Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek hippi lennék?

Szerintetek hippi lennék?

Figyelt kérdés

Egyetemista lány vagyok, öltözetem miatt már többen is megjegyezték (nem rosszallólag), hogy egész jól elmennék hippinek. Vannak hosszú szoknyáim (is), szűkebb és pörgős is, van amelyik egyszínű pasztell, de van 100% virágmintás is, ez sem harsány, inkább csak úgy visszafogottan színes. Szeretem a fodros blúzokat, egyiken van egy fakó virágminta is, de csak egy részén. Kedvelem a népies, kézműves, kissé ősmagyaros ékszereket, inkább ilyet viselek a testemen fából, bőrből készítve ékkő, porcelán berakásokkal, mint fémet. Vannak fejpántjaim és jó nagy hajcsatjaim, ami a kis kócos fejemet rendezetten tartja:) Vannak natúr színű bőrszandijaim (na és azért farmert is hordok persze, főleg ilyenkor hidegben:D) - Ha nem kell vhova alkalomhoz illően öltözni, inkább így érzem jól magamat, nem kosztümben.

Nagyon szeretem a beatzenét, és magát a Beatlest is. De a country és a folkrock még nagyobb kedvenc, és azért jöhet a hagyományos disco is - minden, csak ne mai tuctuc legyen. (A klasszikus zenét is szeretem, és a Vangelis-Jarre-Presser féle modern irányvonalat is.)

Tény, hogy kissé szétszórt vagyok, nem szeretem a határidőket (de muszáj...) Sok minden érdekel, sok mindenbe belekezdek, majd csak megállapodok vminél alapon.

Mindent elkövetek az erőforrásainkkal való takarékoskodás és a környezet, a természet, a kulturális örökségünk megőrzése érdekében, ezt barátaim is tudják rólam, pl. nem megyek lifttel, ha csak egyedül engem vinne. Egyelőre nincs autóm (ez még lehet).

Egyik kedvencem Thor Heyerdahl, aki Fatu Hiván anno megpróbálkozott a természeti emberként való megéléssel; egyáltalán nem próbálnám ebben követni, de felnézek rá;) - Szívesen kirándulok csapatban vagy egyedül is, ahol lehet, imádok a természet lágy ölén lenni :)

Ja és azon a véleményen vagyok mint istenhívő, meg egyébként is, hogy meg kell próbálni szeretni egymást. A fegyvertartást is korlátok közé kell szorítani, máskülönben tiszta vadnyugat lenne, és pl. Amerikában emiatt mindenkire lőnek, aki csak nem veszi észre, hogy tiltott helyre ment be, vagy még egy félreérthető mozdulatot is tesz, sajnos... A háborúkat meg végképp ellenzem, intézményesített tömeggyilkosság. Szégyen, hogy évekkel ezelőtt Ukrajnában az utcán embereket lőttek. Bennünket magyarokat is ért történelmi igazságtalanság (Trianon), de amit háború vett el, azt valószínű, hogy csak háború adhatná vissza, és nem gondolom, hogy jobb lenne, ha bárki meghalna ahhoz, hogy újra (közigazgatásilag is) a mieink legyenek a magyarlakta területek. Még ha az lenne a helyzet, hogy egész Európa pont mellettünk is állna, és nem a (hozzájuk nyelvrokonságilag is közel álló) szomszédaink mellett, akkor se. Nem örülnék emberéletek feláldozásának, még szomszédainkéinak sem, még ha tegyük fel, tudható lenne, hogy biztosan mi fogunk győzni. (Mondjuk háborúban nincs is igazi győztes, max Amerika, aki távirányítással lerendez egy támadást.)

Na ennyit a talán tényleg hippis tulajdonságaimról. :)


Azonban olvastam, hogy ők alapvetően baloldaliak, konzervativizmus-ellenesek, én pedig nem, sőt. Egyáltalán nem nézem örömmel a Nyugat kulturális hanyatlását, azt, hogy elnyomják a balostól (helyesebben inkább a spekulatív világhatalmitól) eltérő hangokat, lassan már ott lesz az új kommunizmus. Szerintem ott már annyira belefeledkeztek a jólétbe, hogy lassan feladják védekezőképességüket, már az se számít nekik, ha templomok égnek és nőket erőszakolnak egymás után.

Egyáltalán nem vagyok drogpárti sem (noha a hippik igen, így tudom), még csak nem is dohányzom, az ember legalább szándékosan ne mérgezze magát (és ne üzleteljen alvilágiakkal). A drogtermelők, drogkereskedők sima gyilkosok.

És nem vagyok szabadszex-párti sem, nem gondolom ugyan, hogy bukott angyal, akinek életében több barátja / netán több házastársa volt, de a szexhez felelősség is kell, nem úgy, mint ma sok diákbulin egyeseknél.


