Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon miért ragaszkodok...

Vajon miért ragaszkodok ennyire Budapesthez, ha nem is szeretem a nagyvárosi életet és a sok embert?

Figyelt kérdés

Amit tudni kell rólam:

23 éves lány vagyok, egy pici faluban nőttem fel (600 fő). Világ életemben otthon ülő tipus voltam, barátnőm nem sok volt. Suliban jóban voltam a lányokkal, de sosem jártam velük vásárolni, sütizni, bulizni. Suli után rohantam mindig haza kutyázni, szamítógépezni.

Anyámékkal jó kapcsolatom volt. Mindig volt kocsink, azzal jártunk mindenhova. Anyám mindig elkisért orvoshoz, ügyet intézni. Buszon 14 évesen ültem először egyedül, amikor középsuliba mentem. Herótom volt mindig a sok embertől, a nagyvárosoktól. Azt hittem én is, családom is, hogy én a faluban fogok megöregedni.

Aztán a középsuli utolsó évében jött a szerelem, egy Pesti srác személyében. Hirtelen "nyitotabb" lettem, egyedül feljöttem Pestre busszal hozzá (2 óra buszozás). Mindenki meglepődött a családban, hogy hirtelen megváltoztam. Tényleg, ez elötte 2 hónappal elképzelhetetlen lett volna.

Majd leérettségiztem, és ide Pestre költöztem a sráchoz.

Ennek már 5 éve, már 3 éve szakítottunk a sráccal, van új kapcsolatom, de természetesen maradtam Pesten, szóba sem került hogy visszamenjek a falumba. Pedig a szüleim nagyon szerették volna. De hát nekem itt stabil munkahelyem van már 4 éve.


Na de ami fura számomra, hogy én még mindig utálom a sok embert, pl ha lemegyek a boltba mindig rossz érzésem van, hogy biztos mindenki engem bámul és rajtam röhög. És itt sem járok sehova. Amíg nem volt koronavírus, addig sem jártam szó szerint sehova. Se étterem, se színház, se bulik stb... kb 2 havonta egyszer moziba, fél évente 1-szer étterembe és ennyi. Nincs is rá igényem hogy járjak ilyen helyekre. Inkább otthon olvasok, tv-t nézek, kutyával sétálok.

Szerencsére egy csendesebb környéken élek (tehát nem a belvárosban), mégis itt van 1 percen belül spar, penny, kínai, 3 percen belül az Örs vezér tere.


Szóval számomra az a fura, hogy nem vagyok egyáltalán egy tipik pesti lány, mégis egyáltalán nem akarok innen elköltözni. Jártam már több nagyobb városban pl Eger, Sopron, Debrecen. És hiába nagyvárosok, mindegyik fura nekem és csak arra gondolok hogy egyáltalán nem tudnék itt élni mert ez nem Pest! Pedig itt Pesten tényleg nem csinálok semmit! Egyszerűen felfoghatatlan számomra miért ragaszkodom ehhez a helyhez.


Bocsi ha kicsit hosszú lett, ezt ki kellett adnom magamból.

Remélem érthető amit írtam :D


2021. jan. 2. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Hasonlóan vagyok én is.

De szerintem amellett, hogy introvertált vagy valami olyasmire tippelnék, hogy van egy megszokott életed, amiből nehezen mozdulsz ki, nehezen változtatsz. Ha lenne egy másik nagy szerelem, ami miatt el mernél indulni, akkor mennél. Egyébként meg van munkád, kényelmes életed, mert könnyen, gyorsan el tudsz intézni mindent. Amit miért is kellene feladni csak azért, mert ebben a városban van?

2021. jan. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én arra tippelek, hogy egész egyszerűen ezt szoktad meg. Ha két évig ülnél Szegeden a szobádban, akkor Szegedről gondolnád valószínűleg ugyanezt (amíg falun laktál Pestre sem vágytál egyáltalán)
2021. jan. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem azért ragaszkodsz hozzá, mert itt rengetegen laknak, könnyű elvegyülni a tömegben, a szomszédait sem ismeri az ember. Ha nem akarod, akkor nem beszélgetsz senkivel, éled a saját életed. Egy kis faluban viszont mindenki ismer mindenkit, így sokkal jobban szem előtt vagy. Akár akarod, akár nem, benne vagy a falu életében, de ha nem, akkor is kibeszélhetnek a hátad mögött.
2021. jan. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Én se szeretem pestet, de nincs jobb választásom.
2021. jan. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Kb ilyen vagyok én is, csak született pösti, végül kiköltöztünk az aggloba, bármi van, bebuszozok Pestre, de amúgy meg csendes kertvárosban élünk.
2021. jan. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Azért fura, mert máshogy élsz mint ahogy mindig is elképzelted. De igazából nincs mit megbánnod ha nem érzed rosszul magad.

Csak nehogy beleess abba a hibába mint én, mert pontosan ugyanígy voltam Londonnal. Sosem tudtam volna magam elképzelni egy másik országban, mígnem úgy hozta az élet, hogy kiköltöztem. Amikor itt éltem folyamatosan azon agyaltam, hogy hazamegyek, addig rágódtam rajta amíg visszaköltöztem haza. Aztán London kezdett el hiányozni... Most úgy érzem se Budapest se London. Két pad közé ültem.

Ha visszaköltözöl a kis faludba garantálom, hogy hiányozni fog Budapest.

2021. jan. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt szoktad meg.
2021. jan. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem egészen így zajlott le az én sztorim, de hozzád hasonlóan én is kisvárosi ember voltam világéletemben és az utolsó percig halogattam a BP-re költözést. Viszont most már semmi pénzért nem mennék vissza vidékre.

Nem mindenki hagyja maga mögött olyan könnyen a régi, jól megszokott, biztonságot jelentő környezetét, de ha az ember egyszer mégis kilép a komfortzónájából, akkor rájöhet, hogy nem is olyan rossz dolgok várják őt, ott kinn.

2021. jan. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
En szuletett pest-budai vagyok, vegul egy 1000 fos faluban kotottem ki Malajziaban.
2021. jan. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!