Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetemen melyik szakon kell...

Egyetemen melyik szakon kell minden nap tanulni?

Figyelt kérdés

De gyakorlatilag napi 8 órát. Tehát nem csak vizsgaidőszakban.


Létezik ilyen? Vagy csak ha valakinek rosszak a tanulási képességei?



2021. jan. 13. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem az orvosi ilyen pl.
2021. jan. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Metionin ***** válasza:
100%

Mármint minden nap órára járni vagy minden nap otthon pluszban tanulni?

Én biológia alapképzésre és molbiosz mesterre jártam, ott kellett de ilyen az általános orvosi, a gyógyszerész is. Heti több számonkérés van laborokon és azokra minden nap kell valamennyit készülni.

2021. jan. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Sunshinedoll ***** válasza:
11%

Ha buta vagy, mindenhol. Ha könnyen tanuló, akkor egyikense.

Gyakorlati órákra mondjuk, pl. laborgyakorlatokra viszont minden órára készülni kell, legyen az gyógyszerész, vegyész vagy biológus képzés.

De nekem laborgyakorlatokkal is voltak olyan napjaim, ahol nem vettem elő semmit.

2021. jan. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9%
Építész... Lehetsz akármilyen okos, itt nem tanulni kell, hanem szorgoskodni 0-24
2021. jan. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A kémiai alapszakon is napi szinten kell tanulni, de ez igaz a nehezebb természettudományos, orvosi, és mérnöki (épitészmérnököknek, vegyészmérnököknek stb) képzésekre is.
2021. jan. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
műszaki, mérnöki képzések (a BME brutális, a vidékiek lightosabbak)
2021. jan. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a nyelvszakok is ilyenek. Én angolos voltam és kb. minden nap kellett készülnöm valamilyen formában. Az irodalmas órákra (főleg a szemináriumokra) rendszeresen - minden egyes órára - kellett olvasni és írni. A nyelvészet szemináriumokra pedig feladatokat kellett oldogatni és ezekből több zh-t is írtunk. Valamint csomó prezentációt is kellett csinálnom. Az előadások annyira nem voltak vészesek, legalábbis én azokra inkább csak a vizsgaidőszakban kezdtem el készülni (hacsak nem volt évközben zh). A szorgalmi időszak viszont sokkal nehezebb volt, ezért a vizsgaidőszakot sokkal jobban szerettem is. Ha pedig olyan nyelvről van szó, amit az egyetemen kezdesz el tanulni, akkor az szerintem még pluszban emiatt is munkás.
2021. jan. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

BME - Mérnökinformatikus szak.


Tipikusan nehezebb a szorgalmi időszak, a vizsgaidőszaknál ... ez szerintem sokat elárul.


Ha éppen átcsúszó 2es akarsz lenni azért is szenvedni kell.


Jelenleg 4es az átlagom, amiért napi szinten kb 5 órát kell tanulnom.

(Appal követem a tevékenységeimet. Azonnan leállítom a stoppert ha csekkolom a facebookot, vagy kimegyek WCre stb...)

2021. jan. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem érdemes mindennap legyen bármilyen szak
2021. jan. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sport es reki 😂😂😂😂
2021. jan. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!