Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem gondolkoztatok azon, hogy...

Nem gondolkoztatok azon, hogy annyi gonoszság és rosszindulat van itt a Földön, hogy mintha nem is erre a bolygóra való lennél ? Hogy legszívesebben elmennétek valami nagyon távoli helyre, vagy egy másik bolygóra ?

Figyelt kérdés

Úgy értem rengeteg a kiállhatatlan, rosszindulatú morgós ember. Ilyenkor az az érzésem, hogy rossz bolygóra, rossz helyre születtem.


Az ember egy ideig bírja az emberek rosszindulatát, gonoszságát, hülyeségeit. De egy idő után átszakad az a bizonyos gát. Egyszer elszakad a cérna.



2021. jan. 5. 00:22
A kérdező szavazást indított:
Én is éreztem ezt
Nem érzem ezt
22 szavazat
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Jobban belegondolva épp ésszel nem is lehet ennyi gonoszságot elviselni.
2021. jan. 5. 00:25
 2/41 A kérdező kommentje:
Az ember egy ideig naiv és bízik az emberekben. De a 100 ezredik pofon után belátja, nincs értelme. Mi értelme emberek ellen küzdeni, ha a Gonosz mindig győz ?
2021. jan. 5. 00:28
 3/41 anonim ***** válasza:
56%
A fehér feneked vinne másik bolygóra.. :-) anno itt szép világ volt.. aztán európa éhezett, a tenger koszos, himlő.. elutazott európa egy paradicsomba.. (amerika) .. azt is tönkre tette.. és minden paradicsomi szigetet.. és már másik bolygóra menne.. érdekes.. ezt csak a fehér ember csinálja.. a kinai eltanulta.. szoval.. nem változtatni kellene? hanem odavinni a mérget, és azt is tönkre tenni? a menekülés jobb világba hülyeség.. felszállsz egy repcsire, és látod, hogy ez egy kis gömb.. nincs jobb világ.. távol csillagok vannak.. kitudja még mi.. ezt kell rendbe tenni.. úgy hogy nem menekülőre fogjuk..
2021. jan. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Én nem teszem tönkre ezt a bolygót. Nem én gyűlölködök, nem én robbantottam ki háborúkat, nem én szennyezem a környezetem óriási nagy gyárakkal, nem tőlem vannak vírusok, nem miattam voltak népirtások stb....
2021. jan. 5. 00:34
 5/41 A kérdező kommentje:
És ezek csak a nagyobb dolgok, de fele annyira rosszindulatú, vagy gonosz ember se vagyok, mint az emberek egy jelentős hányada.
2021. jan. 5. 00:38
 6/41 A kérdező kommentje:
Ez egy igaztalan, hazug világ . Ahol nincs igazság és nincsenek miértek. Nyomorúságos a létezés- ha az ember sok dolgot megélt, megtapasztalja. Nincs értelme semminek. Minden hiábavaló.
2021. jan. 5. 00:40
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom; én minél több szar emberrel találkozom, annál inkább tudom értékelni a jó embereket. Egy bunko embert szinte rögtön elfelejtek, de ha valaki - egy ismeretlen - csak úgy kedves velem, az sokáig megmarad bennem.


De amugy szerintem az emberek többsége nem is ilyen rosszindulatú selejt. Persze vannak seggfejek, de az ember alapjában véve közösségi lény, akit az tölt el örömmel, ha kijön a társaival. Pont hogy az a viselkedés abnormális, ami nem ezt a célt szolgálja. A bunkóság és rosszindulat általában külső tényezők miatt alakul ki.

2021. jan. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Az ember minél több dolgot átél, minél több embert megismer, csalódások, annál inkább rájön, hogy ez az egész egy óriási nagy romhalmaz...
2021. jan. 5. 00:42
 9/41 A kérdező kommentje:

Nem tudok már bízni az emberekben.


" Nem tudom; én minél több szar emberrel találkozom, annál inkább tudom értékelni a jó embereket. Egy bunko embert szinte rögtön elfelejtek, de ha valaki - egy ismeretlen - csak úgy kedves velem, az sokáig megmarad bennem. "


Velem ez pont fordítva van, és nem 1 gonosz emberrel volt már dolgom. Ilyenkor mindig megkérdőjelezem, van-e értelme az életemnek és mindig arra jutok, hogy nem.


Ki akar ilyen emberek között élni ?

2021. jan. 5. 00:44
 10/41 A kérdező kommentje:
Az idő múlásával csak még több kérdőjel lesz bennem. És minden értelmét veszti. Az emberek pedig egyik pillanatról a másikra eltűnnek mellőled. Ez az élet.
2021. jan. 5. 00:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!