Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért boldogít és motivál az,...

Miért boldogít és motivál az, ha az embernek vannak céljai?

Figyelt kérdés

Egyrészt értem, hogy azért, mert legalább elkezdesz tenni annak érdekében, hogy elérd azt, amit szeretnél.

Viszont nálam ez így se működik, sőt még ront a helyzeten. Onnantól kezdve, hogy megvan a cél, folyamatosan látom azt, hogy haladtam-e vele, mennyit haladtam, mennyi hiányzik még stb. Ez pedig csak egy újabb stresszhelyzetet teremt, mert ha épp nem haladtam, akkor nyilván nem leszek elégedett, és innentől meg már arról szól minden, hogy tegyek a célomért, de csak azért, hogy ne legyek magammal elégedetlen, amiért nem haladok a célom felé. Ezek pedig ahhoz vezetnek, hogy ha eredetileg szerettem azt a tevékenységet, ami a célhoz vezet, akkor rövid időn belül megutálom. Ha meg eredetileg nem szerettem azt a tevékenységet, akkor nálam nem működik az, hogy "látom a célt a szemem előtt és akkor mindent kibírok", ilyen esetben kb. végig szenvedek.


Tehát mi az, ami a célokban annyira jó? Az ellentétével tudom magyarázni: azért kell, mert ha nincs, akkor az rossz, meg hogy ne csak éljen az ember a semmiben. De ez így kb. olyan, mintha azt mondanám, hogy csak azért legyenek céljaink, hogy ne legyünk céltalanok. Csak azért, menjünk balra, hogy ne menjünk jobbra. Nekem ez így nem magyarázat...


2020. dec. 28. 01:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert előrenéz, nem húzza magát visszafele.
2020. dec. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert a célok meghatározzák a jövőre néző terveinket. Általában valami jót adnak.
2020. dec. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert "Gondoljatok az emberi erőre: nem születtetek tengni, mint az állat, hanem tudni és haladni előre!" (Dante)
2020. dec. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

pont emiatt motivál, mert látod, hogy valami még nem elég és többet kell tenned.


lehet, hogy célok nélkül azt érzed, hogy elégedett lehetsz, mert igazából nincs mit elérned, de ezzel csak magadat csapod be és néha eszedbe is fog jutni, hogy vajon ha korábban kitűzöl egy célt, és nem adod fel, akkor most lehet előrébb lennél, tehát akkor is fog időszakosan zavarni a dolog.

2020. dec. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!