Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megsértenétek az anyukátokat...

Megsértenétek az anyukátokat ilyen mélyen?

Figyelt kérdés
Szóval ha ugyis lenne, akkor sem lenne szabad ilyet mondani egy felnõtt gyereknek az édesanyjának.Legalábbis én ugy gondolom.Ugy nézel ki mint "egy öregasszony".Csakis mindig arra törekedtem,hogy szeretetben neveljem fel a gyermekeimet, elég sok mindent beleadtam az erõmbõl az életembõl,de sohasem panaszkodtam.Soha nem voltam elhizva és mindig sportoltam annyit, hogy kordában tartsam magamat.Kivülállók szép nõnek tartottak mindig.Most sem nézek ugy ki mint egy korosodott anya, és mégis ilyen szóval lettem megilletve.Talán a férjem keze is közrejátszhat, hogy a gyerekem ilyet mondott nekem.Ettõl függetlenül is nagyon szeretem, viszont rosszul esett nagyon, csak szó nélkül hallgattam, nem álltam neki, hogy hogyan mondhatsz ilyet, ha még ugyis lenne.
2021. jan. 13. 10:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Azt hittem, valami komolyabb dologról van szó...
2021. jan. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon hiúnak tetszik lenni.
2021. jan. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Kívülállók tarthatnak szépnek attól, hogy úgy nézel ki, mint egy öregasszony. Korodhoz képest nézhetsz ki jól. Nyilván idegenek nem fognak neked ilyet mondani, tehát ez nem mérvadó. A fiataloknak egyébként is más az ízlése, mint egy 50+-os embernek. Miért is olyan nehéz elfogadni, hogy egy idő után nem nézhetsz ki fiatal lánynak?
2021. jan. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Tessék elfogadni az idő múlását.

Vagy esetleg rákérdezhetsz, hogy pontosan mire mondta, lehet, hogy a frizurád öregít, vagy a felsőd öregasszonyos. Ha ennyire zavar, hogy már nem vagy fiatal.

2021. jan. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Apámat akkor rendszeresen megsértem, szörnyű ember vagyok...
2021. jan. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
EZ nem sértő, ha a gyereked mondta, nem akart vele rosszat, csak kimondta, amit látott. Gondolkozz el azon, mi lehet az oka, hogy egy öregasszonynak lát? Szürke, festetlen haj? Esetleg előnytelen, divatjamúlt frizura? Ódivatú szemüvegkeret? Én a helyedben mosolyognék egyet az egészen és megkérdezném, hogy szerinte, hogyan lehetnék fiatalos, van-e valami ötlete? Lehet, hogy a ruházatod vénasszonyos, vagy bármi más is közrejátszhat. Gondold át, min változtass, hogy legközelebb azt mondja majd, hogy de jól nézel ki!
2021. jan. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

kontextustól és kapcsolattól is függ.

Én van, hogy megmondom anyukámnak hogy szerintem borzasztóan néz ki abban a ruhában amit felvett.

Van amikor letudja annyival hogy ő már idősebb, más az ízlése mint nekem, olyankor annyiban hagyjuk. Van amikor megkérdezi hogy mivel dobhatná fel vagy megpróbálja máshogy párosítani, mert ad a véleményemre. De sosem sértődik meg az ilyeneken. (Teszem hozzá, ő is szokta kritizálni a kinézetemet ilyen szinten, szóval nálunk normális hogy akár kicsit erősebb szavakkal illetjük a másikat ha valami nagyon nem tetszik)

2021. jan. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

szerintem inkább hálás lehetnél, hogy nem vadidegenek suttognak a hátad mögött... szerintem egyértelmű, hogy felhívom rá az édesanyám figyelmét, hogy valami fura a kinézetével (például húsz év után megint rájött hogy sminkelni akar, úgyhogy elmegyek vele a drogériába és kiveszem a kezéből az összes húsz évvel ezelőtt menő árnyalatot...)

amúgy szerintem a hisztidre és az önsajnáltatásodra mondta, hogy öregasszonyos, bár én inkább óvodásnak nevezném...

2021. jan. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
Lehet tényleg kicsit öregasszonyos a stílusod és ő csak megjegyezte.Kérdezd meg tőle hogy mivel dobhatnád fel a kinézeted.Segítene is valószínű.Nem feltétlen rosszból mondta
2021. jan. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a ruhádat nevezte öregasszonyosnak, azzal nem téged öregasszonyozott le. Vagy nem akarod, vagy nem vagy képes meglátni ezt a különbséget. Előbbi esetben direkt keresed a módját, mikor sértődhetsz meg, mert élvezed a felháborodott állapotot.
2021. jan. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!