Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ilyen emberek tényleg...

Az ilyen emberek tényleg elhiszik, hogy ez egy jó vásárlási taktika online?

Figyelt kérdés

Jófogáson meg vaterán is már többször átéltem azt, hogy valaki ír, a megadott ár kb felét adná, majd mikor közlöm, hogy az ár nem alkuképes (ez ki is van írva amúgy), akkor jön a "de máshol egy vadonatúj kerül ennyibe vagy még olcsóbb is, sőt még garancia is van", aztán mikor megírom, hogy ok, akkor vedd azt meg, akkor meg mónika show-ba illő stílusban elkezdenek személyeskedni, meg hogy szerintük én nem vagyok vevőorientált.

Nem egy ilyen embert tiltottam már le.


Nektek mi erről a véleményetek? Komolyan nem értem, mit remélnek ezek után.

És nem kacatokat, meg ócska lomot akarok eladni, hanem normális, max párszor használt jó minőségű dolgokat.


És teljesen meglep, amikor valaki ezt a gányadék stílust adja elő, aztán a profilképe meg egy anyuka/apuka, több gyerekkel.


Veletek fordult már ilyen elő?



2021. jan. 6. 15:28
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Néha az eladó sem százas.Akartam venni valamit és képeket is küldött róla aztán meg eltűnt se szó se beszéd.Te normális vagy,de hiába ha a többi hülye,ez a baj.Én már semmit se nézek se Vaterán se sehol.A vevők is inkább hagyjuk néha...Nem tudsz mit csinálni max.imádkozni,hogy normális vevőt fogj ki.Sok a tirpák és a kamu ezeken az oldalakon.Én munkát is kerestem ott és azt hitték hogy egyéb szolgáltatást is bevállalok,ha érted hogy mire gondolok...Szóval undor ami ott van
2021. jan. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, mennyi ilyet ismertem...


Jöttek azzal, hogy újonnan olcsóbb. Mondom, hát az qrva jó, akkor miért vennél használtat? Vedd meg azt újonnan, hülye lennél eziránt érdeklődni, nem is értem, miért közlöd ezt velem.


Mert hogy így sosem adom el.


Mondom nem sürgős, nem azért adom el, mert meg vagyok szorulva, hanem ha kapok érte ennyit, eladom, ha nem, akkor nem.


Múltkor el akartam adni egy hangszerem (szintetizátor). 8 oktávos fajta, szép állapotban. Jött is az első tróger, hogy ő ilyet újonnan 50-ért látott. Hát mondom tök jó, akkor vedd meg azt. De hogy a kislányának kell. Mondom oké, akkor vedd meg a kislányodnak. De a kislánya ezt akarja. Mondom oké, ez viszont 100 ezer forint. De ez drága és a másik olcsóbb újonnan. Mondom oké, csak az 2 oktávval rövidebb és nincs benne rögzítés funkció. Dehogyizé... Mondom figyelj, más ajánlott érte 80-at, még azzal is jobban járok, mint veled (blöff volt). Aztán többet nem írt.


A következő is jött nyomulni 70-ért, de akkor adjam is fel neki postán. Mondom 100 alatt eljátszogatok rajta én is, csak nem használtam ki, ezért gondoltam, más jobban járna vele. Jó, akkor ad érte 90-et és adjam fel neki. Mondom nekem mindegy hogy jut el hozzád, én tisztán 100-at várok, szóval 100 és oldd meg magadnak a szállítást. Dehát az nagyon sok. Mondom, akkor ott vannak az olcsó modellek. De hogy ő profi. Mondom akkor tudhatnád, hogy mennyit ér ez a hangszer.


Apátok faxát, azt bmeg. Ingyen kellene minden meg a purdéra hivatkozva. Egy hét alatt megvették egyébként az eredeti áron, el is jöttek érte.



Én ráérek szórakozni a hülyékkel. :) Nem sürgős eladnom semmit

2021. jan. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat szoktam kapni, hogy x éve ennyiért vette. És ahhoz nekem mi közöm?
2021. jan. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
98%

Nagyon ritkán veszek használt cuccot, de egyszer voltam ilyen, legalábbis feltételezem a másik fél szemszögéből így nézhetett ki. Néztem egy használt asztali PC-t, kb. annyiért volt meghirdetve, mint egy azt követő generációs, hasonló képességű új gép. Tettem egy ajánlatot az új 2/3-áért, erre megsértődött, hogy már amúgy is olcsón hirdette. Így már nem érdekelt volna, de rámutattam, hogy újonnan ennyiért mit lehet kapni, erre ő, hogy de ahhoz szakértelem kell, hogy valaki egy jó gépet összedobjon (hasonló minőségű új alkatrészekből lehetett annyiért újat kapni).


