Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetemen mennyire jellemzőek...

Egyetemen mennyire jellemzőek az iskolai zaklatások, hogy valakire "rászállnak", a bántalmazás, bullying, hogy valakit kipécéznek, szívatnak ? Hogy tapasztaljátok ?

Figyelt kérdés
Tapasztaltatok ilyet, hogy egyetemen valakit kiközösítenek, rosszindulatú pletykákat gyártanak róla, vagy zaklatják ? Ez inkább középsulira jellemző, vagy egyetemről is tudtok ilyen példát hozni ?

2021. jan. 6. 08:09
A kérdező szavazást indított:
Tapasztaltam ilyet, tudok ilyen esetről egyetemen
Nem tapasztaltam, vagy láttam ilyen esetet egyetemen
55 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul, nem mindenhol, vagy minden szakon, de létező jelenség sajnos.
2021. jan. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Pedig az ember azt hinné, tanult, intelligens, felnőtt emberek nem folyamodnak ilyesmihez.
2021. jan. 6. 08:51
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Előfordul, de úgy vettem észre, inkább kisebb csoportok vannak úgymond egymás ellen, mintsem hogy egy embert kiszemelnének. Az emberek itt már jobban egymás mellé állnak és mivel általában több száz ember is lehet egy évfolyamon, ahol sokan mozsolódnak vagy vesznek fel következő félévben másokkal kurzusokat, könnyű úgymond elkerülni azokat, akik kicsit jobban összezárva több gondot okoznának.


Én úgy vettem észre, hogy ha valaki nem egy irritáló hülyegyerek, hanem egy kicsit is felnőtt már, nem állnak bele azért. Mondjuk úgy, van jobb dolgunk. Vannak nálunk is, akik tolják a hülyeségeiket, nem száll rájuk senki, csak legfeljebb a fejünket csóváljuk. Arra szoktak rászállni, aki inkorrekt, közösségromboló meg ilyesmi. Volt nálunk egy srác, aki nagyon pengette több oktató idegeit és tartottunk tőle, hogy a pofátlan pattogása rajtunk csattan. Bosszúhadjáratokat intézett a tanárok ellen, folyamatosan köpködött rájuk, mert azt hitte, körülötte forog a világ. Nem volt benne semmi tisztelet vagy alázat, hárította azt a felelősséget, ami valójában az övé volt. Őt például a közösség egy emberként lökte ki magából és ha volt egy újabb megmozdulása, aminek hírét adta, azért oltották rendesen. Van egy másik figura, ez már régi sztori, ő lányokat zaklatott meg követett az egyetemen. Aki tetszett neki, az után nyomozott meg ilyenek. Nagyon para az ember. Na, neki már van egy Facebook csoport, ahova titokban teszik ki a para beszélgetéseket, amik vele voltak és röhögnek vagy megbotránkoznak rajta. Természetesen nem tud róla. Ez a két eset, amiről tudok és témába vág, ezt leszámítva minden csoda 3 napig tart úgymond, a legtöbb ember megy a dolgára.


Szóval egyetemen úgy gondolom, nem a rászállás/bullying, hanem a kirekesztés és ez a mögöttes áskálódás működik, az is akkor, ha az illető degenerált és nem ért abból, ha valaki felnőtt emberként el akarja neki magyarázni a helyzetet.

2021. jan. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#2 Azt hinné, de még munkahelyen is megy az ilyesmi, felnőttek között.


Ettől függetlenül normálisabb helyeken ez nem divat.

2021. jan. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kevésbé, mint a középiskolában. Az alja hamar kihullik, a legalját fel sem veszik.
2021. jan. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A vicces az, hogy egyetemen soha nem kaptam különösebben megjegyzést sem a külsőmre, sem a hátrányos dolgaimra, meg alapvetően ugyanolyan emberként kezeltek.


Nyilván voltak klikkek, szegényebbek, gazdagabbak, más gondolkodásmóddal, szorgalmasabbak, lusták, stb.


De összességében csomó olyan haverom volt, meg olyanokkal jöttem ki jól akikhez hasonlóak szakközépben simán leszóltak, megaláztak.


Olyat én is tapasztaltam, hogy kirekesztenek egy társaságból, vagy alapból nem illesz bele, de mivel kevésbé vagytok egymásra kényszerülve, sokkal szabadabban lehet válogatni társaságot.

2021. jan. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Metionin ***** válasza:
100%
Én is úgy vagyok mint az előző, általánosban kiközösítettek, csúfoltak, gimiben csak nem barátkoztak velem de egyetemen semmi ilyesmit nem tapasztaltam. Sőt, míg általánosban azért bántottak mert szegény a családom, egyetemen kifejezetten tiszteltek a csoporttársak, amiért a folyamatos diákmunka mellett is jó átlagom volt.
2021. jan. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Első évben volt egyetemen gólyacsoport. Mindegyik csoportnak volt egy-két idősebb hallgató mentora. Ezek a mentorok tipikusan olyan személyek voltak, akik többször buktak, rosszul tanultak. Ők úgy alakították a helyzetet, hogy magukat sokkal jobb színben tüntessék fel. Úgy prezentálták magukat, mintha ők töltenék volna be az egyetem életében a legfontosabb pozíciót. Ez a mentalitás a mentorokra általában igaz volt. Sokszor kellemetlenül is éreztük emiatt magunkat. Fontos látni, hogy itt nem kiközösítésről van szó. Nem azt mondták, hogy aki nem olyan mint ők, azok rosszak, hanem azt mondták magukról, hogy ők az elit, ők az egyetem krémje. Ezt nem néztük jó szemmel és elkezdtük kerülni őket.
2021. jan. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon érdekesnek találom a kérdést! Az mindenképpen igaz, én is így tapasztaltam, ahogy előttem már írták, hogy olyasmi egyáltalán nem jellemző, hogy mondjuk valakinek a külsejére megjegyzéseket tegyenek a többiek, csúfolják, ilyesmi. Alapvetően elfogadóbb a közösség. A klikkesedés viszont egyértelműen jellemző, de én ezt nem feltétlenül látom problémának. Rosszindulatú pletykákkal már találkoztam többször is (bár általában inkább az oktatókról szóltak ezek, nem a hallgatókról).
2021. jan. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen sokkal ritkább az ilyesmi
2021. szept. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!