Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan reagálnál, ha szemtanúj...

Hogyan reagálnál, ha szemtanúja lennél, amint a rendőr/közteres lezavarja a tömegközlekedési eszközről a kéregetőt/csövest?

Figyelt kérdés
Egyszer láttam ilyet, a 47-es villamoson. Ráadásul jó idő volt, tehát nem melegedni volt ott a hajléktalan, akivel sokáig veszekedtek az ellenőrök meg a közteresek, majd a következő állomásnál leszállították. Az utazóközönség nem igazán vett róla tudomást, de én magamban helyeseltem. Mellesleg nem hiszem hogy jogosan tartózkodott ott, mert ránézésre nem tűnt 65 felettinek, és erős kétségeim támadtak, hogy ő azért jeggyel vagy bérlettel rendelkezett volna.
2021. jan. 11. 18:02
A kérdező szavazást indított:
Felháborodnál
Egyetértenél az intézkedéssel
Semleges/közömbös
40 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Örülnék neki. Lehet érzéketlennek nevezni, de nem azért fizetek a bérletért, hogy mosdatlanság-, húgy- és szarszagot szagoljak.
2021. jan. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elismerően bólintanék, hogy végre teszi a dolgát.
2021. jan. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Ha valakit ervenyes jeggyel akarnanak leszallitani, a vedelmere kelnek tok mindegy ki az. Ha meg nincs jegye, nem az en dolgom.
2021. jan. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Csatlakozom az előttem szólókhoz!


Ha nem felel meg az utazási szabályzatnak (nincs jegye, koszos-büdös a ruházata), akkor teljes joggal le lehet szállítani.


Vagy talán a FIZETŐ utasközönségnek kéne tolerálni, hogy az ilyenek miatt nincs normális környezet a buszon?

2021. jan. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Érvényes jeggyel is be kell tartani, hogy ne legyen szennyezett, büdös a ruhád. Ha tiszta, akkor persze én is megvédném.
2021. jan. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezt pont a megjelenése meg az erősen illuminált állapota miatt is zavarták le, és nem hiszem, hogy fizetett volna az utazásért
2021. jan. 11. 19:16
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Engem nem érdekel ki fizet vagy sem az utazásért, csak ne zavarja mások utazását pl szagával, hangoskodással... és ezt nem csak a hajléktalanokra értem
2021. jan. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Helyeslem az intézkedést! Akkor is helyeslem ezt az eljárást, ha valakinek egy életre szóló érvényes bérlete van - és okkal tessékelik le a tömegközlekedési járműről, - mert az utazásra feljogosító dokumentum nem arra jogosít fel, hogy az utazásból önmagamat kizáró állapotban, ill. magatartást követve vehessem igénybe a szolgáltatást. Aki állat, járjon más módon!
2021. jan. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Először meglepődnék, hogy teszi a dolgát, aztán örülnék.
2021. febr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!