Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolja mindenki, hogy...

Miért gondolja mindenki, hogy a kisgyerekek tudatosan nem csinálnak rosszat, és mindig ártatlanok?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen látok ezt azt, és amikor a szülő nincs ott borzasztó rosszak. Mármint olyan szinten ami már túlmegy a csínytevésen. Szándékosan!! tesznek tönkre dolgokat, sőt ami durvább lopással is találkoztam már. Kilesték mikor nem figyelek oda és benyúltak dolgokat. 4-5 éves forma gyerekekről van szó. Mikor mondom ezt bárkinek azt mondják mit húzom fel magam fel se fogják mit csinálnak!? Dehogynem!! Ha nem tudnák, hogy rossz amit tesznek nem sumákolnának.. Miért gondolja mindenki azt, hogy a gyerekek ártatlan angyalkák? Pont ezzel élnek vissza és csak még rosszabb lesz a helyzet. Én is találkoztam gyerekkoromban más gonosz gyerekekkel, úgyhogy tisztában vagyok vele, hogy ezek nem ártatlan “csínytevések”..

2021. jan. 10. 18:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%

Azért, mert sok szülő szereti a homokba dugni a fejét és elhitetni még saját magával is, hogy az ő kicsikéje egy angyal. És igen, egy gyerek már 3-4 éves korában pontosan tudja, hogy mit lehet és mit nem. Ha pedig nincsenek határok, márpedig ebben az esetben nincsenek, akkor a gyerek azt csinál, amit akar. Most még csak 4-5 évesek, de lesznek 14-15 évesek is. Akkor meg már késő nevelni. Sajnos a nevelés a mai világban már nem divat, helyette a gyerek a főnök otthon. A szülők többsége meg konkrétan fél attól, hogy ha valamit nem enged meg, a gyerek majd hisztizik, sír, rosszabb esetben belerúg az anyjába.

Ha ennyi idősen már lop, akkor pontosan tudja, hogy nincs következménye. Ha ezért kapna kettőt a hátsójára, egyből megtanulná, hogy bizony, a rossz viselkedés fájdalmas következményekkel jár.

2021. jan. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%
1-es vagyok. Még annyit, hogy egy ekkora gyerek már pontosan tudja, meddig mehet el. Ha látja, hogy bármit megtehet, akkor nincs kontroll. És gondolom otthon sem fegyelmezik, nem szólnak rá. Helyette neveli a tévé, a laptop, az okostelefon, mint gyerekpásztor. Nem is értem, egyesek miért szülnek gyereket.
2021. jan. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeket nevelni kell türelemmel , van amelyiket könnyebb van amelyiket kicsit nehezebb👍
2021. jan. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
27%

Mert azok!


Nem azt mondom, hogy mondjuk nem lopnak, vagy nem bántanak növényt, állatot, embert, hanem azt, hogy nem fogják fel a súlyát, jelentőségét, így a bűnök nem is ugyanakkora, mintha ugyanazt egy felnőtt követné el.


Nem tudom, képzeld el, hogy mondjuk egy kutya megharap, mert rálépsz véletlen a lábára. Nem tudsz rá haragudni ugye, mert gőze sincs semmiről. Azt tudja, hogy fáj neki, és akkor lesz jó neki, ha ez elmúlik, ehhez pedig csak harapni tud. Na ugyanilyen egy gyerek is. Ha egy felnőtt harapna meg, mert ráléptél a lábára, az egész más, tisztában van a normákkal, szabályokkal, felismeri ezeknek súlyát, tudni fogja, mennyire megbotránkoztató és figyelemfelkeltő, mennyire ki fogják nézni miatta és nincs egy súlyban a tette az őt ért véletlen sérelemmel. Fel tudja fogni, hogy van olyan hogy véletlen, tudja, hogy a legtöbben mit reagálnak ilyen esetben, illetve van önuralma is a legtöbbnek, hogy visszafogja magát. Pedig a cselekedet pont ugyanolyan, és az érzés is, mégis más megítélés alá esik. A gyerek ilyen téren inkább a kutyához hasonlít, tudja pl hogy harapni rossz, akkor csinálják, ha valami nagy baj van, de nem tud rendesen mérlegelni.


Nem tudom máshogy mondani, ha te ezt nem látod, mennyire egyszerűek is a gyerekek, nem kellene velük dolgoznod.


Az én gyerekem pl rakott el játékot, mert kellett neki, pedig megtiltottam. Láttam, hogy figyeli figyelek e és elrakta. Lopott. 4 éves volt, fogalma sem volt, hogy ez mennyire borzalmas dolog, de tettem róla, hogy valamennyire átérezze, persze ettől sem lett nagyobb rálátása, de a lelkiismerete(szégyenérzete, amit ébresztettem benne) már nem vitte rá, hogy mégegyszer megtegye. Pedig tényleg annyi volt az összes gondolata, hogy "ezt nem szabad, de kell nekem, ezért titokban kell csinálnom".

2021. jan. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Minden normális gyerek bepróbálkozik ilyenekkel.
2021. jan. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

4-esnek.. Szerintem ez max egy 3 éves kor alatti gyerekről mondható el.. Érdekes én tisztában voltam a dolgok súlyával 3 éves korom óta.. És ezt nem csak én hiszem magamról, a környezetemben lévők is igazolják ezt, akik akkor is láttak. Komolyan nem

értem miért van ennyi naív ember.. Egyébként a kutyára rátérve, a családomban elég sok kutya volt, nekem is van, sosem harapott meg egyik sem úgy, hogy véletlenül ártottam neki.. Olyan volt, hogy megharapott, de azt én provokáltam ki, mert bosszantottam mikor evett.

2021. jan. 10. 19:42
 7/27 A kérdező kommentje:
Ha minden normális bepróbálkozik ezzel akkor velem meg a gyerekkori barátaimmal elég nagy baj lehet, mert mi soha nem próbálkoztunk ilyesmivel..
2021. jan. 10. 19:50
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

"Láttam, hogy figyeli figyelek e és elrakta."


Pontosan, tudta, hogy rosszat csinál, de nem érdekelte.

2021. jan. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Például ha a saját gyereke valakinek sírva megy haza az oviból mert a többi gyerek megverte, akkor is ártatlannak gondolná a szülő a többit? Mert ilyen is van..
2021. jan. 10. 19:54
 10/27 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék nem akarok ezzel senkit se bántani vagy veszekedni, csak már egyre messzebb merészkednek a gyerekek, és aggaszt, hogy ennek rengetegen nem látják a súlyát, mindenre rávan fogva, hogy “nem tudja mit csinál” “csak játszik” szerintem sem az nem tartozik a játék kategóriába ha lop az üzletből, sem az, ha megrugdal egy állatot, sem pedig az, ha megver egy másik nála gyengébb gyereket.. Mert ezek megtörtént esetek, és történnek is folyamatosan. Ha most ezeket a dolgokat nem veszi komolyan senki, mondjuk pár év múlva az se lesz baj, ha leszúrnak valakit?
2021. jan. 10. 20:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!