Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak itt "túlsúlyos" lányok...

Vannak itt "túlsúlyos" lányok akiknek sikerült kialakítani egy természetes énképet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Szeretném megkérdezni hogy vannak e itt olyan lányok akik túlsúlyosak (70-80-90kg vagy afelett) és sikerült megszeretniük magukat,vagy valamennyire elfogadni?


Vagy mit tesztek/tettek azért hogy változzon az "utálat" vagy bármilyen rossz érzés amit éreztek a súlyotokkal kapcsolatban?


Én magamat egy roncsnak tartom speciel,vannak ritka pillanatok amikor úgyérzem hogy nem számít ez a felesleg,nem fog a boldogságom útjába állni,meg ténylegesen jól érzem magam aztán rá pár órára már nagyon offon vagyok.



2021. jan. 5. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem érzed jól magad, akkor tegyél érte. Attól, hogy más esetlegesen elfogadta, vagy eléldegél a feleslegével, és ezt leírja, attól neked sajnos nem lesz jobb, és boldogabb sem leszel.
2021. jan. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyjából. Még mindig nem tökéletes, de aki szeret beleskedni és lusta mint Garfield, az kénytelen megbarátkozni a párnákkal.


Nekem annyiban szerencsém van, hogy viszonylag jól oszlik el rajtam a súly: a derekam elég vékony, a fenekem meg a melleim viszonylag nagyok, a combon vaskosabb, a csípőm meg széles és a hasamon is van felesleg. Igazából ha alulról lefaragnék, egész jó lennék. Az arcom és a hajam is szép. Van barátom, ő imádja a testem, meg aki pasikkal találkoztam azoknak is bejöttem nagyrészt. De azért ezek nyilván személyiségfüggő dolgok is. Nyugodt, jókedélyű, humoros csaj vagyok, könnyű velem kijönni.


De azért annak ellenére, hogy sokszor érzem magam dögösnek, mindig kísért az a gondolat, hogy lehetnék jobb. Hogy jobb lennék ennél is, ha lefogynám azt a 15-20 kg pluszt. Nem tudom, talán egyszer sikerül. Az én önbizalmamon amúgy egy jól megválasztott farmer és egy nagyrészt fekete ruhatár sokat dobott :D a téli, pulcsis kabátos énemet szeretem, de a fürdőruhás verzióval még nem sikerült megbarátkozni

2021. jan. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem sosem a kövérséggel van a gond, hanem az egészséggel. Ha elkezdesz normálisan enni (nem koplalni...), kicsit mozogni (nem megszakadni...), akkor már a közérzeted is sokkal jobb. Lehet nem fogysz vele 50 kilósra, de formálódsz, frissülsz.

Szerintem nem szabad megbarátkozni a lustasággal, mert tönkrevágja az énképed. Az elfogadás más, mint a beletörődés!

2021. jan. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Természetes énkép és a gyakoris felhasználók közös halmaza elég kicsi.
2021. jan. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1.-nek:Mindennap edzek egy órát(Elipszis trénerrel),természetesen azon vagyok hogy adjak le amolyan hátha elfogadom magam.



3.-asItt nem arra akartam kitérni hogy az elfogadás alatt a lustulást értem,Hanem belemélyedve:Nem kap el folyton a sírógörcs attól amit látsz,nem kezdesz éheztető diétákba,felveszed azt ami mondjuk nem takarja el az egész tested és nem nagyobb az eredeti méretednél 6x,meg hasonlókra gondoltam,sajnálom hogy nem fejtettem ki.



2.-es Köszönöm a válaszod :) nekem is hasonló a testfelépítésem ,csak ilyen 16éves kiadásban még elég "lapos vagyok" elől.Sajnos nekem a szerelem/párkapcsolat nem tud önbizalmat adni,mert még nem volt barátom.



Köszönöm mindenkinek a választ!

2021. jan. 5. 11:20
 6/8 anonim ***** válasza:

16 évesen meg rengeteget nőiesedsz. Az egód meg akkor fog berobbanni, amikor először lesz barátod, és te sem fogod elhinni hogy úgy kíván mindenestől, mint más a lekváros palacsintát.

Igazából pont abban a korban vagy, amikor mindenki a külsejével foglalkozik. Rám ez hatalmas nyomást gyakorolt 16 évesen, szóval tudom milyen sz.r, amikor mindenkit szebbnek látsz saját magadnál.

De ha ennyire zavar a súlyod, tegyél ellene. Ne kínzásnak fogd fel, hanem változásnak.

Idővel múlik ez a megfelelési kényszer, nyugi.

2021. jan. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%

Én a 173 centihez 80 kiló vagyok. Voltak egészségügyi gondjaim, amik miatt simán felszaladt rám 20 kg.


