Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak olyan 25 év felettiek,...

Vannak olyan 25 év felettiek, akik még otthon élnek a szülőknél?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van itt olyan 25 év feletti fiatal, aki még otthon él a szülőkkel? Én lassan 25 leszek, és még otthon élek. Van munkám, mellette levelezőn csinálom az egyetemet, beszállok az otthoni költségekbe, "hazaadok", ahogyan azt mondani szokás, segítek otthon kert gondozásban, stb... illetve mindent magamnak vásárolok. De nincs nagyon kivel összeköltöznom. Albérletet nem tudnék egyedül fizetni, és nem is szeretnék, házat, lakást meg még messze nem tudnék vásárolni. Szerintem ez nem tragédia... De mind munkahelyen, mind az élet más területein egyre több lenézést, negatív megjegyzést kapok emiatt, hogy még otthon élek, és ez kicsit zavar. Ti mit gondoltok erről? Illetve a hasonló helyzetben lévők, hogyan élik ezt meg? Kort és nemet is írjatok légyszi!

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. jan. 11. 08:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
84%
25 évesen még a szüleimmel éltem, és gyűjtöttem saját lakásra. 30 évesen vettem lakást lakáskasszával, 31 évesen költöztem át, 36 éves vagyok, pár hónapja tehermentes.
2021. jan. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
96%
Első válaszolónál a pont!
2021. jan. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
84%
17éves koromban egy szakmámmal kerültem el egy céghez dolgozni pestre, csináltam ezután jogsit vettem magamnak autót. 20éves koromban költöztem el otthonról albérletbe ahol 28éves koromig laktam. 8év alatt sikerült megspórolnom annyi pénzt hogy egy ramaty állapotú házat vegyek kemény 7millió forintért igaz nem pesten de pesttől nem is olyan messze. Ezt úgy kell elképzelni hogy egy 250m2es telek egy 50m2es vályogházzal(bocs ha nem elipszilonos😀) az egész telket benőtte a gaz, szemét telep magyarul. Csak villany volt bekötve gáz nincs víz is csak kútból. Eközben már volt párom is akivel együtt felvettünk 8millió forint hitelt, ebből elment közel egy millió a telek lepucolására és egy csomó önerőm, sok meló volt rajta. Ezután jött az építkezés. Egy könnyüszerkezetes 60m2es házlett felépítve valamit ugye a vizet kellett beköttetni a telekre. Amire éppen elég volt a 7millió mert hát ha előre ki van számolva minden rittig nem ugy fog történni valami mindig közbe jön. Emellett a bútorozás gépesítés volt kb 750-800ezer forint ami szépen apránként történt meg. Egy ilyen kis faszerkezetes ház kiszolgál tejesen amíg élek de még talán egy következő 50évet is. Amíg a ház épült természetesen laknom kellett valahol, hazaköltöztünk barátnőmék szüleihez, ott laktunk egy másfél évet amíg a házépült. Az elműsök miatt volt ilyen hosszú ez a folyamat amig terveztek engedélyeztek megcsinálták stb... azóta is fasza minden, ezzel a kis mesével akarom megmutatni nektek hogy nem lehetetlen semmi...
2021. jan. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat aki 35 és 40 évesen is otthon él.

Nincs veled semmi baj.

2021. jan. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Még nem töltöttem be a 25-öt de a szüleimmel élek.

Dolgozom, adok nekik pénzt a rezsibe, magamnak állok mindent.

A jelenlegi fizetésemből maximum egy szobát tudnék kivenni, de mivel jó a viszonyom a szüleimmel, teljesen feleslegesnek érzem, hogy helyettük egy idegennel lakjak együtt. Vagy maximum egy nagyon kicsi lyukat egy szar környéken, amiben ugyan egyedül élnék, de hónap végén már igencsak össze kéne húzni magam.

Kijövünk egymással, tiszteljük egymás személyes terét, nem nagyon van konfliktus.

