Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális hogy bennem van az...

Normális hogy bennem van az irigység?

Figyelt kérdés

18/F

Már ennyi évesen is azt látom hogy a pénz körül forog minden. Ha van pénzed megtehetsz bármit, ha nincs tehetetlen vagy. Illetve nagyon nem igazságos az élet. Valaki agyondolgozza magát 0-24 más meg egy levegővétel alatt többet keres mint a keményen dolgozó 10év alatt.

Igazából az zavar leginkább hogy a velem egyidős srácok milliós autókkal járkálnak 2 hónapos friss jogsival.Nem is az hogy zavar csak semmit nem tettek érte.


2021. jan. 8. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Az irigység ronda jellemvonás. Inkább törekedj hogy neked is jobb legyen.
2021. jan. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Törekszem, csak igazából folyton az van a fejembe hogy mi lesz velem. Lassan érettségi, gőzöm sincs hova tovább, hogy mivel szeretnék foglalkozni, nem tudom magam hova tenni. És az is tökrossz hogy az hogy valaki"jol tanul" sem garancia,lehet hogy utána is csak nélkülözni fog.
2021. jan. 8. 19:24
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális, hogy így érzel. Nem pozitív, de normális. Ahogy az is, hogy így aggódsz, meg pörgeted az agyad, hogy mi lesz veled. Nincs semmi terved? Vagy csak félsz, hogy azzal se leszel 100%ra bebiztosítva?
2021. jan. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Van tervem, csak az összes nemtudom.. Nem is az hogy tömegnek érzem, egyszerűen lehet hogy még "gyermekfejjel" gondolkodom.

Olyan amivel továbbtudnék tanulni és még összejöhet végképp sincs. Elrontottam a tanulmányaim.

Érdekelt a pszchiologia, diabetikus, személyi edző, táplálkozástanácsadó, DJ,Fotózás pl esküvői fotós most ennyi jutott hirtelen eszembe. Tudom h a DJ, meg személyi edző, meg a Fotós az szakma, marmint nem feltétlen kell hozzá Egyetem, de nem tudom hogy mennyire lehet megélni ezekből

2021. jan. 8. 19:47
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is sokszor irigykedek kb. mindenkire.

18/F

2021. jan. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha vannak ezek az ötleteid, akkor járj utánuk. Akár itt az oldalon érdeklődj, hogy akiknek ilyen munkájuk van, milyen tapasztalatuk van. Azt nem tudom, hogy az elrontott tanulmány mit jelent, de ha úgy érzed, hogy nem tudsz majd jó érettségit írni, és nem lesz elég pontod, akkor lehet újból érettségizni, azt hiszem. Legalábbis, mintha nekünk mondtak volna ilyet, de nem tudom, mi a menete. Meg még rá is feküdhetsz a tantárgyakra. Feküdj rá arra a két tantárgyra amit néz az egyetem, és akkor be tudod duplázni, a többit és a jegyeidet nem nézik. Még után szerezhetsz nyelvvizsgát is, és következő évben több pontod lesz. Mert ezekre a szakokra valóban sok pont kell. Ha az egyetem mellett döntesz. Szerintem próbáld megmenteni a helyzetet. Ha csak azért rontottad el a tanulást, mert valami nem úgy alakult, és nem az eszeddel van a gond, akkor szerintem menthető a dolog. Beszélj a tanáraiddal, szüleiddel. Hogy milyen lehetőségek vannak. Legalább próbáld meg.
2021. jan. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Így van, semmire sincs garancia, és az élet nem igazságos.

De kár ezen kattogni.


Sokkal fontosabb az, hogy megnézd, Belőled mit lehet kihozni. Mi érdekel, amiből egzisztenciát lehet csinálni, és amiért olyan munkával is sokat lehet keresni, ami nem nyomorít meg, és élvezed is.


Mert pénzre szükség van az életben, bár nem gondolom azt, hogy minden körülötte forog. Leginkább azoknál forog körülötte, akik folyton a szűkében vannak.


Irigység helyett tehát célszerű olyan emberek szokásait és mentalitását megfigyelned, akik saját maguk szerezték a vagyonukat.

2021. jan. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az általad felsorolt foglalkozások közül melyikben éreznék magad jól?

Ez alapján válassz.Amit szeretsz azt valószínűleg jól és örömmel csinálod majd.

Ez már egy lépés a siker felé.

Most magaddal törödj.

Ne azt nézd, hogy másnak mije van még miből.Ne érdemes ezzel foglalkozni,mert úgyse jössz rá.

Max 10 év múlva is csak azt nézed, hogy mások elhúztak melletted.

Koncentrálj magadra.Válassz valamit amihez kedved van.

Légy kitartó.10 év múlva tapasztalat,keresett szakember lehetsz.Sok sikert.

2021. jan. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is normális. Teljes mértékben igazad van
2021. jan. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hasznosak a válaszok, köszönöm. A szüleimmel nem szeretnék igazán beszélni, bár ők megprobálnak adni tippeket, de őszintén.. Szerintem nem értenek a pénzhez. Anyukám igazából értelmetlen szakmákat végzett el, és most engem is értelmetlen dolgokra akar rávenni. Apukámra haragszom. Olyan kézügyessége van szerintem mint 1000/1 embernek. Mindenhez ért. Autószerelés, asztalos, villanyszerelő, kb tényleg mindenes, egyedül egy házat felhúzna. A munkahelyén az igazgatók tőle kérnek tanácsot. Milliókat kereshetne, és mégis beéri azzal a hellyel, ahol nem becsülik meg, kiszúrják a szemét egy kevés összeggel, és ott van 20 éve.. Nem értem miért.
2021. jan. 8. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!