Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi történne, ha...

Szerintetek mi történne, ha valahogy kitudódna, vagy kiszivárogna, hogy egy szűk elit feltalálta a halhatatlanság, örök élet elixírjét, de ezt nagyon szigorúan eltitkolták a többi ember elől ?

Figyelt kérdés
Mi lenne az emberek reakciója? Ők élnek vígan, és fogyasztják ezt az elixírt, a többi emberek pedig hullanak, mint a legyek.

2020. dec. 21. 17:01
A kérdező szavazást indított:
Felháborodás lenne, zavargások.
Nem történne semmi.
29 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Sajnálnám őket. Ebben a takony világban halhatatlannak lenni maga a pokol lehet.
2020. dec. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
A legtöbb ember, ha megkérdezik, azt mondja nem akar örökké élni.
2020. dec. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem értem, miért kéne ezen felháborodnia bárkinek. Ha ők feltalálták nem kötelesek megosztani senkivel, én se tenném. Ha nálam lenne a halhatatlanság titka, én is a családomnak és szűk baráti körömnek adnám meg a lehetőséget, hülye lennék odaadni mindenkinek.
2020. dec. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló, hogy egy szűk elit elképesztő gazdagságban él, milliók elképesztő szegénységben, ezekről pedig mindenki tud.
2020. dec. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

A halál sokkal nagyobb megváltás, mint plusz száz év.

Úgy hogy dugják fel.

2020. dec. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%

Örök élet... Élet az??

Gondol bele, hogy élsz, de az idő vasfoga fogna rajtad. Lehet leállnának a szerveid is egy idő után és nem is lennél önmagad. Elviselhetetlen fájdalmak között "élnél", ez nem élet.

Ha az örök fiatalságra gondolsz és úgy örök élet, az eggyel érdekesebb lenne szerintem. De ez is rossz dolog. Gondolj bele, ha mindenki örökké élne (mármint normál esetben) akkor nem lenne szükség gyerekekre sem. Ez megint nem jó dolog, hogy nem lehetne szaporodni meg semmi, mert feléljük a bolygót.

Viszont ha lenne egy ilyen én ebbe csak a lehetőséget látnám. Pl ha más nem én vállalkoznék arra, hogy valami űrhajóval elinduljak egy távoli bolygóra. Mert ebben is esetleg van pontenciál, hogy évszázadok alatt akár, de találkozzunk értelmes lényekkel. De az hogy ezt a technológiát közkincsé tegyük szerintem értelmetlen és felesleges. Az életba mullandósága miatt értékes. Én nem szeretnék örökké élni, úgy hogy ne legyen nyomós oka. A jövő embereit nem tudnám semmi hasznos dologgal ellátni, viszont amit írtam abban benne lennék.

2020. dec. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Ha az történne velük, mint a Jól áll neki a halál című film két női főszereplőjével, akkor már nem is irigyelném őket annyira.
2020. dec. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
7: Miért, mi történt velük ?
2020. dec. 21. 17:57
 9/16 anonim ***** válasza:
Hát ez: [link]
2020. dec. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%
Szóval gyakorlatilag csak addig maradnak fiatalok és csinosak, ameddig nem éri őket egy halálos baleset. Nyilván nem halnak meg az elixír miatt, de a halállal/balesettel járó hegek, horpadások megmaradnak, a bőrük is elkezd hámlani meg bomladozni. Ennek a filmnek annyi a lényege, hogy egyszer mindenki megöregszik/megcsúnyul, nem lehetünk örökké szépek és fiatalok, inkább barátkozzunk meg a gondolattal, hogy ez az élet rendje.
2020. dec. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!