Ti hogy látjátok, mi vagyok végül is? (Azt fogjátok írni, h 50% hippi + 50% antihippi keverék ;)))

Érdeklődve olvasom Véleményeiteket.


2021. jan. 11. 01:36
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Már nincsenek hippik, max csak olyanok akik hippinek hiszik magukat.

Ahhoz az eszméhez kellett az adott közeg is, és az adott kor.

Ezek nélkül csak utánozni lehet őket, megteremteni egy hasonló - bár hazug - életérzést.

2021. jan. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Attól lesz hippi a szememben valaki, ha szabad szellemű, nyitott a világ minden dolgaira, az emberekre, és őszintén, elfogadással tud szeretni. Számodra úgy látom mást jelent.


"de amit háború vett el, azt valószínű, hogy csak háború adhatná vissza"

Szerintem nem. Háborúval ha elveszel valamit, további agresszió és háború lesz. Van módszer rá, hogy lehet egy másik országot meghódítani enélkül, de nem írnám le most az elméletem.


A kabszerek óriási szerepet játszottak abban, hogy a hippik felismerjék a kultúra agymosásait. Ez nagy mínusz ebben.


Számomra túlságosan belemész a politikába, ami szintúgy elveszi a hippiséget. A barátom olyan hippi, aki leszarja azt, hogy ki milyen politikát folytat, azt vallja, hogy csak legyen jó neki és mindenkinek. Nem azt mondja, hogy legyen miénk a Magyarország, hanem legyen az egesz föld mindenkié, és uralkodjon a jó.


"Bennünket magyarokat is ért történelmi igazságtalanság"

Nem csak bennünket, hanem minden embert. Te neked a gondolkozásmódodban benne van a rendszer. A politika torzító hatásai. Tudatalatt azt látod, hogy el vagyunk különülve, nem látok benned semmilyen egységérzetet.


Az, hogy ellenzed a háborút, bármilyen épeszű ember ezt tenné. Távol állsz nagyon a hippiségtől. Mintha nem is tudnád miről szól, csak olvastál róla valami fogalmazást, de nem hallottál még valós érzelmeket egy igazi hippitől.


De egyébként alakulsz afelé... Bár szerintem csak erős radikális változás után lehetnél az valaha.


Az jó, hogy tudsz gondolkodni, vannak meglátásaid, és próbálsz jót tenni. Ha egy átlagembert nézek, a teljesítményed nagyon nagyon jó. Ha egy igazi hippihez hasonlítalak, nagyon hanyag.

2021. jan. 11. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szóval úgy látlak, mint egy ember, aki nagyon a rendszerben van (a hippik teljesen a rendszeren kívüliek), de azon belül egy jó fajta, kicsit gondolkodó, jobbat akaró ember.
2021. jan. 11. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi válaszaitokért. Igazából lehet picit félreérthető volt megfogalmazásom, nem arra irányult, szándékosan válhatnék-e így hippivé, hanem hogy valóban esélyes-e, hogy tudtomon kívül az vagyok a társadalom megítélése szerint.

Valóban nagyon kevés ismerettel rendelkeztem erről, először azt hittem, ez egy divat-/stílusirányzat, mint hogy vki rocker, punk, metálos stb, arra jellemző öltözködéssel és mellesleg némi társított szokáskövetéssel.

Most már kezdem érteni a hippiség lényegét, vagyis mégse;)) - Ez nem úgy van, hogy véletlenül rám illik a tünetek fele, akkor feláll a diagnózis:)))) - Ahhoz akarnom kéne annak lenni, amire tényleg kevés az esély. (Az egész abból indult, h vkik megjegyezték rám, ismétlem, nem rosszindulatból sem bátorításból. Lehet nekik is csak egy öltözködési stílust jelent. Nálam ez különféle népies, hagyományőrző elemek kusza együttese, tök egyéni értelmezésben...:D)

Úgy látom, ez egy önkéntesen vállalt kommunizmus leginkább, csak mindjárt van itt több bökkenő. Egyik, hogy állítólag ők nem követnek semmilyen társadalmi konvenciót. Na de ha az öltözködéssel egy egyértelmű(?) jelzést adnak, az máris egy konvenció lesz:) És egyébként is, mint minden klubnak, vannak szabályai, pl. szerintem a hippiknél nem szabad senkinek se többet kaparintani a közösből, mint ami neki kijár, különben indul a szabadrablás, és oda az egésznek az alapja. De mivel erre a fegyelemre szerintem kevesen képesek, hiú ábránd, hogy alulról szerveződő módon erre egy akár csak szubtársadalmi rend épüljön, akkor pedig maradjon általános a polgári társadalom, ahol kb. elérhető, hogy aki tisztességgel többet tesz vagyonáért (többet dolgozik és kevésbé folyatja ki kezéből), annak lesz többje. De csak az én hirtelen véleményem szerint.

