Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Muszály, kötelező karácsonykor...

Muszály, kötelező karácsonykor ajándékozni? Vagy nem muszály csak nemes gesztus?

Figyelt kérdés

2020. dec. 20. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Először is a muszáj pontos j-vel írandó.


Nem muszáj. Nem nemes gesztus, hanem szokás.

Ha rokonságom nyitott lenne rá (sajnos nem az), akkor csak a 14 év alatti gyerekeknek adnánk ajándékot és passz. Nekem sokkal egyszerűbb lenne.

2020. dec. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%

Nem muszáj. Mi nem ajándékozzuk egymást évek óta.


Gyereknek minek? Úgyse játszik a játékkal.. ahhoz a max 20 perchez, meg drága. Felnőtteknek meg van munkahelyük, majd megveszik maguknak ami kell.

2020. dec. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocs az elírásért
2020. dec. 20. 19:59
 4/9 anonim ***** válasza:
29%

Az én karácsonyi ajándékom neked: (kattints)

[link]

2020. dec. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Kettes. Neked fix hogy nincs gyereked.
2020. dec. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Családfüggő. Mi nem szoktunk egymásnak venni semmit, ezt néha jónak, néha rossznak érzem. Bár nálunk az a bizonyos karácsonyi hangulat se szokott lenni, remélem ha egyszer lesz saját családom akkor ez másképp lesz.
2020. dec. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Még egyvalamit írnék. Egyszer, talán 10 éve apukámmal beszélgettünk erről. Ő az, aki a rokonságból leginkább elfogadná, sőt örülne annak, ha felnőttek között nem lenne ajándékozás. Ő 1941-ben született. Kérdeztem tőle, hogy az ő gyerekkorában hogyan voltak ezek? Kiderült, hogy akkor még természetes volt, hogy csak a gyerekek kaptak ajándékot. (És ez így volt születés- és névnapokon is, ill. a névnapot sokan nem is tartották.) Tehát a felnőttek közötti ajándékozás mindössze 50-60 éves szokás.
2020. dec. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a 2. opció.
2020. dec. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

Nalunk evek ota csak a gyerekek kapnak. Amikor eloszor fekvetettuk szinte mindenki egyutt sohajtott fel, na vegre:-).

Tehat ha te nem vagy hive az ajandekozasnak (mindegy mi okbol) egyszeruen vesd fel, hogy mi lenne, ha jovo karacsonytol a nagy kozos karacsonyi egyuttlet lenne az ajandek es csak a gyerekekre koncentralnatok (18 eve skorig vagy egyetem befejezeseig annak szamitva valakit) es a tobbiek csak etellel, sutivel keszulnenek egymasnak es az egyutt toltott ido lenne a lenyeg, nem az ajandekozas. Biztos mas is partolni fogja az otleted. Ne felj felvetni!

2020. dec. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!