Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak olyan 25 év felettiek,...

Vannak olyan 25 év felettiek, akik még otthon élnek a szülőknél?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van itt olyan 25 év feletti fiatal, aki még otthon él a szülőkkel? Én lassan 25 leszek, és még otthon élek. Van munkám, mellette levelezőn csinálom az egyetemet, beszállok az otthoni költségekbe, "hazaadok", ahogyan azt mondani szokás, segítek otthon kert gondozásban, stb... illetve mindent magamnak vásárolok. De nincs nagyon kivel összeköltöznom. Albérletet nem tudnék egyedül fizetni, és nem is szeretnék, házat, lakást meg még messze nem tudnék vásárolni. Szerintem ez nem tragédia... De mind munkahelyen, mind az élet más területein egyre több lenézést, negatív megjegyzést kapok emiatt, hogy még otthon élek, és ez kicsit zavar. Ti mit gondoltok erről? Illetve a hasonló helyzetben lévők, hogyan élik ezt meg? Kort és nemet is írjatok légyszi!

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. jan. 11. 08:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Persze! Kb. mindenki, aki nem örökölt, nem vett fel hitelt és nem keres csak minimálbért.
2021. jan. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
98%
Mi a probléma?
2021. jan. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
19%

Én ugyan nem élek már otthon, de azt gondolom erről, hogy elsősorban ennek az egésznek a szégyenfaktora attól függ, hogy meg van-e beszélve a szülőkkel és van-e valamiféle terv azzal kapcsolatban, hogy az illető kirepüljön a fészekből.


Ha a szüleidnek nem teher, akkor nyilván nem kell belőle akkora gondot csinálni. Én például csak azoktól undorodom, akik bsznak bármit csinálni otthon és nézik, ahogy az idős/beteg szülő keres rájuk. Meg tudnám fojtnai az ilyen élősködő férgeket, miközben nekik az egész nap abból áll, hogy beterpesztenek tanulás címszó alatt.


A másik, ami szerintem fontos, hogy kitaláld, mikor és hogyan tudnál elköltözni. Nagyon sokakat láttam "majd gyűjtök" címszó alatt 30 éves korukra szaros 1-2 millióval otthon ragadni. Szerintem ebbe nagyon könnyen bele lehet csúszni. Kell mindenképp egy terv, hogy mennyi pénzzel lehetne külön menni, ehhez mi kellene, az mennyi idő, stb. Kell ennek egy határt húzni.

2021. jan. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
Én 20 éves vagyok és én is folyamatosan kapom a beszólásokat érte hogy miért lakok otthon. Nem tudom miért zavarja ennyire az embereket. Attól hogy valaki otthon lakik abból nem következik egyértelműen az, hogy önállótlan. Nyilván akinek van egy kis esze az rájöhet arra hogyha otthon laksz tudsz saját lakásra gyűjteni. Ha pedig albérletbe lennél minden hónapban fizetnéd a rezsit meg az albérletet meg mellette kaja stb. akkor nem maradna pénzed amit félre rakhatnál arra hogy egyszer talán saját lakásod legyen.
2021. jan. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

Én voltam. 27 voltam, mire elköltöztem otthonról. Gyűjtöttem az önerőt a hitelhez. Nem ördögtől való a hitel sem. Csak reális összeget kell felvenni.

Szerintem semmi ciki nincs ebben. A legtöbb ismerősöm, kb. hasonló körülmények között nőtt fel, mint én, nekik sem volt semmi különleges lehetőségük, ők is 25-30 között költöztek el otthonról. Ha nem mentek más városba továbbtanulni.

2021. jan. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%
Én 30 éves koromban költöztem el, addig gyűjtögettem. Nehéz volt kibírni addig, de legalább saját lakásban élek most, ami szépen fel van újítva és be van rendezve. De rengetegen laknak otthon a szüleikkel ilyen idősen, szóval nem szokatlan, nincs szégyellnivaló benne. Ez egy ilyen korszak. Nem csak itthon van így, hanem nyugaton is, pl. az USA-ban is egyre többen laknak a szüleikkel ilyen idősen.
2021. jan. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%
Én. Habár én sok évet külföldön éltem egyedül, örülök hogy már nem vagyok egyedül, itthon vagyok. Itteni fizetés az éhbér, nem telik lakásra...
2021. jan. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%

Én 18 évesen költözte el otthonról, kb. egy táska ruhával. Most 36 vagyok, a férjemmel hitelt vettünk fel, 2 év múlva teljesen miénk a lakás.


Na ezt nem ajánlom neked! Maradj szépen otthon addig, amíg ez jó neked és a szüleidnek is és gyűjts pénzt. Ha már hitelt kell felvenned, akkor minél kevesebbet. Amikor mi vettünk fel, még jóval olcsóbbak voltak a lakások, viszont a devizázásba mi is belefutottunk. 11 milliót vettünk fel, már visszafizettünk 18-at és még van 2 év, azaz kb. olyan 2,5 millió forint. Legyél okosabb mint mi.

2021. jan. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én 28/F vagyok örököltem egy kis házat szoba konyhás de nem volt benne fürdőszoba inkább eladtam és inkább a mamámnál lakom.
2021. jan. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Jelenlegi albérlet és ingatlan árak mellett nem csoda, hogy sokan jóval később költöznek el, mint régen. Aki emiatt beszól, annak fogalma sincs a jelenlegi világról (nem mintha bárkinek is köze lenne hozzá ki hol lakik) . Általában az idősebb generáció tagjai, akiket ez valamiért kiakaszt. Képtelenek felfogni, hogy ez már nem ugyanaz a világ, mint amiben ők felnőttek.

2021. jan. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!