Ha nem lettem volna előtte vékony soha az életben, akkor nem zavarna a túlsúly. De így nem tudom magam elfogadni, szóval nem tudok kialakítani természetes énképet.


A Covid miatt ráadásul edzésre sem tudok elmenni, szóval sehogy nem jó.

Ráadásul ez nem egy zabálás miatti "sima" hìzás volt, így még kínkeservesebben mennek le a kilók.


Ami nekem most bevált (home office-ban egyszerű persze), az az, hogy reggel 1 órával korábban kelek, szobabiciklizek. Elkezdtem a 90 napos diétát, esténként meg ha 8 előtt kijutunk sétálni, akkor alsó hangon 3 km séta.

Ha 8 után jutunk ki, akkor futunk a kutyával 2 km-t.


Így azt mondom, hogy fittebb vagyok, energikusabb és ha a mérleg nem is mutatja, de már 2 mérettel kisebb a ruhaméretem. Nyilván a háj a combomon átalakul fokozatosan izommá, szóval egyelőre súlyban nem fogok lejjebb menni.


Azt viszont megtanultam most, hogy ha zavar a súly, akkor nem egészséges énkép kell, hanem életmódváltás és sport.

Hiába mondogatom magamnak és hiszem is el, hogy így is jól nézek ki, ha meglátom a 2 évvel ezelőtti fotóimat, akkor inkább beköltöznék a disznóólba, hogy majd engem is levágjanak, minthogy elfogadjam magam.


Ráadásul az motivál, hogy jön a nyár, nem akarok hosszú farmerban izzadni mert nem merem kirakni a sonkáimat (bár ahogy látom ez sokakat nem zavar).


Ráadásul én rosszabb vagyok, mert másokat szépnek látok 100 kilósan is, vannak kifejezetten gyönyörű molett nők. Magamat viszont (hiába vagyok vékonyabb) egy trampli csatakancának látom.

2021. jan. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem sikerült és nem hiszem, hogy valaha menni fog. Egy-két időszaktól eltekintve mindig volt rajtam túlsúly már gyerekkoromtól kezdve és folyamatosan kaptam miatta a bántásokat, beszólásokat, negatív megjegyzéseket. Tökéletesen emlékszem rá, hogy gyerekként miket mondtak nekem az osztálytársaim, az osztálytársaim szülei, a tanáraim vagy akár idegenek és legnagyobb meglepetésemre ez később is folytatódott. Azt gondolná az ember, hogy a felnőttek már értelmesebbek, nem foglalkoznak ilyen dolgokkal, nem szólnak be, nem ilyen felszínesek stb., de talán még rosszabbak is mint a gyerekek. Emlékszem, hogy pl. általános iskolában a ballagáskor nem vonulhattam és állhattam a barátaim mellett, mert nekem a leghátsó sorban kellett állnom, hogy eltakarjanak és ne látszódjak, mert milyen ronda vagyok (ezt az akkori osztályfőnököm mondta nekem). Aztán a mai napig vannak olyanok, hogy pl. az egyetemi tanárom beszól, hogy miért eszem meg a szaloncukrot, amit ajándékba kaptunk tőle vagy veszek egy jégkrémet és valaki megjegyzi a sorban, hogy "hogy néz ki és még eszi a cukrot". Úgyhogy én mindig azokra a dolgokra próbálok koncentrálni, amik a külsőmtől vagy a súlyomtól teljesen függetlenek és mégis mennyire fontosak az életemben pl. barátok, család, tanulás és karrier, hobbi vagy a klisés "élet apró örömei". Ráadásul nem is vagyok extrém módon elhízott (77 kg vagyok, 172 centivel), jelenleg egészségügyi problémáim sincsenek, találok magamra ruhát, tudok mozogni stb., tehát még emiatt sem kellene full letargiában éreznem magam. Ez ideig óráig működik, de újból és újból kapok valami negatív megjegyzést és az rögtön vissza is ránt. Akkor sem éreztem magam jól, amikor lefogytam. Csomóan megdicsértek, gratuláltak és olyanok jöttek oda hozzám, akik korábban le sem bagóztak és akkor én ezt úgy értelmeztem, hogy amúgy totál értéktelen voltam, csak vékonyabban vesznek egyáltalán emberszámba. Folyamatosan attól rettegtem, hogy majd meghízom, kövér leszek stb. és akkor megint egy csúnya, értéktelen senki leszek. Nem tudtam szimplán egészséges életmódot élni, mert nagyon rágörcsöltem és már beteges módon figyeltem mindenre (pl. mit és mennyit eszek, mennyit mozgok) és így sem éreztem jól magam, stresszes voltam, szorongtam.
2021. jan. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!