Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyvárosiak, hogy bírjátok a...

Nagyvárosiak, hogy bírjátok a zajt?

Figyelt kérdés

Persze, tudom, hogy itt is vannak csendes részek és vidéken is zajosabbak, de most azokat kerdezném, akik az előbbi helyen élnek. Én vidékről költöztem fel Budapestre pár évvel ezelőtt és éltem csendes mellékutcában is, kertes házban, de utóbbi lakhelyem egyszerűen szörnyű: Az egyik fő közlekedési pont, autók (természetesen szirénázó is dögivel), busz, villamos reggeli 4 órától hajnali 1-ig... Rettentően zavar a zaj, azt hittem csak eleinte fog de nagyon úgy tűnik nem. Ablak sincs nyitva emiatt, csak gyors szellőztetésre vagy hangos zene mellett, pedig nyáron éjszakára jó lenne kinyitni.


Kérdéseim: Aki ilyen körülmények között lakik, hogy viszonyul hozzá illetve meg lehet ezt szokni vajon?



2018. jún. 27. 06:46
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Megértelek mert én is egy falu széli szomszédmentes házból költöztem városra. Falun a méhecske zümmögése zavarta meg a csendet, vagy az énekes madarak. Városon meg lehet szokni a zajt. Viszont ha huzamosabb ideig rosszul alszik éjszaka az ember a zajtól, akkor bizony pl. 30 év alatt a legdaliásabb parasztlegény is azt fogja tapasztalni hogy az egészsége nem ugyanaz mint a falun maradt 90 éves apjának hanem rosszabb annál. Városon a levegő oxigéntartalma is kevesebb. Helyette persze van szilárd szennyeződés és CO2 a levegőben.

Ha néha úgy érzem hogy túl sok a városi hülyeségből akkor például vissza szoktam menni a már üres szülői házba és megdöbbenek azon hogy ott este mennyi könyvet van kedvem és türelmem olvasni, művelődni, meg jó döntéseket hozni a nyugalomban. Meg hogy nyugodtan átalszom az éjszakát. Vagy hogy ott este van kedvem még futni is egyet. Városon meg mint egy öregek otthon lakója olyan vagyok. Persze ahogy másoknak van káros szenvedélyük, úgy nekem is: a városi élet. Tudom hogy nem egészséges de kényelmes. Ja hogy én 90 évesen majd nem fogok bot nélkül menni mint apám és hobbiból méhészkedni vagy akár kézzel kaszálni? Erre tényleg nem tudok válaszolni.

Amúgy gyakran megfordul a fejemben hogy valahova a trópusi paradicsomba költözök. Ahol nem 90 napos a boldog és vidám nyár hanem évi 365 napos. És persze nem városra hanem egy szomszédmentes tanyára.

Azt szoktam kérdezni egyik ismerősömtől hogy Bp-en melyik utcán lehet megtenni azt hogy a kukoricában 40-el száguldok kocsival? Vagy azt hogy az unokaöcsém kiül a kocsi tetejére én meg 80-al száguldok majd cserélünk? A Váci út jó erre és egy ember sem fogja meglátni? Az Üllői úton ki tudom helyezni a kaptárakat?

2018. jún. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Meglehet szokni egy idő után. Én amikor először költöztem egy elkerülő mellé, azt hittem meg fogok bolondulni ott, és sírtam is már szinte. Aztán az évek alatt úgy megszoktam, hogy utána az volt furcsa mikor csendes kertvárosba költöztem. De azért nem cserélném vissza.
2018. jún. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezt akár én is írhattam volna, nagyon megértelek. Én is ha hazamegyek teljesen lelassulok és míg régebben idegesített az a nyugalom, most már felnőtt fejjel tudom, hogy az a célom, hogy egyszer hasonló körülmények között éljek. Ez még a jelenben elképzelhetetlen,de rajta vagyok. Ha nem is a paradicsomban, ahol örök a nyár bár hányszor játszok én is a gondolattal, de vidéken, ahol ahogy írtad a legnagyobb "zaj" a madárcsicsergés. :D
2018. jún. 27. 07:24
 4/10 A kérdező kommentje:
#1-nek írtam.
2018. jún. 27. 07:25
 5/10 A kérdező kommentje:
#2 Lassan egy éve lakom ezen a helyen, remélem még megszokhatom. Főleg amikor csendesebb helyről(otthonról, vagy éppen most nyaralásból visszatérve) jövök vissza óriási a kontraszt és gyakorlatilag nekem is sírhatnékom van. Pláne amikor az ember kimerültebb, vagy éppen fáj a feje, bármi baja van, abszolút nem pihentető, kikapcsolni sem nagyon tud.
2018. jún. 27. 07:28
 6/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez egyéni érzékenység kérdése is, például én sem tudnám megszokni. Te azt írod, hogy egy éve nem pihensz már: ez csak rosszabb lesz. D

A helyedben elköltöznék, annyi szép, nyugodt kis utcácska van.

2018. jún. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én Pesten születtem és itt is nőttem fel, mégsem tudtam megszokni. Nem is a közlekedés zaját, inkább az emberi hangok idegesítenek. Nincs egy másodperc sem, amikor ne hallanál embereket pofázni, röhögcsélni, hangosan zenét hallgatni, gyereket vonyítani...
2018. jún. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7:

6-os vagyok. Érdemes egy csöndesebb, jobb hírű budai kerületbe átköltözni Pestről. Ott megleled a nyugalmat.

2018. jún. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én megszoktam 7 év alatt. Néha van olyan, amikor direkt figyelek erre, hogy nagy a zaj, valamelyik nap a Blaha-Ferenciek tere vonalon sétáltunk egy barátnőmmel, arra lettem figyelmes, hogy mindketten már meghaladtuk a max decibelünket a hangos forgalom miatt :D
2018. jún. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Dettó úgy vagyok, mint a 7-es válaszoló. Én is Pesten születtem, 38 éves vagyok, de képtelen vagyok megszokni a zajt. Szerencsére van egy házunk vidéken, ha ott vagyok, az maga a Kánaán Pesthez képest. Bár azért síri csönd ott sincs, de még így is nagyságrendekkel jobb. Van egy ott lakó rokonom, aki azt kérdezi mindig, hogy miért nem költözök oda. Igazából semmi akadálya nem lenne, mert még munka is akad és azért egy elég jól ellátott kisvárosról van szó (nem egy világvége falu). Lehet, hogy fontolóra veszem ezt az opciót! Nemrég ott voltam 1 hetet és mikor visszajöttem Pestre, azt hittem hülyét kapok a zajtól meg a tömegtől. Ezt annak ellenére mondom, hogy most egy viszonylag csendes mellékutcában lakom, de mivel elég keveset vagyok otthon, így nem igazán élvezem a csendet.


Szóval, én úgy vagyok, hogy ha még 30 évet itt élnék, se tudnám megszokni a zajt...

2018. jún. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!