Utólag tudom, hogy teljesen felesleges és értelmetlen vita volt, mostanában is látok ilyen hirdetéseket, tavalyelőtt pl. futóórát vettem, 43 ezer volt a legolcsóbb helyeken az új ára, de egy csomóan 50 felett hirdették használtan, vagy 35 körül a 1.5-2 éveset. Nem foglalkoztam velük, megvettem újonnan. Amúgy is utálok alkudozni.

2021. jan. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig 4-es vagyok. Eladni sem igazán szeretek hasznaltat, mert ott meg általaban az a gondom, hogy amíg magas árat adok meg, nem jelentkezik senki, aztán ahogy fokozatosan csökkentem, valahogy mindig hirtelen jutok el arra az árszintre, ahol egy csomó olyna arc erőszakoskodik, akinek hazhoz/buszmegállóhoz/XY térre/másik városba kellene személyesen vinnem, miközben néhány ezer Ft-os cuccról van szó. Ma már úgy vagyok vele, hogy ha valami 10 ezret sem ér, az a lomisoké lesz.
2021. jan. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Rühellem az ilyeneket.

Egyszer felraktam egy könyvet 3.000 FT-ért (eredeti ára 6.000 és csak 1-szer volt használva, semmi beleírás), majd rámír a hülyéje, hogy ő ezért 1.000 FT-ot adna. Mondom 3.000-ért adom el, erre ráírja, hogy a könyv semmit sem ér meg ki az a hülye aki ilyen könyvet venni akarna...erre bemásoltam neki a legelső üzenetét, hogy ő ezt megvenné, tehát ő az a hülye.

Erre elkezdi, hogy csak segíteni akart, mert úgysem tudnám eladni. Letiltottam a francba.


Amiben nekem már többször részem volt, az az, amikor jönnek a szuperanyukák, és a purgyéra hivatkozva akar kedvezményt/ingyen cuccot. Tavaly karácsony környékén volt az, hogy felraktam egy használt 2 éves laptopot, reális áron. Erre rámír az anyuka, hogy nem-e adnám neki oda ingyen mert nekem úgyis van új, meg ő megígérte a gyerekének, hogy kap egyet karácsonyra. Mondtam neki, hogy ha odaadja az árát, amit kérek, akkor már viheti is. De hogy én milyen xemét újgazdag vagyok, hogy sajnálom a taknyától a laptopot, meg ő egyedül nevel 2 gyereket, meg alig van pénze, stb stb.

Közöltem vele, hogy nem az én hibám, nem az én problémám, nem érdekel se a gyereke, se a karácsonya, meg ha ennyire pénzszűkében van, akkor ne laptopot akarjon.

Erre letiltott azzal a felkiáltással, hogy jelenti a profilom, mert kamus csaló vagyok.


Másik anyuka szintén a gyerekre hivatkozva akarta azt, hogy még a szállítási költséget is én álljam. Aztán mikor mondtam, hogy bocs, de ez nem így működik, meg nem is értem, hogy függ össze a szállítási költség a gyerekével, egyszerűen válaszra sem méltatott már.


Nem tudom felfogni ezt a logikát, hogy valaki csak azért akar kedvezményt, vagy ingyen dolgot mert kinyomott egy gyereket...milyen szülő már az ilyen, hogy a gyerekét akarja ilyen célokra felhasználni, meg gyerekkel zsarolni másikat?? Komolyan levágnék az ilyen anyukáknak 2 nagy pofont.

2021. jan. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

6:

Konkrétan ismerek olyat is, aki nem csak egyetemi vizsgákon használta fel kifogásnak a gyerekét, de a gyerekére hivatkozva sírta ki a dékánnal, hogy ne rúgják ki az egyetemről amiért ellopta egy évfolymatársa laptopját.

