Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Gazdasági egyetemen...

Budapesti Gazdasági egyetemen szeretnék tanulni gazdasági informatikus szakon. Mennyire nehéz ez a szak? Nehéz munkát találni vele?

Figyelt kérdés

Első éven szeretnék vállalni munkát egyetem mellett úgy hogy sikeresen teljesítsem lehetséges lenne? Első éves gazd. infos hallgatókat mennyire keresik illetve milyen munkára? 20-25 óra beleférne az egyetem mellett első éven?

mennyire nehéz elvégezni ezt a szakot?



2020. ápr. 22. 17:57
1 2
 1/16 anonim válasza:
84%

Saját meglátásom szerint (4.féléves hallgató):


Ha nem tanultál közgazdaságtant, vagy informatikát, akkor nem biztos, hogy bele akarsz fogni ebbe a szakirányba, mert nehéz.


Azt, hogy te bírod-e az egyetem mellett a munkát, azt nem tudom megválaszolni neked :)


Első éveseket senki nem keres, mert szinte semmit nem tanítanak még meg az első évben.

2020. ápr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
35%
Ja és összességben a BGE-t sem ajánlom, csak ha kevés a pontod.
2020. ápr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Miert nem ajanlod a bge-t? Eddog jokat hallottam rola.
2020. ápr. 23. 21:56
 4/16 anonim ***** válasza:
26%
Jókat hallottál róla ???? :D
2020. ápr. 28. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen
2020. ápr. 28. 09:28
 6/16 A kérdező kommentje:
Mierz nem ajanlod? Milyen szakon tanulsz?
2020. ápr. 28. 09:29
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

Pedig csupa rosszat beszélnek róla egy jó 3-4 éve.

Bme gazdinfó msc-t ajánlom, az felkészít egy komolyabb data scientist vagy business analytics munkakörre is, előtte alapszaknak mehet a corvinusos gazdinfó is

2020. ápr. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
27%

Egyetértek az előzőekkel.

Én amúgy 1. félév végén kezdtem el dolgozni 20 órában gyakornokként (de már ezen a helyen sem vesznek fel elsőéveseket). Általánosságban munka + egyetem kombó: úgy jön össze, hogy nem jársz be előadások nagy részére, csak gyakorlatra. Elengedhetetlen, hogy a hely, ahova mész legyen olyan rugalmas, hogy vizsgaidőszakban/zh héten ne kelljen 20 órában menned. Van akinek ez működik (pl nekem bejött, azóta se bánom), de van aki nem bírja. Ezt neked kell majd megtapasztalnod.


És akkor most általánosságban a BGE-PSZKról:

Kerüld el, messziről. De komolyan. Hallgatnom kellett volna nekem is azokra, akik anno leszólták. Nem hittem nekik. Mert hogy a BGE mennyire színvonalas (nevetnem kell, mikor ezt leírom). 3 évet tudok magam mögött, elég sok mindent láttam, elég sok emberrel beszélgettem. Az emberek nagy része (beleértve engem is), nagyon megbánták, hogy ide jöttek (BGE-PSZK egyébként). Nemcsak hogy színvonal sincs SEHOL, a tanárok minősíthetetlen stílusa, a számonkérés, minden egy VICC. Kérdezhetnél másokat is a helyzetről, biztos, hogy sok hasonlót hallanál (természetesen kivételek mindig vannak).

Ezt a saját érdekedben mondom, a lehető legjobb szándékkal: kerüld el messziről ezt az egyetemet. Egyáltalán nem igaz, amit anno nekem mondtak, hogy te mekkora előnyben leszel, ha a BGE-n szerzed a diplomádat. Pedig ezért választottam ezt az egyetemet, ami óriási hiba volt (még egyszer hangsúlyozom, nagyon sokan egyetértünk ebben). Van egy kollégám, aki a Zsigmond Királyban végzett, aminek ugye elég rossz hírneve van, hogy nem olyan jó az oktatás. Képzeld, semmilyen előnyöm nincs vele szemben. Kérdezgettem őt is, hogy akik ott végeztek, tapasztalnak valami hátrányt? Nem, tök jól megvannak, köszönik szépen.

Én tök sokáig azt hittem, hogy amit nem szeretek az egyetemben, az az egész felsőoktatásra is igaz. Tévedtem, miután ténylegesen elkezdtem kérdezgetni sok embert, akik máshova járnak. Meglepve tapasztaltam, hogy nagyon úgy tűnik, mindenhol máshol jobb a helyzet.

És tudod mit, én tökre megértem, ha nem hallgatsz rám, mert hát én is csak egy ismeretlen vagyok a gyakorikérdésen, aki ide tévedt, és hát minden egyetemről mondanak jót is, rosszat is. De a lehető legjobb indulatból mondom, hogy ezt az egyetemet TÉNYLEG kerüld el.

De most jó pár kérdéshez is be fogom írni ezt a választ. Mert ha csak EGY embernek is segítek azzal, hogy nem ide fog jelentkezni, már annak is nagyon fogok örülni.

2020. máj. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Miert rossz a szamonkeres.

Mar mijd1 mert beirtam elso helyre es csak nrhany sulit jeloltem meg... miskolcit illetve az obudait es a bge tunik a legjobbnak. Kitudnad fejteni hogy mi a rossz a BGE-be kkcsit bovebben?

2020. máj. 12. 15:20
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
7. Pont egy gazdinfo msc-nek mi köze a data science-hez?
2020. máj. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!