Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mért adnak egyes szülők a 11...

Mért adnak egyes szülők a 11 éves kiskamasz Autista gyermeküknek naponta 1.000 Ft-ot a jó viselkedésük és a szorgalmukért?

Figyelt kérdés

Nem értem egyes szülőket, hogy mi vezéreli őket abban, hogy a kiskamasz Autista gyermeküket naponta 1.000 Ft-al motiválják őket a tanulásra, szorgalomra és a jó viselkedésükre.


Tudom semmi közöm ehhez de én enyhén szólva durvának tartom ezt, hogy pont olyan szülők teszik ezt az Autista kiskamasz gyermeküknél, akik anyagi negézségük még a COVID-19 járvány alatt is meg volt nekik és ma is sokat küzdenek anyagilag.


2020. dec. 31. 19:17
A kérdező szavazást indított:
Napi zsebpénz motiváció
Autista kiskamasz gyermeknél.
19 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért fontos, hogy a gyerek autista?
2020. dec. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Autista vagyok, életemben nem hallottam még erről.:D Abban az értelemben igen, hogy a szülő úgy általánosságban pénzzel motiválja a gyerekét tanulásra, na az nem annyira ritka.Teljesen irreleváns, hogy a gyerek most autista-e vagy sem.
2020. dec. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Készüljön az életre. Ott is kell tudni bánni a pénzzel.
2020. dec. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

A szülők vszeg fontosnak tartják hogy anyagi es pénzcentrikus legyen a gyerek és hogy a sikereket ebben kell mérni.


Hogy mi más üzenetet közvetithet, az rejtély.


Szerintem többet érne egy-"Ez az! Megcsináltuk!!- Pacsi is, mint ez. Dehát minden szülő a maga szintjén nevel.

2020. dec. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Dorci1999 ***** válasza:
95%
Motiválják, illetve ezzel erősítik meg benne azt hogy a társadalmi normák szerint viselkedett, szóval viselkedjen máskor is így. Meg hogy tudjon a pénzzel bánni.
2020. dec. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ők legalább tudnak sokkal jobban bánni a pénzzel, mint más.
2020. dec. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Autizmus Live Blogíróján láttam a közösségi portálján, mivel motiválja a kiskamasz Autista gyermekét aki középsúlyosan Autista de ép intellektusú. Viszont az Autizmus Live Blogírója állandóan nyafog a közösségi portálján keresztül és a Blogjában, hogy milyen nehéz az anyagi helyzete meg az élelmiszer árak és a gyógyszer árak igen drágák.
2020. dec. 31. 20:01
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7

Semmi közünk az anyagi helyzetéhez, meg ahhoz sem, hogy mire költi a pénzét.

A panaszkodást mondjuk nem szeretem, mert semmi értelme.

2020. dec. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Autista vagyok. Én se kaptam semmi ilyet. (Amúgy teljesen független szerintem) sőt én mindig is kértem hogy ne dícsérjenek, mert számomra rossz érzés.
2021. jan. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Autizmus Live blogírójának a kisebbik gyermekén láttam, az íróasztalán lévő befőttes üvegben 5.000 Ft-ot és azt, hogy minden nap kap 1.000 Ft-ot ha jól viselkedik. Vizuális kommunikációs papírra volt le írva, mert drága LCD Tv-re gyűjt a fia.


Viszont sokat szokott panaszkodni az Autizmus Live blogírója, hogy mennyire nehéz az anyagi helyzete Karácsonyhoz közeledve stb.

Viszont hetente egyszer egyik hétvégén lovasterápiára visszi mind a két kamasz gyermekeit a házastársával együtt.


És másik hétvégén pedig erdei sétára mennek, viszont van még a 2 kamasz gyermeke mellett még 2 felnőtt gyermeke is akik már elköltöztek tőle és az egyikük Alpolgármesterként dolgozik.


Innentől kezdve nem hiszem el, hogy nehéz lenne az anyagi helyzete a 2 kamasz gyermekével és a férjével együtt.

2021. jan. 4. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!