Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Összetartó nép a magyar?

Összetartó nép a magyar?

Figyelt kérdés

#magyar #nép #öaszetartás
2021. jan. 13. 23:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Két magyar ember háromféle dolgot akar. Nem vagyunk összetartó nép.
2021. jan. 14. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Itt nagyrészt a támadás,irigykedés,kibeszélés,utálkozás megy.Ja és nem tisztelik egymást az emberek persze tisztelet a kivételnek és egymás véleményét sem hanem inkább támadóan beszólogatnak mintha ők tudnák a frankót pedig rohadtul nem...
2021. jan. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
71%
nem vagyunk. ez csak régen volt okés de ebben az esetben sajnos nem. minden csoda 3 napig tart.
2021. jan. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Még 1000 éve sem volt az, de a háborúk idején ezek az ellentétek sokszor elsimultak.


Bár ez szerintem "univerzális", hogy úgy mondjam. Mikor pl. az olaszok megtámadták a görögöket, Görögország a polgárháború szélén volt, mégis összefogtak és megalázták Mussolinit.


Egyébként a magyar nép (és úgy en bloc a keleti népek) széthúzása szerintem a kommunizmusra is visszavezethető. Magyarország esetében a jelenlegi vezetés ráadásul remekül alkalmazza az "Oszd meg, és uralkodj" elvet.


Remekül alkalmazza, mert az szélesebb látókörű emberek egyik pártra sem bírnak felnézni (se ellenzék, se fidesz), és nem igazán tudnak választani, az egyszerűbbek meg marják egymást, hogy az ellenzék, vagy a fidesz a jobb.

Tudom, hogy nem kéne politikai síkra terelni a témát, de a közhangulatot egyértelműen befolyásolja a politikusok összetétele.

2021. jan. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Lucifer revíziót tart a pokolban, megfelelően gondoskodnak-e az ördögök a rájuk bízottakról.


Az első kondér alatt vígan lobog a tűz, a kondér mellett egy tábla:

NE MÁSSZ KI! Lucifer kérdésére az ördög így felel:

- Ezek itt a németek. Tüchtig nép, betartják a szabályokat.


A következő kondér is mintaszerű, ám tábla helyett itt egy géppisztolyos őr áll.

- Ezek itt az oroszok. Ha valamelyik megpróbál kimászni,

az őr a géppisztollyal visszakényszeríti.


A harmadik kondérnál is minden stimmel, de Lucifer felvonja szemöldökét:

- Nem látom az őrséget, és tábla sincs.

- Ide nem is kell, ezek a magyarok. Ha egy megpróbál kimászni a többi visszahúzza.


Nem, egyáltalán nem vagyunk azok.

2021. jan. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy vicces, hogy egyedül #3 írja, hogy azok vagyunk, a jobbos, akinek a társai közben a fél országot, aki nem úgy látja a világot mint ők legszívesebben száműznék vagy még inkább valami ingyen munkaerővé változtatná (ami már lényegében most is történik azáltal, hogy azok kapnak közpénzt, akik jobbosok, ami azok adójából is van, akik nem azok, szóval az ország hatalmon lévő fele kizsákmányolja a többieket).
2021. jan. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Hahahahahaha, hogyan merült fel benned ez a kérdés? A legszéthúzóbb nemzet vagyunk a világon. A kárörvendés, az irigység és az áldozathibáztatás itt nemzeti sport.
2021. jan. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Mint a Napsugarak! Amerre utat találnak, egyenes úton, körkörösen, minden irányba, egymástól folyamatosan távolodva.
2021. jan. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalataim alapján nagyon megkeseredett és rosszmájú egy nép vagyunk. Sehol sincs összetartás. Volt szerencsém kétszer külfödön élni, a kinti magyar "közösség" mindenhol egy vicc, megy az áskálódás és a lenézés. Én amikor magyar hangot hallottam boltban vagy utcán, direkt nem szólaltam meg vagy nem magyarul, mert nem lett volna kedvem az álszent jópofizáshoz sé a semmitmondó beszélgetéshez.

Illetve még anno 8-9 éve apukámat külföldön egy magyar túrta ki a munkahelyről valami undorító módon.

Sajnos egyáltalán nem tartunk össze, empátiáról pedig nem is hallottunk. Elég sokszor tapasztaltam már meg mennyire érzéketlen, irigy, rosszakaró nemzet vagyunk. Főleg az idősebb korosztálynál látom ezt a tipikus begyöpösödött attitűdöt mellé.

2021. jan. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
50%

Trianon, 2 elvesztett világháború, 50 év kommunizmus, egy elb*szott rendszerváltás és az azóta is "Oszd meg és uralkodj" elven alapuló politika, áldemokrácia és az önálló gazdaság teljes hiánya eredményeként kialakult anyagi és társadalmi bizonytalanság után szerintem nincs olyan nép aki optimista tudott volna maradni. Persze ez nem mentség a mérhetetlen rosszindulatra és irigységre, ami szinte mindennapos az életünkben, de egyértelműen többek között ez is befolyásolja a közhangulatot.

A válaszom a kérdésedre: az esetek többségében annyira nem jellemző a magyarokra hogy összetartóak lennének, de nem lehet általánosítani. Én külföldön élek és nagyon sok segítséget kaptam magyaroktól akikkel együtt laktam/dolgoztam és én is segítettem ahol tudtam, de persze az ellenkezőjét is meg kellett tapasztalnom és folyamatosan megy az áskálódás/kibeszélés/irigykedés és versengés a magyarok között itt kint is és az a tipikus magyar mentalitás még akár 10 év külföldi élet után is ugyanúgy megmarad sokaknál. Én azt figyeltem meg hogy pl hollandok, angolok de még akár a románok is sokkal összetartóbbak ha mondjuk egy helyen dolgoznak és segítik egymást, de magyaroktól is tapasztaltam összetartást valamilyen szinten szóval nem hinném hogy ki lehetne jelenteni hogy nincs összetartás. Remélem hogy idővel javulni fog a helyzet, de ahhoz sokmindennek gyökeresen meg kell változnia.

2021. jan. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!