Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha sok olyan szak van, amiből...

Ha sok olyan szak van, amiből nem lehet megélni, miért pont a bölcsészeket bántják sokan?

Figyelt kérdés

Először is: nem állítom, hogy a bölcsészet a kánaán, hogy mindenki el fog vele helyezkedni, vagy hogy nincsenek ott olyanok, akik azért jártak oda, mert nem vették fel máshova.


Ennek ellenére azt gondolom, hogy az emberek azért utálják a bölcsészeket, mert utálni akarnak valakit. Hiszen neki mi köze ahhoz, és miért baj, hogy én vagy más nem tud elhelyezkedni? Ha ezt megkérdezed, elkezd társadalmi folyamatokkal, gazdasággal jönni, de ne tegyünk már úgy, mintha Random Józsi, aki egy kommentben ideböfögi, hogy "hülye bölcsészek", az komoly gazdasági folyamatokaon gondolkodott volna.


Ha valóban a kereset, a megélhetés zavarná, akkor beszólhatna például a színművészetiseknek, a rajz- vagy szobrászművészeknek, vagy azoknak, akik zeneakadémisták. Hozzájuk se vágja senki a pénzt, de őket nem cs*szegeti senki.


Sokan könnyűnek gondolják ezeket a szakokat. De itt is felmerül a kérdés: az ő életét ez ugyan hogy befolyásolja? (Itt is megjegyzném, hogy nehezen hiszem el, hogy aki két mondatot nem tud értelmesen leírni, az éppen valami komoly társadalmi folyamaton elmélkedik.)



2021. jan. 3. 02:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
80%
Lehet kisebbségi komplexus :D
2021. jan. 3. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
75%
Akinek nem inge nem veszi magára.
2021. jan. 3. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%
A "bölcsész" szó rövid, a "színművészetisek", "rajz- vagy szobrászművészek", "zeneakadémisták" hosszú és körülményes szavak. Tényleg ennyin múlik.
2021. jan. 3. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez valahogy mélyebbről jön. Nekem a szakmunkás apám sacc bármilyen egyetemi professzorról ilyeneket mondott, hogy nah ez tanítja, mert egy villanykörtét sem tudna betekerni egyedül. Szóval szerintem valahogy innen is jön, hogy egy gyakorlati ember szemében az eleméleti dolgok eleve gyanúsak és van bennük egy ilyen lenézés féle, de ez azért is van, mert az ő szemében nincs értelme ennek. De ez itt még mindenféle elméletire vonatkozna, de valahogy ez csúcsosodik ki a bölcsészben ami ennek talán a legszögesebb ellentéte, a legtávolabbi a gyakorlattól.
2021. jan. 3. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem azért piszkálják sokan a bölcsészeket, mert a többségük olyan pöffeszkedő, okoskodó hipszter alak. Ne sértődjön meg senki, ha esetleg olvassák ezt bölcsészek, aki nem ilyen az ne vegye magára pls :)

Nekem pl a Puskás Peti a tökéletes bölcsész prototípus. Az a fajta aki időnként még épp az elviselhető kategóriában van, és a műveltsége, az intelligenciája megkérdőjelezhetetlen, viszont legtöbbször egyszerűen nyílik tőle a bicska az emberek nagy részénél :D

2021. jan. 3. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%

Engedd el. Csak tedd a dolgod, élvezd, amit tanulsz vagy dolgozol. Én vallom, hogy mindenből meg lehet jól élni, ha jól csinálod. Ehhez viszont kell, hogy lelkesedj iránta, foglalkozz vele akár szabadidődben és érdekeljen is. És azt is vallom, hogy egy szakma kitanulásával szerzett tudás önmagában értékes és az csak egy adalék, hogy az ipar mennyit fizet érte. Emiatt nem kell magad szégyellni. Engem gyakran próbáltak szivatni azzal, hogy minek tanulok, egy kamionsofőr is keres ennyit. Erre már automatikusan az a válaszom, hogy ha a pénz érdekelne, már rég luxusprosti lennék, annak adja úgyis a kamionsofőr is a pénzét. :D



Egyébként én bölcsésznek tanultam (van is diplomám) végül mérnök lettem (szintén szereztem diplomát). Általában csak az egyik végzettségemmel indítok egy ismeretséget, majd mikor ráharapnak és elkezdenek buta bölcsészezni és sznob mérnöközni, ledobom az atomot és közlöm, hogy igazából van másik is. Imádom nézni, ahogy forognak a fogaskerekek a fejükben, mert nem tudnak beskatulyázni. Nagyjából erre jók ezek a vélemények: hogy élvezd, ahogy a primitív emberek működnek. :)

2021. jan. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Mert a többségnek fogalma sincs a bölcsészetröl, a bölcsészekröl, valaki egyszer elkezdte, a többi birka meg megy utána.
2021. jan. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Én jogász szakon is megkaptam, hogy az csak büfé szak. Meg hogy neki volt egy félév jog, és könnyű volt. :)

Filozófia szakot is végeztem, azt is azért nézik le, mert mindenkinek van egy félév filozófia, ami töltelék tárgy és potya 5ös.

Mindenkinek a saját dolga a legnehezebb és könnyű arra fogni a sikertelenséget, hogy a másiknak könnyű dolga van. És a sikert is könnyű így felnagyítani.

Szerintem amúgy akiket felsoroltál, azokat is bölcsésznek tekintik.

2021. jan. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
40%

Az 5#-ös gondolatmenetét követve szerintem azért is, mert a népünk-, és ehhez alkalmazkodván a Vezír évek óta ugatja a "Menjééé dóóógozni!" szövegelést, és sokmindenki tök, totál lenézi azokat, akik nem acéllal-, vassal-, csákánnyal-, kukásautóval-, tehát nem igazán látható tevékenységgel keresik meg a kenyerüket.

Nesze neked munkaalapú társadalom:).

2021. jan. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
75%

Bölcsészként úgy gondolom, hogy azok az egyetemisták, akik reál szakokon vannak, meg tudnának tanulni minden bölcsész tárgyat, csak esetleg utálnák, kényelmetlen lenne nekik.

Viszont ellenkező esetben ez nem igaz. Én pl nem tudnék megtanulni magas szintű matekot, kémiát, fizikát, stb.

2021. jan. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!