Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tudok jobban aludni,...

Miért tudok jobban aludni, pihenni zene mellett, mint csendben?

Figyelt kérdés

Sokszor alig bírok elaludni, amolyan éjjeli bagoly típus vagyok. Ha zenét hallgatok, könnyebben, lágyabban alszok, vagy pihenek (sziesztázok). Főként lágy, lassú zenét, ám olykor a ritmusos, élénk zene is megfelelő. Néha még a hangoskönyv is, ám ekkor nagyon nem mindegy mi. (utóbbiból kedvenc pl. Az alkimista - Paulo Coelho - Kulka János előadásában, vagy Kern András előadásai)

Amennyiben nagy a csend, nehezebben alszom el, néha szint nem is megy csak forgolódom.



2020. dec. 19. 02:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig valami "háttérzaj" mellett alszom el. Én azzal magyarázom, hogy ha van mire figyelni, akkor könnyebben ki tud kapcsolni az agyam, nem tartják mozgásban a saját gondolataim.
2020. dec. 19. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Na én meg pont, hogy csak kuka csendben tudok elaludni. Nem egyszerű zajos környéken. :(
2020. dec. 19. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert a saját gondolataink jobban ébren tartanak, mint vmi háttérzaj. Akik tudnak gondolkodás, elmélkedés nélkül feküdni, ők pedig a csendben alszanak el hamarabb.
2020. dec. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én alapból azt vettem észre, hogy a hangosabb tüc-tüc jellegű zene "lefárasztja" az agyam, szervezetem. Ezért kocsiban is inkább csak halk zenét vagy dokumentumfilmeket hallgatok.
2020. dec. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amúgy én például régebben nem tudtam jól aludni teljes csendben. Egyszerűen zavart, hogy olyan mintha sírban lennék. Én kinyitottam az ablakot és a kinti esti zajok, busz, villamos, szél, egyebek adtak alap zajt.


Csak utána rászoktam a füldugóra. De volt, amikor esős felvételeket hallgattam alváshoz, az is jó.

2020. dec. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!