Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha újrakezdenéd fiatalon,...

Ha újrakezdenéd fiatalon, maradnál Magyarországon?

Figyelt kérdés

20 vagyok. Erősen gondolkodok, hogy lépjek

Nem valami fényes a jövőkép (pedagógus bértábla)

Megmerjem lépni, hátrahagyva hazám egy boldogabb jövőért?


Ti ha ennyi idősek lennétek, mit csinálnátok?



2021. jan. 12. 23:18
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
90%

Bő 10 éve élek Angliában (lehet hogy nemsokára hazamegyek) és MINDEN fiatalnak ajánlom hogy ha nem is végleg de menjen külföldre és tapasztalja meg saját maga a világot. (Nem véletlenül volt régen az amerikai fiatalok közt is szóbeszéd hogy "hátizsákkal bejárom majd Európát")

Megtanultam hogy mindaz amiért egymást szidjuk (irigység, kétszínűség, hatalomvágy stb.) megtalálható más népek polgáraiban is bárki bármit mond (emberi természet az egész, nem "hungarikum"), szóval attól hogy kijöttem még jobb is lett a viszonyom a magyarságommal.

2021. aug. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
90%
Éltem három és fél évet Japánban, majd két évet Angliában (Londonban). Nem volt minden szép és jó, ott sem lesz az ember 2-3 hónap alatt milliomos (aki mást mond, az hazudik). Dolgozni ott is kell és nem mindenhol kapsz jó fizetést sem. Ha újrakezdeném, nem tudom, kimennék-e. Talán igen, talán nem. Én amúgy 25 évesen mentem ki Japánba, és egyáltalán nem bántam meg, mert életem egyik legszebb időszaka volt. London már kevésbé.
2021. aug. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

22-es, Japánba hogyan lehet kijutni huzamosabb időre? Tanultál vagy dolgoztál? Családtagom van oda érte, szeretne kijutni.


Alapvetően 8-as válaszát írnám én is, idegennek érezném magam más országban, és a sok rossz ellenére itthon szeretném megtalálni az élhető életet. Viszont 20-onévesként a 10-es választ is opciónak mondanám, kimennék 1-2 vagy pár évre, és "összetakarítanék" egy kis megtakarítást.

2021. aug. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
90%
23-mas, tanultam és mellette diákmunkában dolgoztam. Amúgy évekig spóroltam rá + családi segítséggel jutottam ki. Egy iroda segítségével kerestem nyelviskolát, fizettem, intéztem a vízumot, meg mindent. Nem volt olcsó, eleve a suli volt majdnem másfél milla (forintban) egy félévre + a repjegy + a szállás + utazás, míg nem volt munkám. Akkoriban még Erasmus és társai nem igen voltak jelen az életünkben, szóval kevés lehetőség volt. Ki lehet jutni oda bárhogy, csak ügyesen kell csinálni és mindennek alaposan utána kell járni. Pl. diákként meghatározzák hogy mit és mennyit dolgozhatsz. Ezt erősen be is tartatják. Angol nyelv nem árt, mert esetleg rengeteg külföldivel kell együttélned és az angol akkor egy közös nyelv. Főleg nulla japánnyelv tudásnál.
2021. aug. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
61%

Kimész azt ha nem tetszik hazajössz. A haza nem börtön, hanem egy olyan hely, hogy ha sehol sem érzed otthon magad itt honra találsz.

én mennék, legalább 3-12 hónapig

2021. aug. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
93%
40 vagyok, ha visszamehetnék az időbe és 20 lennék mennék és kint is maradnék. Szerintem próbáld meg. Haza tudsz jönni, ha nem válik be, vagy nem tetszik.
2021. okt. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Kései Sirató ***** válasza:
Biztos, hogy nem.
2023. jún. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
40+-os vagyok, de még nem adtam fel, hogy külföldre költözzek. Nincs családom, így nem kötelez senki semmire. Egyelőre tapasztalatot szerzek egy nemzetközi cégnél, hogy ne takarítani kelljen.
2023. jún. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
26.Van aki 50-55 évesen ment ki és azóta is happy minden.
2023. jún. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Uristen, nem fiatalnak kene lennem, hanem ezt a bunozo ciganyt elkergetni.
jan. 29. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!