Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez a két dolog nem fura egy...

Ez a két dolog nem fura egy kicsit?

Figyelt kérdés

A barátommal fél éve vagyok együtt.Van egy nagyon aranyos kislánya is.

A fura dolog,hogy a barátom még régen csak azért megtanult latinul,hogy ha majd egyszer lesz gyereke,akkor legyen egy olyan közös nyelvük,amit csak ők értenek és szinte senki más.Ezért egészen kis korától csak így beszélt hozzá és a kislány meg is tanulta.És vannak olyan helyzetek,amikor elfelejtik,hogy ott vagyok és latinul kezdnek el egymással beszélni.Aztán amikor észreveszik,hogy ki vagyok zárva,akkor kapcsolnak és visszaváltnak magyarra.


A másik,hogy jelbeszédre is megtanította.Ez meg azért kellett neki,mert így beszéltek egymással a "munkatársaival" még egy úgymond sötétebb korszakában.

És ebből is elő szokott fordulni,hogy én kint vagyok a konyhában mondjuk,néma csönd,egyszer csak a semmiből hallom ahogy tiszta erőből nevetnek valamin,mert tudom,hogy időnként így beszélgetnek.

De ez már máskor is előfordult,pl váróban,vagy mondjuk a mekiben sorban álláskor sok ember közt,hogy lazán eldumálgatnak így,mosolyognak,röhögnek,sztoriznak,én meg állok ott csendben mi van nézéssel.

Szerintetek kellene hogy ez zavarjon,vagy téged zavarna?

Mert engem kicsit igen.

Mondtam a páromnak,erre nevetett és azt mondta,hogy kaphatok heti pár óra jelbeszéd órát ha megtetszett.



2020. dec. 31. 01:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavarna, szerintem ez tök aranyos dolog :)

Főleg hogy szívesen bevennének téged is, és megtanítaná neked is, ha szeretnéd.

2020. dec. 31. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
engem nem zavarna, de ha teged igen, kerd meg hogy elotted magyarul beszeljenek, vagy vonjanak be teged is.
2020. dec. 31. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Csak akkor zavarna, ha előttem is így beszélnének, amúgy szerintem simán vedd igénybe a leckét, mókás lehet, hogy van egy közös titkos nyelvetek.

Az lehet kicsit fura, hogy csend van vagy hogy előre készült rá és egész kis korától tanította. Bár amíg nem okoz gondot a fejlődésében/nem ezeken a nyelveken akar megszólalni elsőre, addig nem gond.

2020. dec. 31. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem semmi pali.Ha ennyivel előre rákészült a gyereke nevelésére ilyen módon és még ki tudja mi minden más módon,akkor egy rendkívül céltudatos,tervező és végrehajtó személyisége lehet,az élete több területén is valószínűleg.Ugyanakkor a kirekesztő,elszigetelő,akár kisajátító érdek is nagyon erős lehet benne,mert tudja,hogy latinul nagyon kevesen beszélnek és direkt választotta ezért a latint közös nyelvnek a kislánnyal.Azért hogy rajtuk kívül mindenki ki legyen rekesztve.

Szerintem ha komolyan gondolod vele,akkor a viccesen felajánlott jelbeszéd órát vedd komolyan.Mert lehet,hogy viccesen mondta,de szerintem legalább ennyire egy teszt is volt ez tőle és hatalmas felajánlás is,hogy esetleg bevon téged egy ennyire szűk körbe,mint ami közte és a kislánya között van és amit csak azért hozott létre ilyen nem mindennapi módon,hogy megteremtsen egy zárt világot/kommunikációs formát csak kettejüknek.

2020. dec. 31. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem paranoid ez az ember?
2021. jan. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem.

De régen folyamatosan lehallgatták a telefonját,meg állandóan állt egy megfigyelő autó a lakása előtt.

De azzal az élettel több mint 10 éve végzett és semmit sem tudtak rá bizonyítani,hiába figyelték évekig kitartóan,vagyis sose volt bűnös;)

2021. jan. 4. 17:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Hehe:)
2021. jan. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Most néztem meg nemrég a Dűnét és egyből ez ugrott be a kérdésről. Ott is voltak titkos nyelvek és jelbeszéd a lehallgatás és a para miatt. Amúgy valahol logikus és ritka bölcs döntések ezek bizonyos életmód mellett... Közben pedig ezekkel gazdagabbá teszi a gyerek tudását. Főleg hogy az ilyesmi dolgok megtanulása idő, ő meg ezek szerint nem sajnálta az erre szánt időt a gyerekével, hogy megtanította neki.

Szóval fura, ugyanakkor logikus is.

2022. márc. 14. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!