Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki próbált már ön fejleszt...

Valaki próbált már ön fejleszteni vagy a mellékelt oldalon keresztül vagy más ilyenekkel foglalkozó emberek segítségével?

Figyelt kérdés

[link]


Piszkosul elveszve érzem magam,nem tudok kijönni a szarból és ez leblokkol mindent lehetőségeket meg az egész életemet néha már a halálon is elgondolkodom,hogy akkor minden gondom megszűnne.Szóval nem tudom lesz e valaha életem,már utolsó gondolatnak gondoltam ilyen önfejlesztésre is csak már jó pár dologra egy csomó pénzt kidobtam de nem sok mindent segített.



2020. dec. 29. 12:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Erre inkább pszichoterápiát szoktak kezdeni. Nyilván nem egyszerű találni egy jó terapeutát és ha megvan, akkor is évek kérdése, amíg kijössz a gödörből, de az legalább mélyreható változás lesz.
2020. dec. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1/


Akkor nekem már lőttek mert évek óta benne vagyok és az idő meg telik...

2020. dec. 29. 15:40
 3/13 A kérdező kommentje:

1/


Igaz járok pszichológushoz nem olyan rég kezdtem ha nagy időben mérjük,anno egyszer voltam tavaly pszichiáternél is igaz,hogy vagy 40 percet elbeszélgetett velem de aztán gyógyszert írt fel.

2020. dec. 29. 15:42
 4/13 anonim ***** válasza:
Pszichiáterhez nem szabad menni, mert azok gyógyszerezéssel spórolják meg a tényleges (és egyedül hatásos) terápiás munkát. Olyan pszichiátert találni, aki jó pszichoterápiát tart: tű a szénakazalban. Pszichológust sem egyszerű, mert mindenkinek más jön be és kell legalább 1-2 hónap, amíg megsejted, hogy vajon működni fog-e vele. Ha jönnek új szempontok az életedbe, valamin elgondolkodsz kicsit más gondolatokkal, illetve ha érzed hogy a terapeuta támogat és a javadat akarja, az már jó. De ezt nem lehet összeadni, hogy ehhez jártam 2 hónapot, ahhoz jártam fél évet, tehát most már hatnia kell. A hatás akkor kezdődik, amikor egyvalakivel dolgozol legalább fél évet magadon.
2020. dec. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Minden önfejlesztés hasznos, de mély tartalmakat olvass.

És nem elég csak olvasni. Magadban kell olvasnod, hogy miért vagy olyan, amilyen. Mik a blokkjaid.


Én rengeteget dolgoztam magamon, és áldozatmentalitásból és kishitűségből eljutottam oda, hogy szinte golyóálló önbecsülésem van (bár a motivációval még néha vannak gondok).

2020. dec. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

4/


Hát járok most egy pszichológushoz de még nincs fél éve,hogy járok,bár velem van valószínű a legnagyobb baj.

2020. dec. 30. 01:23
 7/13 A kérdező kommentje:

5/


Az a baj nem szeretek olvasni,nincs idegeztem hozzá.Most hallgatni próbálok egy hangos könyvet de néha ott is elmennek a gondolataim másfelé mire észre veszem.Akkor elérted a tutit,hát nem tudom belőlem lesz e valaha ember mert már úgy érzem így is késő mindennek lőttek.

2020. dec. 30. 01:24
 8/13 anonim ***** válasza:

#7 Nincs olyan, hogy elértem a tutit. Mindig van hová fejlődni, pláne magamhoz képest.


Nincs késő, nincs reménytelen, sohasem lőttek mindennek. Ezek csak vaskos kifogások, amelyekkel hazugságban tartod önmagad.

2020. dec. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ne aggódj azon, hogy nem bírsz olvasni, mert az olvasás csak az agyadnak jó, az alap problémáid meg nem gondolkodás útján szűnnek meg, hanem azáltal, hogy a terapeuta vezetésével átéled azokat a fájdalmakat újra, amikre anno nem volt válasz, de most van.

A gondolkodás csak távol tart az érzéseidtől, pedig kizárólag úgy lehet gyógyulni, hogy közel engeded magadhoz az érzéseket. Amíg agyilag próbálsz rájönni összefüggésekre, csak éket versz a megoldás és magad közé.

2020. dec. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

8/


De bizony vannak olyan dolgok amik korhoz vannak kötve és ha lemaradsz róluk akkor azt már vissza nem csinálhatod,de tudom van olyan is ami meg semmihez nincs kötve.

2020. dec. 30. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!