Ha lenne egy stabil párkapcsolatom, akkor elköltöznék vele közösen albérletbe, de mivel egyelőre ilyen nincs, ezért a szüleimmel élek.

Nálam ugyanígy nem indul hátrányból ismerkedésnél az a férfi, aki szintén otthon lakik, viszont valamilyen szinten kitétel nálam, hogy olyannal szeretnék csak párkapcsolatban élni, akinél szerepel a céljai közt, hogy ha már együtt vagyunk bizonyos ideje, akkor együtt kivegyünk egy lakást.

24/N

2021. jan. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

A negatív beszólogatóknak, kritizálóknak csak add meg a számlaszámodat azzal, hogy oda várod az adományokat a saját lakás vásárlásához.

Ne foglalkozz velük!

Írom mindezt szülőként, huszonéves gyerekekkel a családban.

2021. jan. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

26 vagyok, itthon élek. Alacsony a fizetésem. Itthon adok bele a költségekbe. Ami nekem kell, mindent magamnak veszek természetesen. Szintes,családi házban lakunk, nem zavarok senkit, mindenkinek megvan a maga része. A házimunkát meg szívesen elvégzem. Gyűjtögetek, spórolok nagyon. Hátha majd hitelt tudok felvenni. Párommal szerettünk volna összeköltözni, de ő sem keresett sokat. Besokallt és elment kamionozni. Aminek az az ára, hogy alig látjuk egymást.


Én is szégyellem bevallani, ha kérdezik hogy otthon lakok-e még. Nyilván nem célom így megöregedni. Sokan vagyunk sajnos ilyen helyzetben kérdező...

N

2021. febr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Otthon lakom szüleimnél és egyáltalán nem szégyellem. Teljesen rendben elférünk mert viszonylag nagy lakás két fürdővel. Régebben én is úgy fogtam fel hogy gáz meg külön, de rájöttem, hogy csak azért hogy más mit szól hozzá. Rég rossz ha valaki így fogja fel. Teljesen értelmetlen felfogás, hogy más szerint ez gáz-e. Nekem jó és pont nem érdekel már más mit gondol erről.

27f

2021. febr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez így is marad amíg élek,sokkal jobb többen mint egymagam,kényelmesen el férünk,nem fogok 5-10-15-20 évet nyomorogni azért hogy rossz esetben vegyek egy juka vagy jobb esetben házat.

Külföldön is többen életnek egy adott házban,pl 3 generáció együtt él különböző szinteken,sokat lehet egymástól tanulni persze ehez kompromisszumot is kell kötni de hát ha valami nem tetszik azért nem kell el menekülni egy albiba ahol ott hagyod a fizudnak felét vagy sokkal többet is,Ausztria,Németországban tapasztaltam ezeket.

Én sofőr vagyok,ha akarnám és csak dolgoznák folyamatosan akkor biztosan tudnák venni egy házat,abban is biztos vagyok hogy az egészségem is romlana ha feszt csak dolgoznák folyamatosan majd utána költhetem a pénzt gyógyszerre stb...

Szóval 2 hetet le dolgozom,2 hetet pedig pihenek és azt csinálhatok amit szeretnék,nem kell robotolnom egész hónapban hogy tudjam a háznak a törlesztőjét fizetni 10-20 évig,szüleim erre vesztegették el a fiatalságukat amiért hálás vagyok de én ha nem muszáj nem fogom,inkább élek persze inkább csak ésszel néha pedig ész nélkül.

Tegyük fel ha majd esetleg lesz barátnőm minőségi időt tudunk együtt tölteni,nem azon veszekedünk hogy miből fizessünk ki a törlesztőt és hogy miből is éljünk? Jelen esetben a testvérem ezt teszi,pedig sok jó ember kis helyen is el fér ahogy mondani szokták,én segítek nekik amiben tudok de helyettük nem fogom megkeresni a pénzt.

Kicsit elkalandoztam remélem nem gond,csak megosztottam.

2021. márc. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Össze vissza írtam,3 generációs családokat tapasztaltam Ausztria,Németországban.
2021. márc. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!