Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetek jobb ember?

Hogyan lehetek jobb ember?

Figyelt kérdés

Arrogáns vagyok, beképzelt és nagyképű, hisztis és sértődékeny?

Mit tegyek, hogy jobb ember lehessek? 2 hónapja elhagyott az akit a legjobban szerettem és nem akarok több embert elveszíteni



2020. dec. 21. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Mielőtt beszólnál valakinek, előtte nyugi: gondold át, hogy valóban neked szól-e az elhangzott mondat, valóban reagálnod kell rá?
2020. dec. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam, sajnos nem megy, persze nem adom fel
2020. dec. 21. 20:20
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Kezd el látni az "embert" a másikban. Ez az egész egy közös színdarab, az utcán a hajléktalan azért játsza azt a szerepet, hogy neked már ne kelljen.
2020. dec. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Az arrogancia és beképzeltség általában önértékelési problémákat takar. Ezzel igyekszik kompenzálni az illető a külvilág felé, és folyamatosan bizonyítani, hogy nincs probléma, sőt!


A másik kettőnek is ez lehet az alapja. Ha az önértékelés helyrebillen, akkor általában a sértődékenység és a hiszti is csillapodik, hiszen az illető sokkal kevesebb bántást vesz fel, hiszen egyszerűen azok lepattannak róla.

2020. dec. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

És hogyan tehetnék ez ellen?

Hozzátenném valószínüleg van egy birtoklási vágyam is

2020. dec. 21. 23:03
 6/9 anonim ***** válasza:

Tudatosan dolgoznod kell ellene.

A birtoklási vágy is fakadhat bizonytalanságból egyébként: ha nem te irányítasz, akkor kicsúszik a kezedből a gyeplő, és téged irányítHATnak.


Meg kell találnod az értéket magadban, hogy ne legyen már szükséged a külső visszajelzésekre: arra, hogy csodáljanak, vagy arra, hogy másokat leszólva jobbnak érezd magadat náluk.

2020. dec. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hogyan tudom megtalálni? A jó tulajdonságaimmal nagyjából tisztában vagyok
2020. dec. 22. 21:21
 8/9 anonim ***** válasza:

még fiatal vagy. lehetsz kb. huszonéves

ha most ez zavar téged, az már bőven jó kiindulási pont, és majd idővel alakulgat a dolog.


senki nem csodalény ezen a bolygón, mindenkinek vannak hibái

2020. dec. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

19 éves vagyok

Igen zavar, emiatt vesztettem el a barátnőmet és szerintem lassan a haverokat is elfogom,ezért nem szeretném, hogy magától alakuljon

2020. dec. 23. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!