Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért utálják a bölcsészeket...

Miért utálják a bölcsészeket sokan?

Figyelt kérdés

Légyszi érveket is írjatok, ne csak annyit hogy mert hülyék, vagy ilyesmi.


Leírom, hogy szerintem mi lehet:


1. az emberek egy része fölöslegesnek gondolja a szakot. szerintem felesleges szak nem létezik.


2. Az egyetemi szakok egy része ösztöndíjas, tehát az állam fizeti. Ha az állam fizeti, akkor mi fizetjük az adónkból. Itt lehet némi ellenszenvet találni. (én ezzel úgy vagyok, hogy inkább 100 bölcsész tanulmányára menjen a pénz,-vagy bármely szakhoz beilleszthető ez, mint 100 börtönlakóéra. Sajnos nem mi döntjük el)


Érdekelne a ti véleményetek is. Légyszi ne bántsátok egymást és kerüljük a személyeskedést. Köszi.



(sajnos nekem nem volt lehetőségem egyetemre menni, tehát, hogy én bölcsész vagyok, ezt a poént előre lelövöm. Bár vannak témák, amik érdekelnek és összeköttetésben vannakl ezzel a szakkal, tehát elfogult lehetek)



2020. okt. 2. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én bölcsész (nyelvszakos) vagyok. Szerintem is sokan feleslegesnek gondolják azért, mert nem egy konkrét végzettséget ad, mint pl. egy informatikával kapcsolatos szak, nem fogsz úgy munkát találni, hogy anglisztika/germanisztika/szabad bölcsész végzettségű. Ennek ellenére én ismerek több anglisztika diplomást, akik igenis találtak maguknak jó munkát, megfelelő fizetéssel.


Amit itt, gyakorin szoktam látni, hogy sokan azt hiszik, könnyűek ezek a szakok, mert ők ismernek 1-2 BTK-s, akik nulla tanulással tudnak jó jegyet szerezni. Lehet, hogy ez néhány helyen így van, de nálunk nem jellemző. Az ilyen 1-2 személyből szoktak általánosítani, hogy akkor biztos mindenhol a semmire kapnak diplomát.

2020. okt. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A semmire nem kap diplomát senki. Lehet, hogy nem kap értelmiségi munkát és valaki gyorséttermi dolgozóként végzi, de nem értem ez másoknak miért fáj, ha valaki nem ösztöndíjas. Az adók is annyi hülyeségre elmennek, én csak örülök az oktatásnak. (mindegyiknek egyformán)
2020. okt. 2. 16:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is: nem állítom, hogy a bölcsészet a kánaán, hogy mindenki el fog vele helyezkedni, vagy hogy nincsenek ott olyanok, akik azért jártak oda, mert nem vették fel máshova.


Ennek ellenére azt gondolom, hogy az emberek azért utálják a bölcsészeket, mert utálni akarnak valakit. Hiszen neki mi köze ahhoz, és miért baj, hogy én vagy más nem tud elhelyezkedni? Ha ezt megkérdezed, elkezd társadalmi folyamatokkal, gazdasággal jönni, de ne tegyünk már úgy, mintha Random Józsi, aki egy kommentben ideböfögi, hogy "hülye bölcsészek", az komoly gazdasági folyamatokaon gondolkodott.


Ha valóban a kereset, a megélhetés zavarná, akkor beszólhatna például a színművészetiseknek vagy azoknak, akik zeneakadémisták. Hozzájuk se vágja senki a pénzt, de őket nem cseszegeti senki.


A legtöbb ember amúgy nem tudja, mik tartoznak a bölcsészetbe, a szabad bölcsészetre és a filozófiára asszociál.


Sokan könnyűnek gondolják ezeket a szakokat. De itt is felmerül a kérdést: az ő életét ez ugyan hogy befolyásolja? Sehogy. Ezért aztán kilyukadtunk megint oda, hogy azért utálnak az emberek dolgokat, mert utálni akarnak dolgokat.

2021. jan. 3. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyetértek, de nagyon sok más emberi kategóriát utálnak még, csak azért, mert utálni akarnak valakit. Most nem írok ki, mert megtalálnak a trollok, de gondolj bárkire, aki "más." (mást szeret, máshogy öltözik, mást eszik etc)
2021. jan. 7. 01:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!