Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért elfogadott a fitt/sovány...

Miért elfogadott a fitt/sovány/sportos embereknek beszólogatni, de a kövéreknek meg nem?

Figyelt kérdés

Állandóan megkapom rokonoktól, hogy "de sovány vagyok, fogytam stb" hülyeséget. Finoman szólva nagyon elhízott, egészségtelenül élő emberektől.


Mi lenne vajon a rekació, ha a kövéreknek beszólna egyből mindenki, hogy " ne egyél már annyi te d..d...nó " stb?



2020. dec. 22. 14:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
Mert lehet hogy már nem egészséges a vékonyságod...
2020. dec. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
180cm 75kg szálkásan ne mondd már nekem, hogy nem egészséges. Nem anorexiás vagyok vagy valami ilyesmi.
2020. dec. 22. 14:31
 3/15 anonim ***** válasza:
47%
És a te adataid honnan kellene tudnunk ha nem mondod meg? :D
2020. dec. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%

Mutass képet a fizikumodról. Amúgy inkább én a kövéreknek való beszólogatást tapasztalom.


"Vágósúlyban vagy, Izé bácsi."

"Jó húsban vagy, anyám." (Nők egymás közt).

De a hátuk mögött még inkább megy ez /ősi magyar édesség: háturul melba/.

2020. dec. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Összetett. Egyrészt sok az elhízott ember a fejlett országokban egy általánosságban, ezért el van tolódva a normális testkép egy egészségtelen irányba. Ez nálunk ötvöződik azzal, hogy népi hagyomány a zabálás. A mentálhigiéné sincs a toppon és a kaja nagyon hasonlóan tud működni, mint bármilyen más függőség, sokan egyszerűen bánatukban zabálnak. Ehhez hozzájön, hogy a magyar ember elég defetista is, tehát Magyarországon rendesen úgy állnak hozzá az emberek, hogy KÖTELEZŐ elhízni a korral, az a normális, ha évről évre egyre kerekebb vagy, pedig valójában ezek az emberek ugyanolyan igénytelenek, mint mindig is voltak, csak egyszerűen akkumulálódik a sok évnyi helytelen életmód.
2020. dec. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
5: Nagyon igazad van.
2020. dec. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

5 írta még a tutit.

Egyébként ez szituáció függő.

Ha 4 sovány van 1 kövér akkor a kövér fogja magát másnak érezni.

Viszont tényleg nagyon sok a dagadt ember.

2020. dec. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
egyetértek veled, 5ös
2020. dec. 22. 15:41
 9/15 anonim ***** válasza:
60%

Ez a zabálás téma nagyon összetett. Mindenki zabál, és épp arra fogja amilyen helyzetben van, vagy gondolja, hogy milyen helyzetben vagyunk. Ilyen lehet a szegénység a bánat nálunk. De ugyanakkor a világ leggazdagabb országaiban, ahol a legjobb élni, nagyobb az elhízás, mint nálunk. Szóval egyáltalán nincs köze az életszínvonalhoz az elhízásnak, csak ebből adódóan másra lehet fogni.


Más az, amikor aggódásból szólnak, mert hát "100kg alatt nem férfi az ember" szóval egyek - ezt én is megkaptam már sokszor, de ebben szerintem nincs rosszindulat.

A másik amikor genyóságból szólnak be, na erről kéne leszokni

2020. dec. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
61%

5:

Nagyon jól összefoglaltad.


9:

Milyen országokra gondolsz? Többféle felmérés van, de mindegyikben top 10-ben vagyunk az elhízasban, biztosan csak az USA elhízottabb. A nyugat-európai orszagokhoz képest Magyarország elhízottabb.

2020. dec. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!