Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem ledöbbentő, hogy az...

Nem ledöbbentő, hogy az emberek túlnyomó részének viselkedését (a fejlett országokban is) még mind a mai napig ugyanazok a törzsi viselkedésformák határozzák meg, amit 10 ezer év alatt bevésett az evolúció?

Figyelt kérdés

mit értek ez alatt?


Kutatások bizonyítják, hogy az emberben BIOLÓGIAI szinten van kódolva, hogy ~200 emberi kapcsolatot tud számon tartani, amit nagyjából tekinthetünk törzsi létszámnak.


Az emberek döntő többsége még mindig jobbára csak azért él, hogy menő legyen a törzsön belül, közösségi médián villantson, hogy a többi ember irigy legyen.


Arra mondjuk nagyon kevés embernek van igénye, hogy jobban fogjon az agya, azt gondolják, hogy amíg a bedrótozott agyműködésük és érzelmeik működnek, addig ők ilyen téren maximálisan rendben vannak.


Meg lehet nagyon jól figyelni, hogy az emberek nagyon sok olyan dolgot akarnak megoldani érzelmi szinten, amit nem lehet.


A rendszerszintű gondolkodás büdös és üldözött, aki ezt teszi az "túl sokat gondolkodik".


Persze aki érzelmes és extrovertált és sokat jár a szája, az rögtön egy szimpatikus ember.


Ide értem még azokat a jeleneteket, amikor az emberek egy nagyon bonyolult dolgot pontszerűen próbálnak értékelni. Pl, amikor egy ember azon aggódik napokat, heteket, hogy milyen szinű iphone-t vásároljon. Vagy milyen színű kocsit. Mert a dolgok színe egy nagyon ősi mérce, ami már be van kódolva a DNS-be.


Aki viszont egy apró technikai paraméter miatt pörög egy döntést illetően, az rögtön áskálódó és megint csak "túl sokat gondolkodik".


Sajnos nekem túl sok jutott ki az ilyen 'emberséges' emberek és az én világgal szemben tanúsított reakcióim közötti konfliktusokból.


2018. jún. 30. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Ha olyan intelligens vagy mint amennyire állítod, akkor meg tanulsz azzal együtt élni hogy az emberek túlnyomó része evolúciós alapon hoz döntéseket pl legjobb csaj kiválasztása / meggyőzése, törzs tagjainak lenyűgözése a jobb lehetőségek érdekében, stb stb. Ez Bem megdöbbentő, a megdobbento az lenne ha ez nem így lenne. Üdv a mai világban ;)
2018. jún. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Méghogy a telefonod színe, az semmi. Ezt nézd: [link]
2018. jún. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Számomra az is megmosolyogtató, amikor a jól menő vállalkozó elhív egy mesterembert, hogy megcsináljon neki valamit, és úgy áll hozzá a dologhoz, hogy "szép legyen" illetve, "ez jó, mert a Jóska csináltam és benne megbízom"


Szóval az egzakt műszaki paraméterek tényleges mivoltát felülírja a jóskával kapcsolatot zsigeri érzelmi reakció.

2018. jún. 30. 12:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahogy olvaslak, nekem egy picit Mary Bennet karaktere jut eszembe a Büszkeség és balítéletből.
2018. jún. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem.


Nem ledöbbentő, sőt -bár így lenne megfelelő stilisztikailag- még csak nem is megdöbbentő dolog ez számomra. Ez nem az objektivitás bolygója, és mi humanként viselkedünk "econ" helyett. Hozzá lehet szokni.

2018. jún. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nekem csak azért LEdöbbentő, mert egész életemben mindig csak lenéztek és megvetettek ezek a nagybecsű NORMÁLIS emberek.


Aztán az ÉLET engem igazolt mégis. Az élet alatt a mostani világberendezkedés törvényszerűségeit értem, nem a benne érvényesülni próbáló, többnyire 10ezer évvel lemaradt emberek értékrendjét.


De hogy érthető legyek: aki engem leszólt, hogy ostoba vagyok és "kis hülye", azzal most ruhaboltokban meg gyorséttermekben találkozom össze, ha éppen nem nyugaton rabszolgáskodik, és még ott sem keres annyit, mint én itthon.


Persze neki rosszabb az élete is, mert amit nem ért, azt szereti valami megfoghatatlan érzelmi jelenséggel magyarázni, ahelyett, hogy elemezné a helyzetét és erőfeszítéseket tenne. Sajnos képességei miatt marad neki a "mindenegyben" blog olvasgatása meg a megosztós nyereményjátékok.

2018. jún. 30. 15:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt hittem a kérdés alapján, hogy valami valóban érdekes témát hoz fel végre valaki, erre kiderül, hogy csak te is panaszkodni jöttél, valami ilyen-olyan sérelem miatt. Az egyetlen leszűrhető végeredmény akkor az utolsó hozzászólásod alapján, hogy felsőbbrendűnek érzed magad egy nálad butább emberrel szemben, aki aztán jól pórul járt, míg te milyen szerencsés lettél. Meg nagyon beszólt neked. Hűha, gratulálok. Mi is van akkor a törzsi viselkedésformákkal? Mert ebből a szövegből süt a gyűlölet, és a felsőbbrendűség tudat, szerintem egyik jelző se valami emelkedett tulajdonság.
2018. jún. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!