Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért preferálják itt a...

Miért preferálják itt a válaszadók a semmitmondó válaszokat?

Figyelt kérdés
Ha valaki kiirja, hogy rossz az élete, a munkája, nincsnek barátai, akkor kétféle választ kap. Aki azt meri írni, hogy változtass, egyedül te tehetsz a saját életedért, küzdj, gyere elő a szobádból a számítógép mellől, azt lepontozzák vagy törlik. Aki semmitmondó hülyeséget ír, hogy majd imádkozunk érted, meg bízz a jövőben és minden jóra fordul, azok tömegével nyomják egymásnak a zöld pacsit. Ez miért van?
2020. dec. 26. 17:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Mert az emberek nem bírják az őszinte, szókimondó, ámde kultúrált embereket. Jobb a vidám hazugságban élni sokak szerint.
2020. dec. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Én azt vettem észre, hogy sok esetben (persze nem mindig) túl bunkón és lekezelően sorolják a változtatásokat, rendszerint így kezdik : "ne nyafogj már.." és miközben sorolják, hogy mit kéne tennie a kérdezőnek ott sem látszódik semmi kedvesség. Bár igaz, hogy segítő a szándék és igaz is valószínű, amit próbál javasolni, de a stílust és a megfogalmazást lehetne finomítani.

Én még csak ilyen esetekben láttam lepontozva választ.

2020. dec. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Az általad említett válaszokat max az Ezotéria részlegen láttam felpontozva, pedig sokat írok ide.

Egyébként szerintem az is igaz, hogy itt mindenkinek qrva nagy pofája van, nagy mellénnyel szólja le a másikat, élőben meg a felét se meri előadni annak, amit ide leír lazán.

2020. dec. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

vagy mert az emberek azt szeretik hallani, amit hallani akarnak


ezeket a kérdéseket is bírom hogy pl. Szerintetek ez mennyire szánalmas? és ha kicsit is mást ír mint amit hallani szeretne akkor megy a lepontozás

2020. dec. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
4-es de hát nem csak ő pontoz le. Ha több ember is lepontozza a válaszadót, akkor nem a kérdező a hülye..
2020. dec. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%
Mert az igazsággal szembenézni egyeseknek túl kellemetlen.
2020. dec. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%

Pontosan ezt juttott az eszembe mint a 3-as, nagy biztonságoz nyújt az anomimitás,

én ahhoz tudom hasonlítani mint pl az emberek azt hiszik hogy a kocsijuk az a testük meghosszabbitása, ebben az esetben meg talán az internet kb

2020. dec. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%
Mert az okoskodók idegesítőek. Én se szeretem mikor valaki a fotelből benyög egy ilyet hogy hááá csináld azt amit én hátszéllel. Mikor neki nem volt hátszele pl, ezért nyilván ég és föld. A kétségbeesett kérdezők szimpatikusabbak mint az okoskodó válaszolók.
2020. dec. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Akkor utolsó, az a megoldás, hogy valódi válaszok helyett lelket símogató, üres szövegek legyenek? Ettől lesz jobb a kérdezőnek? Akkor nem is igazi válaszokat akar, csak a bánatát akarja itt elsírni. Akinek van élettapasztalata, rutinja, kora, az szerinted okoskodó?
2020. dec. 26. 18:07
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem, az nem okoskodó aki mond valamit ami segít, de aki online edző szerepében akar tetszelegni, rugdosni a kérdezőket, az szerintem inkább csak valami saját problémát akar palástolni. Szóval ha valaki jön frusztráltan kérdezni, azt nem nagy mellénnyel kioktatni kellene, mert mindenkinek lehetnek nehézségei, más területen/máskor meg épp nem szorul segítségre. Nem kell rögtön nekiugrani hanem előbb belegondolni a helyzetébe.
2020. dec. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!