Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Természetesnek veszitek a jó...

Természetesnek veszitek a jó dolgokat, vagy hálásak vagytok mindenért?

Figyelt kérdés
Aki egészséges, természetesnek veszi? Akinek élnek a szülei, rokonai, természetesnek veszi? Akinek van hol lakni, van mit enni, természetesnek veszi? Ezekbe belegondoltok néhanapján, és megköszönitek a sorsnak mindezt?

2020. szept. 8. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Nehéz gyerekkorom volt, az életem első felében mindenért küzdöttem, amit más természetesnek vett a környezetemben, így megtanultam hálásnak lenni azért, amim van - de ez nem jelenti azt, hogy nem törekszem arra, hogy még jobb legyen. Viszont nem hiszek sorsban, végzetben, istenben és hasonlókban nem köszönök meg semmit annak, amiben nem hiszek. Én abban hiszek, hogy az ember életét a döntései irányítják, szóval a hálám általános, nem a sorsnak szól.
2020. szept. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A sors viszont abból a szempontból működik, hogy a világ nem kizárólag úgy forog, ahogy azt mi alakítjuk ki. Ha mondjuk valaki vakon születik, az nem hibáztathatja magát, hogy "rohadjak meg amiért az anyaméh-ben erre a kifejlődésre nem figyeltem oda jobban!". Az bizony a sors műve, mennyire egészséges testben születünk meg. Vagy például ha szabályosan sétálok a járdán, de egy őrült sofőr felhajt a járdára, elüt, úgy összeroncsolódik a lábam hogy le kell amputálni, akkor is magamat hibáztassam? Mert végül is a saját döntésem volt hogy ott és akkor épp szabályosan sétáltam a járdán, de az már a sors keze volt, hogy egy rohadék elütött. Nem minden felett van döntési jogunk, és ami fölött nincs, az bizony a sors. De az emberek a sorsot valahogy csak szidni szokták. Mert ha rosszul mennek a dolgok, az biztos valami felsőbb erő hibája. De ha meg jól mennek a dolgok, akkor az nyilvánvalóan saját érdem. Hát, ideje lesz kicsit átgondolni mindezt.
2020. szept. 8. 16:08
 3/7 anonim ***** válasza:
A mi döntéseink összefonódnak mások döntéseivel, de ez nem jelenti azt, hogy ezt felsőbb erő irányítja. Szerintem vannak véletlenek és a szerencse is nagy faktor tud lenni. Annak a felelőssége, hogy mit kezdünk az adott szituációval pedig minden esetben a miénk. Én nem hiszek a felelősséghárításban, akkor se, ha úgy sokkal könnyebb.
2020. szept. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még két pontra reagálnék:

"Ha mondjuk valaki vakon születik, az nem hibáztathatja magát, hogy "rohadjak meg amiért az anyaméh-ben erre a kifejlődésre nem figyeltem oda jobban!". Az bizony a sors műve, mennyire egészséges testben születünk meg."

Nem a sors műve, hanem a genetikáé. Attól még, hogy valamire nincs hatásunk, az még nem a sors műve.

"Vagy például ha szabályosan sétálok a járdán, de egy őrült sofőr felhajt a járdára, elüt, úgy összeroncsolódik a lábam hogy le kell amputálni, akkor is magamat hibáztassam?"

Ez sem a sors műve, hanem a másik ember döntésének a hatása rád. Nem magadat kell hibáztatnod, hanem azt, aki úgy döntött, hogy őrült módon fog vezetni. Az viszont már csak rajtad múlik, hogy a balesetet hogyan kezeled és milyen életet építesz fel belőle.

A felelőssévállalás és a hibáztatás vagy az önhibáztatés két teljesen külön dolog, nem kéne összemosni.

2020. szept. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jó, úgy látom itt csak annyi a hiba, hogy nem értjük jól egymást: A SORS-ot, mint szót én nem abban a formájában értem, hogy egy előre megírt fátum, amit a koboldok papírra vetettek rólad életed elején, és az pontosan meg fog történni. Én a sorsot úgy értem, mint olyan eseménysorozat, amire NEKED nincs befolyásod, mégis keresztezi az életed. Remélem így érthető volt.
2020. szept. 8. 16:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Hálás.
2020. szept. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sokszor elcsodálkozom, hogy ez így sikerült, és keresem az okokat, a tényezőket, hogy mégis hogyan alakulhatott ez így ki.
2020. szept. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!