Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiányzik belőlünk,...

Miért hiányzik belőlünk, magyarokból ilyen szinten az összetartás?

Figyelt kérdés
Valahogy eléggé gyakori nálunk, hogy még a rokonok is csak kihasználni, átverni akarják egymást, a tágabb környezetről nem is beszélve, illetve mindenki kibeszél mindenkit a háta mögött + rosszindulatú pletykákat terjesztenek, megpróbálják lejáratni, stb., és ha valaki belefog valamibe, nem támogatja a környezete, hanem leszólják, hogy úgyse lesz abból semmi, vagy néha egyenesen akadályozzák benne. És ha valakivel történik valaki, gyakran nem is segíti a közvetlen környezete, hanem még ők is rúgnak bele egyet, vagy kárörvendően viselkednek.

2016. okt. 1. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nem hiányzik. Nálunk a család is, és a tágabb ismeretségi kör is nagyon összetartó.

Amikor még iskolába jártam, akkor is nagyon összetartó osztályaim voltak.

Munkahelyen is jó a közösség.

2016. okt. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
30%
Szomorú, de ez van. Ilyen nép vagyunk.
2016. okt. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

az orosz megszállás alatt két generáció is úgy nőtt fel,hogy elismerést,előrejutást,pozíciót érdemel a besúgó,hazaáruló viselkedés.

de a gyarmati országokra általában jellemző az ilyen viselkedés.

ha nem lenne az akkor rövid úton lerázná magáról a gyarmatosítókat.

2016. okt. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Ezekről az általánosításokról szokjunk már le!!

Az oroszoknál nem mindenki vezet úgy, mint egy állat és bem mindenki vodkával kel-fekszik. A magyarokra sem igaz általánosságban a széthúzás, nem a pörkölt+pálinka kombó a reggeli-ebéd-vacsora.

Délamerikában nem fegyverrel, tequilától részegen olyának meg mindent, és még lehetne sorolni.

Sajnálatos, ha te ezeket tapasztalod, mert nyilván, ez is létező dolog, de nem kell mindenkire ráhúzni.

2016. okt. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
A politikai környezet miatt. Régi mondás:oszd meg és uralkodj! A politikusok ezt tökélyre fejlesztették idehaza.
2016. okt. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%

én is ezt tapasztaltam a családomban,a volt osztályaimban és a munkahelyemen is...pedig tök jó életem lehetett volna és jófej is voltam,de kicsináltak a magyarok :/


20/L


(ez most komoly,nem vicc,tényleg így vettem észre)

2016. okt. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%
pedig tök modern ízlésű,rendes,nem pletykálkodó,művészi beállítottságú lány voltam..humoros is,csak éppen túl érzékeny és gyenge,ezért kicsináltak.Kíváncsi vagyok ki lett volna belőlem,hogyha rendesek lettek volna és biztattak volna
2016. okt. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nem ezt tapasztalom a környezetemben, de ettől függetlenül tény, hogy sok ilyen ember van. Viszont minden más országban is sok ilyen ember van. Elég sok helyen jártam már a világban. Nálunk inkább az a hiba, hogy azt hisszük minden rólunk szól, legyen jó vagy rossz. Sok rossz ember van, ennyi és van, aki érzékenyebb ezért jobban a lelkére veszi. Meg az ember szereti belelovalni magát az önsajnálatba. Itthon is nagyon sok kedves, kiegyensúlyozott és boldog ember van, igen lehet ők gazdagabbak vagy máshol élnek, de attól vannak és ugyanúgy magyarok.
2016. okt. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!