Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha újrakezdenéd fiatalon,...

Ha újrakezdenéd fiatalon, maradnál Magyarországon?

Figyelt kérdés

20 vagyok. Erősen gondolkodok, hogy lépjek

Nem valami fényes a jövőkép (pedagógus bértábla)

Megmerjem lépni, hátrahagyva hazám egy boldogabb jövőért?


Ti ha ennyi idősek lennétek, mit csinálnátok?



2021. jan. 12. 23:18
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
95%
Lett volna lehetőségem Új-Zélandra menni. Nem éltem vele. Jó hülye vagyok! Így utólag ezt másképp csinálnám.
2021. jan. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
80%
21 vagyok és ugyanezen gondolkodom. Mesterre remélem össze fog jönni, hogy külföldi egyetemre menjek, hátha azt a diplomát elismerik majd. Most az a tervem, ha ez összejön, akkor pár évet kint is maradok, összeszedek elég pénzt egy lakásra, és utána jövök csak haza.
2021. jan. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Én is mesteren kinn szeretnék tanulni. Nem a takarítás a cél, és semmi lenézés, de idénymunkából meg hasonlókból persze hogy nem boldogak azok akik kinn vannak. Én terapeutaként dolgoznék, nyilván nagyon kell a nyelv (4nyelvet beszélek)
2021. jan. 13. 08:56
 14/30 anonim ***** válasza:
78%
Simán maradnék, így sem az ország hátráltat. (Leszámítva, hogy lassan üldözött lesz, aki nem szaporodik). Jó pár dolgot azért máshogy csinálnék
2021. jan. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam külföldön 2 évet 20 évesen, aztán hazajöttem, mert rájöttem, hogy ott sem fogom megtalálni amit keresek.

Tulajdonképpen végül csak Pestről kellett elköltöznom, és rájöttem hogy van Magyarországon is jo hely.

2021. jan. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Elköltözni nem költöznék el, de jobban kihasználnám a lehetőségeimet, Erasmus, Working Holiday stb. Ezt az egyet bánom, mást nem, én itthon is jól élek, szeretek itt lenni, megvan mindenem.
2021. jan. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Nem, ha újrakezdeném, akkor már középiskolában úgy rágyúrnék a nyelvre, hogy egyetemre is külföldre jelentkezhessem.
2021. aug. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Maradnék, ha ugyanabba a fiatalkoromba kéne visszamenni. Írta itt valaki a háziállatokat. Hát nekem is volt 5, felelős voltam értük, elsősorban ezért nem mentem sehova. Soha nem fogom megbánni, az a négylábú csipet-csapat az életem legboldogabb korszakát jelentette. Nagyon szegény voltam, mert a családom nagy része meghalt. Ha nem lettek volna az állataim, nekivágtam volna a világnak, de így nem akartam. Meg volt az ára, mert soha nem tudtam kilépni a kapcsolataimból akkor, amikor véget értek, mert egyedül nem tudtam a házat fenntartani. Ez a része nagyon szomorú az életemnek. De a négylábúak miatt megérte maradni.

Most viszont már azért nem tudnék menni, mert gyerekem van és nem szakíthatom el az apjától. Pedig most van bennem egy erős mehetnék. Nem akarom ugyanezt a nyomorúságos sorsot a gyerekemnek, mint ami nekem jutott. Hogy napról napra éltem egész fiatalkoromban, hogy minden plusz munkát be kellett vállalnom, hogy a fizetésemet kiegészítsem, hogy boldogtalan kapcsolatokban vergődtem azért, hogy ki tudjam fizetni a rezsit. Milyen élet ez? Ha nem lettek volna az állatok, nem bírtam volna ki.

2021. aug. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
33 évesen jöttem ki Svájcba (most 40 vagyok). Belegondolva már sokkal előbb ki kellett volna jönni.
2021. aug. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Jó a külföldi tapasztalat, én is megéltem 7 évig, annyi elég is volt, de ha nem lett volna tuti akarnám, szerintem mindenképp csináld én is 20 évesen mentem ki
2021. aug. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!