Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A tanultabb emberek(sajnos a...

A tanultabb emberek(sajnos a fiatalok nagy része is) miért válnak sznobbá?

Figyelt kérdés
Nekünk fiataloknak, nem szabadna hogy számítson egy ismerkedésnél, hogy kiféle-miféle a másik... Hangsúlyozom nem párkapcsolatra gondolok(bár normális emberek ezzel sem foglalkoznak) nem igazán tudok pénztáros és egyetemista barátságról mondjuk.
2021. jan. 8. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem sznobbá válnak, egyszerűen más anyagi, értelmi, társadalmi szinten másképp gondolkodnak az emberek és ez előbb utóbb kiütközik.
2021. jan. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Hasonló a hasonlót vonzza. Akik különböző területeken mozognak, gyakran másféle értékrendet és fontossági sorrendet is vallanak az életben.
2021. jan. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
nem nezek le senkit, csak azert mert kevesbe tanult mint en, es az egy penztaros munkajat is fontosnak tartom, ahhoz hogy mukodni tudjon a tarsadalmunk. viszont a baratsagaimban a hasonlo erdeklodesi koru embereket preferalom, akik altalaban hasonloan iskolazottak mint en, szimplan veluk van tobb kozos temam (eddigi tapasztalat szerint)
2021. jan. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Engem egyszer azért is lesznoboztak, mert azt mondtam, hogy a Kőbányai egy okádék sör.
2021. jan. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
Ezt tanulták/tanulják.
2021. jan. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Azt is tegyük hozzá, az emberek nagyon önérzetesek és mindent ami minimálisan is az ő gyengeségükre, vagy anyagi helyzetükre utal azt azonnali sértésnek veszi.


Ha csak annyit mondasz, hogy nem utálod a munkád, jól keresel, vannak tervedis, céljaid, akkor már ellenszenves "sznob" leszel a másik szemében, hiszen ő dolgozik, el se tudja képzelni, hogy lehet szeretni a munkát ami csak kötelező rossz, és amúgy is minden luxus és pénzkidobás amire neki nem telik.

2021. jan. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem alatt végig pénztárosként dolgoztam :D
2021. jan. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Én barátkoznék pénztárossal, de viszonylag nívós gimnáziumból (tehát olyanból, ahonnan a többség felsőoktatásba ment) jövő egyetemistaként talán nem meglepő, hogy a legtöbb ember, aki körülvesz engem, szintén egyetemista. Mit csináljak, álljak meg a futószalag mellett faggatni az embert, akinek fizetek, és aki a mögöttem toporgó vásárlót várja, hogy mit csinált hétvégén?
2021. jan. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy tanultabb embernek hihetetlen frusztráló tud lenni egy egyszerűbb valaki.

Az emberi fejlődés elengedhetetlen része a tanulás, akár a környezettől is.

Bármi ami ezt a nagatív irányba tolja, inkább a halállal összeegyeztethető.

2021. jan. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem válnak sznobbá csak más körökben mozognak többnyire. Pl egy szakmunkás kb 17-18 évesen el tud menni dolgozni. Aki egyetemet akar végezni annak meg még van 3-6 éve ha nem több egy tök más közegben, akár másik városban is és még a tanulás a cél nem az önmegvalósítás, ház, férj, gyerek stb


Persze egyik sem baj csak tök más értékrend alakul ki.

Amit még én észre vettem hogy a családban sok a szakmunkás pl szüleim is. Teljesen máshogy gondolkoznak a világról és valószínűleg én is úgy gondolkoznék mint ők ha nem találkoznék egyetemen 100 fajta emberrel. Röviden minél több emberrel találkozol, beszélgetsz annál jobban formálódsz te is.


Ettől nem kevesebbek a "tanulatlan" emberek vagy nem többek a "tanultak". Egyszerűen az egyik zöld másik piros. Mindkettő szép szín csak általában a hasonló árnyalatú színekkel "jönnek ki jól"

2021. jan. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!