A hippiség inkább picit olyan talán, mint a remeték világa az ókeresztényeknél vagy a keleti vallásoknál.

Na mindegy, köszi az infókat, most én is picit utánanéztem ennek, de ezek szerint csak egy tök átlagos vki vagyok, akinek pusztán az öltözködése egy kicsit hajaz az ősi népi elemekre...:)

2021. jan. 11. 08:06
 5/10 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy kétféle értelemben is használtam a kommunizmus fogalmát. Egyiknél teljesen önkéntes klub:), önkéntes lemondással a világi hívságokról; másiknál viszont egy felülről, hatalmilag erőltetett kolhozosítás. Az oroszoknál szerintem eredetileg volt benne némi alulról szerveződés, majd észre se vették, és egy háttérhatalmi vízfej a fejükre nőtt, aztán hirtelen egyre erőszakosabb lett. Valami ilyesmi folyik szerintem Amerikában most, régen volt ennek egy önkéntes jellege (nem biztos, hogy a háttérből már akkor nem támogatták), aztán az alulról szerveződött rétegekre ma már simán ráépült a legerőszakosabb mai hatalmi elit, mint ahogy a békát megfőzik. Hát szerintem ezért is károsak az ilyen naiv széplelkűségre épülő, valójában a társadalom alárendelődését célzó, ki tudja, milyen spekulatív elitek által támogatott szerveződések...
2021. jan. 11. 08:18
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy hippi. Az igazi, eredeti "hippiség" nem az öltözködés, meg hogy szeretsz kirándulni, hanem a konzervatív társadalom elleni lázadás és a kapitalizmus elvetése - épp az, amit te elítélsz.
2021. jan. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Most olvasom a kommentedet, a punk sem pusztán egy öltözködési stílus! Igazából semelyik ilyen egyedibb öltözködési stílus sem pusztán az, mindegyik egy eszméből, véleményből alakult ki.
2021. jan. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es: Utolsó bekezdésed alapján, Te úgy látod, hogy bár nagyon távol állok a hippiktől, de még mindig jóval közelebb, mint a nagyátlag :)?


Előtte írod: alakulok affelé;) - Tízévesen még mondtam olyat is, hogy az ember alapvetően káros az élővilágra. (És ez akkor úgy belülről jött, nem szüleimtől hallottam.) - Azóta úgy látom, az ember, mint bármely élőlény, túlélése érdekében természet adta módon önzően viselkedik, viszont talán mi vagyunk az egyetlen faj, akik fel tudjuk fogni, mihez vezet az elvi lehetőségeink adta habzsolás, így tehetünk róla, hogy életfeltételeink, a természet és a kultúra szépségével együtt minél inkább megmaradjanak.


A hippiség és a korabeli konzervativizmus ellentéte érthető lehet számomra, ha arra gondolok, hogy még a háború előtt mindenki mindenkit a rangja szerint kellett megszólítson, főleg hivatalos helyen. Nálunk ezt az "elvtárs" váltotta, gondolom, a nyugati világban pedig 20 évvel később térhettek át általános megszólításra (de nem tudom). Vagy hogy voltak helyek, ahol természetesnek vették, a férj esténként úgy rúghatja farba feleségét, amilyen hangulata van... Vagy az anya kitépheti a gyerek haját, ha nem sikerül ötösre felelnie... Vagy hogy vita eldöntésekor röpköd az étkészlet...:) - Tény, hogy nagymamámnak még durván nekiestek otthon (talán nem fizikailag), amikor kollégista volt, és hazalátogatott a legújabb, ma elegánsnak számító pesti hajviselettel. A hippivilág ilyesmikre akart reagálni? Lehet, hogy fél évszázada az akkori szóhasználatban inkább efféléket, vagy efféléket is jelentett konzervatívnak lenni?


Kis érdekesség: egyik kedvenc folyóiratomból itt egy cikk, ezek szerint konzervativizmus és hippiség nem is áll olyan távol egymástól, mint ahogy sokan mondják:)

Egész jó kis cikk!

[link]

2021. jan. 11. 18:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Te iszonyatosan nagy nerd vagy. Nem értek azokhoz, amiket írtál, de látom te nagy szenvedéllyel nyomod a filózgatást. Nem vagy semmi.
2021. jan. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy Hippi. Sokan hozzád hasonlóan gondolkdnak a dolgokról amikről írtál, de teljesen átlagos életet élnek, sodródnak az árrral mint pl. én is.
2021. jan. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!