2021. jan. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Van egy kanadai youtube-os lány, aki ilyesmikre reagál, nála is mindig van ez az "anya vagyok, adjatok oda mindent ingyen", úgyhogy ez globális hozzáállás a mamókák részéről.


A másik oldal meg, benn vagyok face-en egy használt könyves csoportban, valaki nemrég kitette a Harry Potter sorozatot, szerintem magas áron, felpattantam, leemeltem a polcról a könyveket (mind akkor vettem/kaptam, mikor eredetileg megjelent, ugyanaz a keményfedeles verzió), összeszámoltam, mennyibe került, és több, mint 5 ezerrel drágábban árulta az emberke. Gondoltam, ez még nem akkora klasszikus vagy ritkaság, hogy emelkedjen az ára. Nem sokkal később sokkal olcsóbban láttam ugyanettől az eladótól, szerintem más is rávilágított erre.

2021. jan. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nevetségesek.


Volt olyan, hogy ideautózott hozzánk többtíz km-t, majd átvételkor kijelentette, hogy látta olcsóbban a boltban.


"Hát akkor vedd meg onnan, ezért nem érte meg idejönni" - de nem, azért mégis kellene neki... :D

2021. jan. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
49%

Na most írok anyaként.


Én vagy 500 dolgot hirdetek és mindig kicsit fölé teszem az árat, mert mindenki alkudni akar, hogy úgy érezze jó vásárt csinált. Ha meg valaki kifzeti a teljes árat, amit megadtam, akkor meg jól jártam:)


Én is szoktam alálőni, valami 10ezer, mondom 8ért átveszem, a legtöbben örülnek neki, általában ha valami boltos a tulaj, aki magánszemélyként hirdeti a cuccát, az szokott berágni és küldeni egy listát az általa árult holmik áráról, legutóbb egy gyerekjelmezzel szívtam meg így.. a legtöbb holmit odaadják olcsóbban, de minimum kedvesen elutasítják, hogy nem alkuképes, ilyenkor vagy megveszem teljes áron, vagy nem érdekel a dolog.. Persze legtöbbször anyáktól vásárolok, naná, hogy rendesek:)


Most vettem használtan xboxot, hát pillanatok alatt tűntek el a hirdetések, és sikerült belefutnom egy boltosba, aki sggfj volt, se normálisan tájékoztatni nem akart(kérdeztem) és még be is rágott, mikor 3 ezer forinttal kevesebbet ígértem aznapi átvétellel ott, ahol megadta. A gép még most is fentvan, végül egy 5 ezerrel olcsóbbat vettem meg. Amúgy a boltos azt mondta, hogy ez megér ennyit(tele volt lövöldözős játékkal). Én meg mondtam, hogy nekem nem ér meg ennyit, ezért ígértem kevesebbet, de minden jót kívánok, remélem el tudja adni(szerintem is túlárazta, de ezt nem vágtam így az arcába).


Szerintem amíg neten csinálják, nincs benne semmi. Én jártam úgy, hogy kertibútorgarnitúrát adtam el, valami suttyó ember jött érte, hogy megveszi, nézegeti, mondja, hogy poros, 5 ezerrel kevesebbért elviszi. Vagy 70en írtak rá, de ő volt a leggyorsabb, csak ezért jöhetett ő..Ott a saját udvaromban alkudozott azért, amit megígért, hogy megvesz, nevetséges volt, végül kifizette a teljes árat, mert felvilágosítottam, hogy sor áll érte, nem kell megvennie, ha nem akarja, majd jön más.


Egyébként egy vásárlásnál sem említettem, hogy anya vagyok, csak az xboxnál, hogy tökre nem érdekelnek rajta a letöltött gyilkolós játékok, mert számomra nem érték, ráadásul RGHs gép, én is simán le tudok szedni ingyen bármit, ami kell. Aki magának vesz xboxot, nem a legelső generációsat fogja megvenni.


Egyetemen egyszer használtam kifogásnak a gyerekem, azért nem figyeltem órán, mert aznap derült ki, hogy sérült, a tanár meg lecseszett, hogy nem figyelek(hanem a betegsége részleteit bújom telefonon a hátsó padban, de katalógus volt és bent kellett lennem) én meg elbőgtem magam a helyzeten. Remek nap volt. A laptopos lopás az vérlázító, ott nem azzal volt a gond, hogy anya, hanem hogy gerinctelen.

2021. jan. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!