Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan állítsam vissza az...

Hogyan állítsam vissza az alvási ciklusomat estére?

Figyelt kérdés

Lassacskán egy hete nem bírok normális időben aludni, normális mennyiségűt. Olyan hajnali 1-3 közt sikerül, sokszor csak nagynehezen elaludni.

Próbáltam már: felkelni reggel, nem aludni napközben, kiadós séta este, alvásidő előtt órákkal semmit nem ettem, nem mozogtam.

(Hozzáteszem, még 2 vizsgára készülök, család is stresszel, tudom, hogy a stressz okozhat ilyet, de a családommal való kompatibilitás érdekében este kellene aludnom, de nem tudok... Valaki szánjon meg valami jó tippel, ami neki esetleg bevált már...)



2020. dec. 29. 02:05
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Pedig máshogy nem megy. Hamarabb felkelsz és nem fekszel le túl korán. Kell 2-3 nap a teljes átálláshoz.
2020. dec. 29. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Minden másnap 1 órával hamarabb elalszol. Fő a fokozatosság.

Tehát ha alap esetben 1-3 közt szoktál lepihenni akkor holnap próbálj meg lefeküdni éjfélkor és állíts egy órát reggelre. Nem probléma ha nem tudsz elaludni csak az a fontos, hogy ne kelj fel hanem feküdj csukott szemmel. Ne foglalkozz azzal sem, hogy az ébresztő óra csengésekor mennyire vagy fáradt, mindenképpen kelj fel. Aztán este ugyanígy éjfélkor feküdj le és próbálj aludni. Másnap viszont már fontos, hogy 11-kor feküdj le.


Tehát akkor, hogy érthetőbb legyen: (12.29 --- 00:00

12.30 --- 00:00

12.31 --- 23:00

01.01 --- 23:00

01.02 --- 22:00) és így tovább.

2020. dec. 29. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
74%
1-3 az jó... Én reggel 10 kor szoktam elaludni xdd
2020. dec. 29. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szerda óta vagyok szabin (jövőhét hétfőig). Ugyanez volt. Fél 2 körül elaludtam nagy nehezen, és már fent is vagyok, pedig fél 5 van. Nem fáradok el napközben, így egyáltalán nem vagyok álmos este.
2020. dec. 29. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez van és nem sikerül visszaállni. Most is már 5 óra és még egy percet nem aludtam. Próbáltam, hogy akkor nem alszom és egész nap ébren maradok, aztán majd estére csak álmos leszek és emberi időben lefekszem. Hát lefeküdni lefeküdtem, de aludni nem tudtam. Ezekkel max. annyit értem el, hogy utána többet aludtam... ilyen 10-14 órákat alszom mostanában. Nem tudom mi van velem.
2020. dec. 29. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem alapjáraton nincs ezzel problémám, csak hát nem igazán tetszik egyik szülőmnek sem, hogy átalszom a délelőttöt... (Egyébként a tanulásra termékeny óráim amikor az egyetemen a koliban voltunk meg itthon is amikor megtehetem az kb 21-01 közt van a tapasztalatok alapján.) Csak most nincs óvoda és vigyázni kell kistestvérre is olykor. 😅
2020. dec. 29. 08:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt nagyon nehéz megoldani, hogy korábban elalszol, de megpróbálhatod.

Ha nem megy, akkor viszont fordítva érdemes: minden nap pár órával később alszol el és kelsz.

Át lehet fordítani.

2020. dec. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Fabrizia1000 válasza:
96%
Naponta 15 percet tud a szervezet tolerálni, nem 1 órát ! Kicsit hosszadalmas így az átállás, de fokozatosság nélkúl nem megy
2020. dec. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!