Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Élnél egy olyan világban,...

Élnél egy olyan világban, amiben mindenki jó és kedves a másikkal ? Nem lennének negatív érzelmek, csak pozitívak, megszűnne a harag, gyűlölet, irigység, rosszindulat, azaz a moslék. Az ember programjában nem szerepelne a rossz, gonosz fogalma.

Figyelt kérdés
Ebben a világban az emberek nem bántanának senkit, ajándékot adnánk a másiknak lecseszés helyett, a rosszindulat mint valami idegen dolog lenne. Édes, és habkönnyű lenne az élet, mint egy torta. Belül puha és omlós lenne, édes töltelékkel a közepén. Mint valami porcukros Disney-mese :)

2021. jan. 11. 00:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
70%
A gyakorlatban a jó a rossz viszonylatában lesz jó, ha sosem éreznél semmi negatívat, az iránt is közönyössé válnál, ami jelenleg boldoggá tud tenni, mert hozzászoknál, ráunnál. Továbbmegyek, szerintem az elménknek jót tesz, ha időnként megtapasztalja a melankóliát, nem is tudnánk úgy működni, hogy ne legyen rá szükségünk soha semmilyen formában. Szóval nem tudsz ideális világot teremteni, ameddig nem programozod át az emberi agyat/természetet alapjaiban.
2021. jan. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 A kérdező kommentje:

42: Szerintem a boldogságot nem lehet sose megunni, a melankóliára, meg egyéb rossz dolgokra pedig nincs szükség.


" A gyakorlatban a jó a rossz viszonylatában lesz jó "


Maradnék a nappalos példánál, attól még, ha nem lenne éjszaka, azaz nem menne le a Nap, attól még a nappal ugyanúgy létezne.


Vagy pl attól még, ha nem lenne oroszlán, attól még az antilop ugyanúgy létezne és milyen jó lenne úgy az antilopnak ! :)


Ugyanúgy élne, csak nem kellene az oroszlán elől menekülnie. Et most a jó-rossz vonatkozásában mondom, mindenki értelmezze helyesen.

2021. jan. 11. 02:04
 43/72 anonim ***** válasza:
74%
De a "jó" meg a "rossz" szubjektív érzékelés/megítélés kérdése, nem egy objektív, akárki által leellenőrizhető tény, mint az oroszlánok meg az antilopok vagy a nappal és az éjszaka létezése, ezt értsd már meg. Ami szerinted jó, az nem törvényszerűen az szerintem is, de a nappalt mindketten nappalként érzékeljük. Teljesen különböző természetű dolgokat akarsz egybemosni, hogy igazold a saját cukormázas narratívádat.
2021. jan. 11. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
64%

Egy csomó választ átugrottam, mert beparáztam, hogy az inzulin-rezisztenciám miatt megint bepörög a szívem ennyi tömény, ragacsos CUKORTÓL, aztán nézhetek újra vagy 4 órán keresztül.

Nekem elég az élni és élni hagyni elv érvényesülése.

Mindenki nem kell, hogy szeressen, én sem fogok mindenkit, de a jóindulat ( és annak feltételezése), a pozitív attitűd sokat jelentene, ha jellemző volna.

No meg a lecsó és a nokedli. És a tonic meg a gyömbéres üdítők. Sokkot kapnék egy cukor-diktatúrában:)

2021. jan. 11. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 A kérdező kommentje:

A természet, az Univerzum alapjáraton jó, minden rossz dolog diszharmóniát és káoszt okoz.


Szerintem az egyensúly az nem a jó/rossz ellentétén, dualitásán alapszik, hanem az úgynevezett Jó és Erkölcs kizárólagosságán.


Csak sajnos porszem ment a gépezetbe. ☹️

2021. jan. 11. 02:22
 46/72 anonim ***** válasza:
79%
A jó csak a rosszal együtt létezik, mert viszonyítás kérdése. Ha csak jó van, az ember megszokja, és nem fogja értékelni.
2021. jan. 11. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 A kérdező kommentje:
2021. jan. 11. 03:08
 48/72 A kérdező kommentje:
47: Nem feltétlen. Van jó, rossz és semleges. A jó az a semlegeshez képest is jó. Nem kell feltétlen rossznak lennie.
2021. jan. 11. 03:09
 49/72 A kérdező kommentje:
Édes élet 🧡❤️💛💚💜
2021. jan. 11. 03:11
 50/72 anonim ***** válasza:
79%
De a kérdésben azt írtad, minden jó lenne a világban. Tehát amit felvázoltál, abban semleges sem lenne, csak jó. Azt meg ugye idő után megszokná az ember, az lenne az új semleges. És lennének olyanok, akik abba születnek bele, tehát még emlékük sincs arról, hogy anno voltak rossz dolgok.
2021. jan. 11. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!