Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon nyomaszt, hogy van egy...

Nagyon nyomaszt, hogy van egy ember akit utálok és nem szeretném, hogy neki bármi is jó legyen. Hogyan lehetne erről az érzésről leszokni?

Figyelt kérdés
Minden nap nyomaszt de nem tudom mit tehetnék ellene. Olyan emberről van szó akivel régebben sem voltunk szimpatikusak egymásnak, majd ártottunk egymásnak elég sokat és egy ideje ez már abba maradt csak a kölcsönös gyűlölet nem múlt el. Viszont szeretnék nem így gondolni rá és hozzá is közömbösen állni, gondolkodni róla.

2020. dec. 30. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Meg kell szeretned magad, mert szerintem az önbizalomhiány miatt van ez. Mikor nekem sem volt önbizalmam, mindenkire irigy voltam. Lehet hogy nálad is ez van.
2020. dec. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Túl sokat foglalkozol vele. Miért kell napi szinten rá gondolni? Miért kell ezt az érzést táplálnod? Ha még nem tetted meg akkor első körben tiltsd le mindenhol és ne is lásd, ne legyen szem előtt. Aztán meg vigyél némi tudatosságot a gondolataidba, ha megint elkezdesz kattogni rajta, akkor ne tápláld, ne kezdd el végigvinni a gondolatmenetet, hanem azonnal tereld el a gondolataid, gondolj másra, kösd le magad valamivel (lehetősel a saját önfejlesztéseddel). Addig gyakorold, amíg ez már nem megy rutinosan, közben pedig dolgozz a saját önértékeléseden is. Ha rendben leszel saját magaddal, akkor már nem fogod az ilyesmi kontraproduktív, buta gyűlölködéssel mérgezni magad.
2020. dec. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Miért gond ez? Miért kéne mindenkit szeretni, pláne, aki mocskos dolgokat csinált veled?
2020. dec. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
3 Mert ezzel nem az ellenségének árt, hanem saját magának. Nem kell szeretni, senki se mondja ezt, de nem kell magát mérgeznie vele, hiszen pont ezzel éri el azt, hogy a másiknak hatalma legyen felette. Aki nem képes a teljes közönyre az iránt, aki rosszul bánt vele, az nincs jól és kész.
2020. dec. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el ezt az egészet,mert,ha továbbra is emészted magad ezzel az érzéssel csak magadat idegesíted.Próbáld meg elfelejteni azt az embert mintha soha nem is létezett volna.Ne kívánj másnak rosszat mindegy mennyire nem kedveled mert vissza is szállhat a sok rossz kívánság.Ha nem kell gyakran lásd úgy könnyebb elvonatkoztatni.Tűzz ki magad elé célokat amiket el kell hogy érj(pl.diéta,nyelvvizsga,jogsi stb...)és ezekre koncentrálj.Most tudom nehéz a vírus miatt sok mindent megvalósítani,de addig is járj utána a kitűzött célokhoz a legjobb eszközöknek.Magyarán magaddal foglalkozz és a saját fejlődéseddel.Olvass sokat bármiről ami érdekel,kösd le magad egy hasznos hobbival stb...Ezek után hidd el már nem fog érdekelni az az ember aki megbántott.
2020. dec. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Te konkréten meg akarsz bocsájtani.. :-) A megbocsájtás folyamata olvasható tudomány.. így keresd.. ;-)
2021. jan. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
konkrétan.. (bocs) - csakhogy gyakorold a megbocsájtást.. :-)
2021. jan. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
és J nélkül.. :-) (bocs) - ha nem haragszol, már kétszer sikerült is..
2021. jan. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6-7-8 vagyok.. viccet félretéve.. a megbocsátás döntés.. jó úton haladsz.. eldöntötted, hogy jól akarsz hozzáállni. megértetted a kapcsolatotok természetét.. elengedted. elgyászoltad.. (megvolt a düh, stb) kész vagy arra, hogy meglásd azt, ami jó.. ez sok idő.. de jó úton vagy..
2021. jan. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!