Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nők nagy részének miért...

A nők nagy részének miért nincs humora?

Figyelt kérdés
Nagyon kevés nőt láttam életemben, aki tényleg vicces volt, ill tudott olyat mondani, amin nevettek az emberek. Nem minden nőről beszélek, hanem a többségről, akikkel én találkoztam. Nem tudták használni az iróniát, a szarkazmust, ill. a humor egyéb elemeit, forrásait. Nem arról van szó, hogy nem értették az én humoromat, nem találtak viccesnek, hanem az, hogy ők maguk szinte soha semmilyen vicceset nem tudtak alkotni. Akiknél láttam, hogy jó humoruk van, alig akartam elhinni, és kb. mindegyik nevére emlékszem, hosszú év távlatából.
2021. jan. 9. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

A nők általánosságban jobban szoronganak amiatt, mit gondolnak mások, emiatt kevésbé viccelődnek, főleg szarkazmus és irónia használatával.

Én pl imádok nő létemre ironizálni, meg elég szarkasztikus is vagyok, sötét a humorom, de csak olyanok körében teszem, akiket már ismerek.

2021. jan. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Ezt anno én is feltettem, azóta is csak magamban merem, úgy ment alatta a pitsahiszti. :D Majd megkapod, hogy valójában a te humorod szar, bunkó vagy, tahó vagy, stb.


Szerintem amúgy ez szocializációs probléma. A legtöbb lányt arra nevelik, hogy kényes legyen, "nőiesen" viselkedjen, ne engedjen meg magának bizonyos dolgokat, sokan tudattalanul is másképp nevelik a leánygyermeket, mint a fiút, sokáig a fészekben tartják, ami szerintem szintén nem tesz jót. Emellett úgy érzem néha, hogy sok nőnek a túlzott empátia megy a humora rovására és nem tud különbséget tenni a humor és a valódi problémák között, amivel viszont érdemes lenne foglalkozni és amit érdemes is kikérni magának.


Hasonló véleményen vagyok egyébként, mint te. A legtöbb nőt csak olyasmivel láttam poénkodni, amivel inkább csak gúnyolódni lehet. Mások korával, külsejével, viselkedésével, semmi önirónia, semmi általánosabb jellegű humor, ironikus, hogy PC-k akarnak lenni és az ócska, sablonos zsidóviccek is már no go kategória, ehelyett inkább a személyre szállnak rá. Pontosabban, annyira nem is ironikus: ha van benned egy erős megfelelés a társadalom felé, előbb szállsz rá konkrét emberekre.

2021. jan. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

nőként válaszolok és egyet kell értsek. Nem azt mondom, hogy az összes nő "humortalan" ,de kevés nő ismerősömnek sikerült megnevettetnie. Régebben nem is értettem miért inkább a férfiak társaságát keresem és miért unom a nők társaságát.

Aztán rájöttem, hogy a férfiak társaságában mindig nevetek, nem érzem magam feszélyezve, nem érzem azt, hogy ítélkeznek vagy valami. Mármint a nőkön sokszor érzem azt, hogy a hibákat keresik bennem, azt nézik mitől vagyok több/kevesebb náluk. És igen, ezért is igaz, hogy a legtöbben gúnyolodni tudnak és azon nevetni és ez engem taszít. DE nem mindenki!!! Találkoztam olyan nőkkel is akiknek nagyon jó humoruk volt, de ők se kifejezetten a csajos csajok voltak.

2021. jan. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

De ez amúgy így van. Humorhoz kell bátorság, kiállás, mert vagy bejön vagy nem. És sok nő inkább nem kockáztat.


Meg ha egy nő humorzsák, akkor haver lesz, nem barátnő. Kevés pasi értekeki a humoros nőket, mert férfiasnak találják őket.

2021. jan. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Mert a férfiak nem finomkodnak és élből elmondják egymásnak ha valami gond van. A nők nem egyenesek taktikáznak és ködösítenek. Ebből adódik amikor egy férfi humorizál akkor a humorra koncentrál a többi férfi, amikor egy nő humorizál akkor pedig valamilyen taktikázásra negatív dologra gondol a többi nő. Ezért nem tudnak koncentrálni magára a humor részére.
2021. jan. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a humorérzék nem a nemtől függ. Legalábbis az én ismerősi körökben kb egyforma arányban vannak a vicces nők és vicces férfiak.
2021. jan. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok humoros beismerem, inkább komoly vagyok, vagy ha jókedvű, akkor párom szerint inkább aranyos, mint humoros dolgokat mondok. Egyébként nagyon szarkasztikus vagyok, de ezt se humorosan tolom szerintem. Ha úgy érzem mondok is valami vicceset, a párom nem nevet rajta.

Tényleg kevés a humoros nő. A dédi mamám mondjuk nagyon vicces volt, de ő sosem volt komoly, mint én. Ő könnyed volt, mindig elképesztően könnyed, és természetesen jött belőle a humor, imádta mindenki.

2021. jan. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem a humor az egyfajta tamadas, kihivas, provokacio, bizonyitas, ami azert elsosorban a ferfiakra jellemzo viselkedes. Ezenkivul a nok tarsadalmi szerepe, es neveltetese sem a humoros viselkedest erositi. Belegondolva, mondjuk egy kislany milyen dolgokkal foglalkozik kb 8-14 evesen, hat attol eleg tavol van az, hogy poenokat talaljon ki, amit aztan szarkasztikusan lezserul eload a kornyezetenek. Szoval mar gyerekkent sem gyakoroljak, igy aztan felnottkent is gyengek lesznek benne, mint a muszaki dolgokban.
2021. jan. 21. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a humor fontos része az életnek, egyáltalán nem gondolom, hogy támadás vagy provokáció lenne. Persze van aki úgy “humorizál” de én nem arra gondolok. Az, hogy kinek mi vicces az egyéni, de csak meg kell találni azokat az embereket akivel egyezik. Általában a nőknek más vicces, egymás közt egy poénon mondjuk tudnak nevetni, de lehet egy férfi társaság nem értene mert nem ugyanúgy gondolkoznak. Persze ez elég általánosító, inkább úgy fogalmaznék, hogy van akiben a férfi van akiben a női energia dominál nemtől független (jó esetben egyensúlyban vannak, gyakorlatban ez ritka), így olyannal fog passzolni gondolkodás, es humor téren is akiben szinten az adott energia dominál. Így lehet az, hogy 1-1 nő vicces lehet a férfiak számára , de ugyanaz a nő lehet nem vicces egy olyan személynek akiben a női minőség dominál. Most ez így le van sarkítva, a lényeg az, hogy a humor nem nem , hanem gondolkodás függő. De fontos része az életünknek és ha nem rosszindulatú a szándék mögötte akkor építő jelleggel van az életünkre. Nekem legalábbis segít, hogy pozitív maradjak ebben a káoszban ami a világban zajlik :)
2021. jan. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%

Osztom az első kommentelőt

Mert nem nyílunk meg mindenkinek. Humorosak vagyunk többségében, de nem viccelődünk úton-útfélen. Egy kezemen összeszámolom, hogy hány embernek vagyok hajlandó poénkodni, a többiek meg nyalják ki, nem vagyok stand up-os.

A ffiakat meg nem érdekli ki mit gondol róluk, mindenkit fárasztanak a vicceikkel.

Elárulom, hogy te se vagy olyan humoros, mint hiszed, kb a poénok felén csak illemből nevetnek a nők, magukban fárasztónak gondolnak.

Bocs, de ez van. Ilyenek vagyunk.

32/N

2021. jan. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!