Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire tapasztaltátok,...

Mennyire tapasztaltátok, középiskolában és egyetemen mennyire jellemző a másik szekálása, csúfolása, lejáratása ? Volt részed bullyingban ? Internetes zaklatások mennyire jellemzőek ?

Figyelt kérdés
Volt, hogy valakit durván kipécéztek, kicsináltak ? Részese voltál ennek ? Az ilyen emberek miért ilyen gonoszok ?

2021. jan. 3. 23:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 A kérdező kommentje:

Szerintem ez egy súlyos probléma, amiről beszélni kell. Rengetegen élnek át iskolai zaklatásokat, volt olyan is, aki öngyilkosságba menekült emiatt.


Példa erre Amanda Todd esete. Igaz, ilyen szélsőséges esetek régen fordulnak elő (vagy csak nem tudunk róla), de jó példa arra, hogy a gonosz emberek hogyan tehetik tönkre a másikat.

2021. jan. 4. 00:03
 2/86 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elírtam: ilyen szélsőséges esetek *ritkán fordulnak elő.
2021. jan. 4. 00:04
 3/86 anonim ***** válasza:
92%
Főiskolán, Egyetemen nem divat.
2021. jan. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 A kérdező kommentje:

Számomra a legfelháborítóbb egyébként az áldozathibáztatás. Véletlenül sem a bántalmazó görény a hibás.


És az emberek többsége a bántalmazók mellé állna, csak hogy mentse a saját irháját és hogy ne őt pécézzék ki..

2021. jan. 4. 00:06
 5/86 anonim ***** válasza:
78%

Középiskolában durván megvolt ez azért. Egyetemen volt pár seggarc, aki próbálkozott ilyesmivel, de ott már (legalábbis nálunk) nem az ment, hogy volt pár piszkálható áldozat és a többi birka, aki csak nézte, hanem inkább két vagy több egymással szembenálló csoport alakult ki. A bullykat általában helyre raktuk már és megkapták a fejmosást, hogy takarodjanak a qrva anyjukba dedósat játszani. Szóval itt jobban le van törve a szarvuk már. Meg azért nem is vagyunk annyira összezárva, akit nem bír az ember, azt el tudja kerülni jobban, így kevesebb is az a rátelepedős zaklatós hülyeség.


Bully amúgy sok dolog miatt lehet az ember. Többek között azért, mert korábban őt is bullyzták. Én sajnos vagy sem ilyen vagyok, nagyon le tudok menni bullyba, mert az általános iskolás éveimben végig csesztettek, egyszerűen eltanultam tőlük, hogy hogy kell valakit lelki terrorban tartani. De én általában azokkal csinálom, akik másokat kipécéznek. Tulajdonképpen elindítom ellenük a witchhuntot, aztán élvezem, hogy perzselik a nyomorékot.

2021. jan. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 A kérdező kommentje:
5: Még ha azokkal is csinálod, akik másokat kipécéznek, akkor is gyakorlatilag bántalmazóvá válsz.
2021. jan. 4. 00:10
 7/86 A kérdező kommentje:
Tudtok egyébként nagyon durva bullyingról, iskolai zaklatásról ?
2021. jan. 4. 00:12
 8/86 anonim ***** válasza:
92%
6: tudom, nem próbálom beállítani nemes tettként, egyszerűen leszarom, jólesik. Aki szar alak másokkal, azt akár nyilvánosan meg is alázom. Ha az anyjának nem volt elég agya megnevelni, a népnevelés működik az egyetemen és a munkahelyen is.
2021. jan. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
86%
Egyetemen le se sz...nak. Főleg ha olyan szakon vagy ahol több 100-an vagytok, ott még végzősként se ismersz szerintem mindenkit az évfolyamtársaid közül. Most Covidban pláne. Ahol kevesebben vagytok ott se jellemző, max a hátad mögött beszélnek ki, hogy miket leműveltél a legutóbbi bulin. Középsuliban, áltiban jellemző leginkább ez. Őszinte leszek, ott ki kell osztani pár "leütésest", főleg fiúként, hogy lássák, hogy igen is megvéded magad. Én is nekiszaladtam a dupla olyan súlyú srácnak, mint amilyen én voltam, onnastól nem piszkált. Ha hagyod magad akkor egyre többen és egyre inkább piszkálni fognak.
2021. jan. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 A kérdező kommentje:
8: Azzal nem dicsekednék, hogy te is ilyen másokat lejárató, zaklató ember vagy. Ez nem olyan dolog, ami tiszteletre méltó, pláne nem emberi. Én ezt inkább szégyellném a helyedben...
2021. jan. 4. 00:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!