy gypsy. Ott nincsenek ilyen megkülönböztetések, mint itt.

Jól esne a kis lelkednek, de nincsenek! És nem az összes cigánnyal vannak problémák. Ez téves állítás. Minden emberfaj közt vannak rossz emberek. És akár hiszed, akár nem, külföldön sok helyen inkább a fehér magyarokat nem csípik.

Mi cigányok elvegyülünk sok külföldi országban a barna bőrünk miatt.

Pl. itt Magyarországban Pesten az egyik török étteremben ahogy szerencsét próbáltam munka szempontjából, azonnal felvettek, mondván, szeretik a cigány munkaerőt részben azért mert hasonlítunk rájuk a bőrszínünk miatt, részben pedig azért, mert nagyon jól főzünk.

Azt mondták míg ide nem kerültek Magyaro.-ra azt sem tudták mi az, hogy cigány ember, mert pont úgy nézünk ki, mint ahogy ők, valahonnan külföldről jöttünk volna be. Soha sehol nem hallottak cigány emberekről azelőtt, főleg negatívitást, pedig bejárják a világot.

Ne állíts olyat, ami a kívánságod lenne.

2021. jan. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!